У вересні найбільш закритими щодо надання публічної інформації стали Волинська і Чернівецька облдержадміністрації, серед міських рад - Дніпропетровська, Харківська, Чернігівська та Рівненська міськради. Про це 28 вересня на прес-конференції «Доступ до інформації: Чи стала влада відкритішою?» повідомив директор Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран, презентуючи проміжні результати моніторингу органів місцевої влади щодо надання публічної інформації.
За його словами, останні дані свідчать про те, що органи місцевої влади продовжують часто ігнорувати інформаційні запити, надавати відповіді невчасно чи не в повному обсязі. А на запити, надіслані електронною поштою, журналісти часто отримують неналежно оформлені відповіді, які не можна використати як офіційні документи.
За результатами рейтингу за вересень у відкритості лідирують Вінницька ОДА, Запорізька та Луганська, а серед міських рад - Житомирська, Ужгородська, Івано-Франківська, Запорізька та Київська міськради.
Щодо міністерств, то за результатами моніторингу, найбільш відкритим виявилось Міністерство оборони та Міністерство культури. Останні місця у рейтингу відкритості посідають Міністерство аграрної політики, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Міністерство закордонних справ та Міністерство охорони здоров’я, пишуть Паралелі.
Таран зауважив, що іноді причиною невиконання закону є недостатня забезпеченість органів влади, тобто відсутність структурних підрозділів, які б відповідали саме за надання інформації за запитами. Також він закликав громадян користуватися ресурсом «Прозора демократія», що присвячений саме особливостям закону про доступ.
Читайте також: