Першу сходинку посіло місто Мукачеве, а другу — Івано-Франківськ.
Місто Мукачеве, згідно рейтингу, складеного журналом "Фокус", виявилось не лише одним з найзахідніших міст України, а ще і найздоровішим у країні. Місто вивели в лідери м'який клімат і близькість до заповідних карпатських лісів. Тут найнижчі показники захворюваності, достатньо карет швидкої допомоги і місць в лікарнях, а при населенні 84 тисячі людей практикують 564 кваліфікованих лікарів. На думку самих мешканців Мукачеве, такий результат місто отримало не без допомоги традицій виноробства. Мешканці практично не вживають магазинних алкогольних напоїв, а за вечерею випивають бокал домашнього вина.
Друге місце в рейтингу зайняв Івано-Франківськ. Це єдине місо у списку, яке набрало максимальну кількість балів за рівнем забезпечення стаціонарної медичної допомоги – на 225 тисяч населення передбачено майже 5 тисяч місць.
Третє місце віддали Чернівцям, четверте посів Хмельницький і замкнуло п‘ятірку лідерів місто Рівне.
Цікаво, що половину списку Топ-20 зайняли міста Західної України. Це пояснюється сприятливою екологічною ситуацією і віддаленістю від великих промислових регіонів. Незважаючи на наявність моря, сонця і гір, в рейтинг потрапили лише два кримські міста – Євпаторія та Феодосія. В рейтингу найздоровіших міст немає жодного мегаполісу. Велика кількість транспорту і промпідприємства малюють песимістичну екологічну картину. До того ж у великих містах не вистачає лікарів, лікарень та карет швидкої допомоги. В містах-мільйонниках навіть при середній в масштабах країни народжуваності – дуже високий рівень смертності.
Несподівано у список потрапили одразу 4 міста-супутники столиці – Ірпінь (6 місце), Бровари (9 місце), Буча (11 місце) та Вишгород (15 місце). При чому Буча стала лідером за найменшою кількістю захворюваності на туберкульоз, а Вишгород посів друге місце за показниками народжуваності в Україні, поступившись лише Ніжину (райцентр Чернігівської області). Незважаючи на поширену думку про те, що жити поруч з атомними електростанціями шкідливо, у список видання потрапили 3 з 5 міст-супутників АЕС. В Нетішині, наприклад, найнижчий рівень смертності в Україні, близькі до цих показників Славутич та Кузнецовськ. При складанні рейтингу бралися до уваги наступні показники: населення, екологія, смертність, народжуваність, захворювання (рак, туберкульоз, серцево-судинні), лікувальні установи, медичні умови, лікарі та машини швидкої допомоги.
Читайте також:
В Івано-Франківську розпочали роботу над коригуванням генплану міста (фото)