Івано-Франківськ стане одним з перших міст в Україні зі стійкою транспортною концепцією та інтегрованою транспортною моделлю

 

Івано-Франківськ стане одним з перших міст в Україні зі стійкою транспортною концепцією та інтегрованою транспортною моделлю,розробленими за підтримки іноземних фахівців.


Консорціум німецьких експертів у складі DREBERIS,PTV та GIZспільно з українським партнером Національним університетом «Львівська Політехніка» підтримуватиме Івано-Франківську міську раду у розробці стійкої транспортної концепції для. м.Івано-Франківськ. Для реалізації проекту містом вже створено відповідну робочу групу. Проект включатиме наступні компоненти: аналіз існуючого стану транспортної системи та транспортної інфраструктури у місті, розробка інтегрованої транспортної моделі, що дасть змогу аналізувати вплив заходів у сфері дорожньої інфраструктури,громадського міського транспорту,автомобільного транспорту, організації руху транспорту. Завдяки цьому можна буде, наприклад, прораховувати рентабельність та актуальність будівництва нових доріг чи зміни маршрутів громадського транспорту.

 

Також німецькі експерти спільно з українськими експертами та працівниками Івано-Франківської міської ради розроблять транспортну концепцію,яка включатиме оцінку заходів необхідних для розвитку транспортної системи м.Івано-Франківськ. В рамках цього завданнябуде визначено придатну для отримання фінансування проектну ідею та підготовлено документи для подання заявки в один із банків розвитку.

 

Важливою складовою проекту стане також розробка стратегії для покращення роботи з громадськістю.

 

В рамках проекту німецькими фахівцями надаватиметься також і консультативна підтримка із впровадження окремих заходів. Буде проведено ряд тренінгів та навчальну поїздку у Німеччину.

 

Результати проекту сформують хорошу основу для стійкого розвитку транспортної системи в місті та для визначення пріоритетних проектів в сфері транспорту в місті Івано-Франківськ.

 

Розробка транспортної стратегії для Івано-Франківська співфінансується Німецьким товариством міжнародного співробітництва та Німецьким Федеральним міністерством економічної співпраці та розвитку.Реалізація проекту триватиме 2 роки.

 

 

Читайте також:

Мер Івано-Франківська хоче "винести" з центру міста адмінустанови і офіси та розвивати велотранспорт

Віктор Анушкевичус: Маю мрію, аби моя рідна Україна була не менш розвиненою, ніж США


31.01.2013 2046 16
Коментарі (16)

