Івано-Франківщина подала на Всеукраїнський конкурс проект «Дністровський каньйон – одне з семи чудес України»

 

Головним питанням порядку денного виїзного засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, що відбулося у Тлумацькому районі, став розвиток Дністровського регіонального ландшафтного парку.

 

Парк розташований на території Дністровського каньйону, який входить до списку семи чудес України згідно національного опитування, й обіймає площу розміром 19656,0 га. Найбільшою проблемою, що на даний час перешкоджає створенню та розвитку рекреаційної інфраструктури на його території, є передусім неврегульованість питань землевідведення та меж Дністровського регіонального ландшафтного парку, відсутність Проекту організації території парку із поділом на відповідні функціональні зони тощо.

 

Як відзначив Олександр Сич, для обласної ради чинного скликання питання впорядкування, розмежування та зонування території Дністровського регіонального ландшафтного парку є одним з найбільш пріоритетних. «Для нас є справою честі і ми робимо все можливе, щоб впорядкувати територію парку й вирішити проблему, що у свою чергу стане вагомим імпульсом для розвитку не лише Тлумацького району, а й усієї області», – наголосив голова обласної ради.

 

Вдячність керівництву та депутатам обласної ради висловив й присутній на засіданні Консультативної ради голова Тлумацької районної державної адміністрації Василь Сенів. Він зокрема зауважив, що, як сподівається, уже до кінця скликання спільними зусиллями нам вдасться увімкнути зелене світло для інвесторів й дати суттєвий поштовх розвитку рекреаційної інфраструктури на території Дністровського регіонального ландшафтного парку.

 

Перед учасниками засідання виступив заступник директора Державного Карпатського підприємства геодезії, картографії та кадастру Сергій Цимбалістий, який повідомив про хід виконання поставлених ще напередодні завдань з розвитку Дністровського регіонального ландшафтного парку.

 

Інститутом екології Карпат НАН України у період з 16 липня по 16 серпня цього року було проведено збір та систематизацію матеріалів про соціально-економічну характеристику та історико-культурні об’єкти Дністровського регіонального ландшафтного парку на сучасному етапі.

 

Протягом наступних кількох місяців заплановано проведення польових досліджень щодо встановлення біологічного й ландшафтного різноманіття, збору матеріалів про рекреаційний, лікувально-оздоровчий та бальнеологічний потенціали Дністровського регіонального ландшафтного парку, а також опрацювання конкретних заходів для збереження та розвитку біорізноманіття, ландшафтів, природних комплексів та об’єктів історико-культурної спадщини.

 

Окрім того, обласною радою на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування подано проект «Дністровський каньйон – одне з семи чудес України: розвиток туризму на території регіонального ландшафтного парку». Проектом передбачається розробка Проекту організації території Дністровського регіонального ландшафтного парку, створення спеціальної адміністрації парку, будівництво п’яти облаштованих стоянок (три у Тлумацькому і дві у Городенківському районах), придбання необхідних засобів (плавзасоби, рятувальні засоби, туристичне спорядження), проведення дослідницьких, екологічних та інформаційно-рекламних заходів й акцій.

 

Загальна вартість проекту становить 1830,8 тис. грн. З обласного бюджету у разі визначення проекту переможцем, про що стане відомо близько грудня, передбачено фінансування у розмірі 678,8 тис. грн.


21.08.2012 2044 0
Коментарі (0)

27.12.2024

У військовозобов'язаних перевіряють документи, вручають повістки, а також виявляють порушників військового обліку, які вчасно не оновили військові-облікові дані та перебувають у розшуку.  

33011
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

1911
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2680
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4510 8
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4637
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

4457

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

753

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

511

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

754

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

1392
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

710
26.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

19627
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

899
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

586
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7134
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

531
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1632 1
27.12.2024

Івано-Франківський драмтеатр підготував для своїх глядачів чергову прем'єру 86 театрального сезону — рок-мюзикл "Наталка Полтавка", показ якого відбудеться вже 29 грудня на Головній сцені о 14:00 та 18:00.  

895
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

501
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

689
21.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

910
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

932 1