10 червня сесія Івано-Франківської обласної ради прийняла звернення щодо мовної політики в Україні. Текст звернення подаємо повністю:
ЗВЕРНЕННЯ
Івано-Франківська обласна рада, яка представляє інтереси територіальних громад Прикарпаття, підтримує висновки Європейської комісії за демократію через право від 30 березня 2011 року щодо проекту Закону України "Про мови в Україні” від 07.09.2010 р. № 1015-3. На наше глибоке переконання, Венеціанська комісія докладно та об’єктивно проаналізувала мовну ситуацію в Україні та стан української мови, яка де-юре будучи державною, де-факто піддається нівелюванню та є мовою, що, як не парадоксально, у власній державі стоїть перед загрозою не лише маргінальності, але й зникнення. Агресивна мовна політика стосовно українства, яка характеризується тотальною русифікацією інформаційного простору, закриттям українських шкіл і класів, антиконституційним, волюнтаристським впровадженням так званої "регіональної" російської мови в окремих областях – лише штрихи української дійсності. Порушуються права і свободи титульної нації, яка становить понад 70 відсотків населення України, створюється напруження та дестабілізація на мовному грунті.
В Україні функціонує значна кількість російськомовних видань, телевізійних і радіопрограм, навчальних закладів, громадських організацій, які утримуються та функціонують за підтримки держави, в той час, коли в Росії немає жодної української школи, телепередачі хоча українська діаспора є найчисельнішою. Російській мові, яка є державною у великій та потужній сусідній країні, ніщо не загрожує. Вона не може розглядатися у статусі мов, на які розповсюджується Європейська хартія регіональних мов та мов національних меншин, понад те – російська мова є одним із факторів тиску та експансії в реалізації відомої доктрини "русского мира".
Рішуче заперечуємо окремий статус російської мови у суверенній державі Україна, заявляємо про небезпеку, до якої може призвести прийняття проекту Закону "Про мови в Україні", що є реалізацією партійних програм Комуністичної партії України, Партії Регіонів та Народної партії, що становлять владну більшість у Верховній Раді України та займають проросійську позицію.
Зважаючи на вищевикладене, а також виходячи з принципів, що містяться в Загальній Декларації прав людини Європейської Конвенції з прав людини, Конвенції про захист прав людини та основних свобод, Європейської Хартії регіональних мов та мов національних меншин, Конституції України, Івано-Франківська обласна рада підтримує висновки Венеціанської комісії та заявляє про рішучий намір відстоювати державність української мови так, як це роблять Франція, Італія, Німеччина, Великобританія, Польща та інші країни європейської та світової спільноти. Ми вдячні за неупереджену та об’єктивну позицію, зайняту Європейською комісією зa демократію через право.