1 2013.01.31, 20:55
А чи буде передбачено проектом німецьких фахівців підтримання нормальногостану доріг?
Обана! 2013.01.31, 22:32
А чого то ми маємо мати оту концепцію ЯК НІМЕЦЬ ПОКАЖЕ *(геть по Шевченку!)? А що, самі не в стані собі її реалізувати, продумавши наперед???
Віктор 2013.02.01, 01:18
Дуже сподіваюсь, що запропонований план поліпшення і створення транспортної концепції не повторить приклад міста Левів. Після іноземних консультацій по центру міста їздять величезні автобуси замість звичних "маршруток". Особливо цікаво, що певне їх і купили у німців, але ті на них протурили щонайменше 85% транспортного ресурсу... І для мене, і для всіх гостей кумедно дивитись, як умілі водії лихачі на вузьких дорогах вивертають ці траспортні труни.
Автоперевізник 2013.02.01, 08:56
Скільки вже було цих концепцій з впорядкування руху один Бог знає. Напевно зрозуміло всім що розроблена концепція то ще не є зміна руху та запровадження нової транспортної схеми руху. У м. Івано- Франківську від концепції до її реального впровадження як від землі до неба. Для того щоб впровадити будь яку концепцію чи модель руху потрібно мати в бюджеті відповідні кошти. Якщо німецькі фахівці і розроблять комплексну концепцію руху, а вони її будуть робити так як для себе із врахуванням затрат на її впровадження по своїх мірках, то її впровадження обійдеться місту на мою думку в межах 50-80 млн. гривень, а може і більше. А тепер питання! У міському бюджеті такі кошти є? Відповідь НЕМАЄ! Так що це чергова тріскотня. І ще одна причина що з того нічого не буде. Проект розрахований на 2 роки до 2015 року. У 2015 році вибори до місцевих рад. До влади прийдуть нові обличчя і їм не потрібен буде цей проект. Що вони з нього візьмуть. Вонипочнуть все по новому. Нові концепції нові ідеї і так далі. Так що оптимізм оптимізмом, а життя покаже реальну ситуацію. Як кажуть в народі "Дай Бог щоб наше теля та й вовка зєїло". Так і з концепцією.
Chieftl до Дятла 2013.02.01, 13:29
"Кожна кухарка може керувати державою"? :) Таксист нам розкаже як організувати маршрути, зупинки, рухомий склад і графіки громадського транспорту? Таксист щось знає про огранізацію тротуарів? Про парковки? Чи може про велодоріжки? Як це все вмістити не в чистому полі, а в історичній забудові? Він скаже як розвантажити Пасічну без великих капіталовкладень? P.S. Всі завжди плачуться, що погано роблять, але ніхто нічого сам запропонувати не хоче. До речі, можна в студію розробки франківських проектувальників? ;)
Дятел 2013.02.01, 09:38
Ідіоти! Вам любий таксист, який з рік поїздив, розкаже як організувати рух в Франеку. Крім того, є купа всяких науковців в Франківську, Львові, Києві, які працюють за копійки. Так ні, їм ще треба "ряд тренінгів та навчальну поїздку у Німеччину"! Ви будете за це покарані.
11 2013.02.01, 10:05
Колись в місті їздило 100 габаритних автобусів. І всьо було нормально. Саме велика кількість маршруток і створює пробки. А ще те, що водії стають на зупинках і чекають поки набється народу під завязку. А взагалі перевагу треба надати комунальному транспорту, тоді буде більше котролю і порядку.
водій 2013.02.01, 10:55
А спитайте будь ласка хто із депутатів міської ради лобіює цей проект і бере участь у цьому проекті. А тепер питання :за які такі красиві очі дані депутати лобіюють цей проект? Відповідь правильна-за відкат! Погоджуюся з автоперевізником. У 2015 році нові вибори, теперішні депутати-лоббісти візьмуть відкат,бо треба щось заробити бо на наступних виборах ще питання чи пройдуть у міську раду.І все замре на етапі розробки роекту.
Chieftl до 11 2013.02.01, 13:33
Не забувайте, що коли по місту їздили 100 автобусів, то приватних автівок було в 2-3 рази менше ніж зараз. Маршрутки на автобуси звичайно слід заміняти на завантажених маршрутах, але все-таки зараз 250 маршруток займають не набагато більше місця ніж 100 автобусів. Водіїв, які поїдуть тільки коли пижик вже тріщить по швам треба жорстко штрафувати.
Chieftl до автоперевізника 2013.02.01, 13:39
"впровадження обійдеться місту в межах 50-80 млн. гривень" - у вас досить конкретна цифра. Цікаво, що ви тут включили? Між іншим, я не знайшов в Україні багаторівневих розв'язок дешевших за 200 млн. грн, а в Києві є і за 700-800 млн.
Дятел до Chieftl 2013.02.01, 14:11
Ти напевно думаєш, що це все треба якось розраховувати у великому інституті? Ні! Просто треба хотіти і менше красти.
Chieftl до Дятла 2013.02.01, 14:35
Саме так і вважаю. Міський департамент транспорту явно таке не потягне. Німці, до речі, будуть працювати за свої гроші, а не бюджетні. А те що звичайний таксист... можна побачити якусь схему від нього? :) Бажано комплексну і з приблизними цінами на реалізацію. Конктретні пропозиції, як примусити чиновників менше красти, завжди готовий послухати :) Бо теж дістало.
Дятел до Chieftl 2013.02.01, 15:29
Не має жодного значення як змінюватиметься інтенсивінсть та слад транспорту. Для забезпечення комфортного пересування людей в межах міста треба врахувати три головні фактори: 1. пропускну здатність вулиць історичної забудови; 2. насиченість громадським транспортом; 3. заперечення пересування індивідуальним транспортом там, де це краще робити громадським. Це все банально.
Дятел до Chieftl 2013.02.01, 14:51
Ніфіга німці нахаляву нам не зроблять. Міський департамент транспорту не має відношення до цього. У нас є інститут на Галицькій - він усе може зробити, беручи за основу генеральний план розвитку міста. Чиновників, що крадуть вбивати гривнею.
Chieftl 2013.02.01, 14:51
Мало не забув: в схемі треба врахувати, що кількість легкового транспорту збільшиться ще у 1,5-2 рази найближчі 10-15 років. ;)
Щукар 2013.02.01, 15:47
Поки влада буде давати дозвіл на будівництво будинків попри самі вулиці, де й пішоходу стати ніде - нічого не вийде з тих всіх проектів.Транспорт потребує широких вулиць. Ось гляньте - якщо з Бельведерської повернути вліво на Новгородську - то на цьому повороті зелений паркан,а за ним сховане будівництво,,коли паркан знімуть буде ясно,що він ховав - будівля практично впритик до вулиці.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

688
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2132
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33429
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2331
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3044
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5164 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

417

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1200

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

772

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

979
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

293
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

584
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

645 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1166
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

967
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1062
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

828
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30206 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

928
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3895
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

506
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

542