Головним питанням порядку денного виїзного засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, що відбулося у Тлумацькому районі, став розвиток Дністровського регіонального ландшафтного парку.
Парк розташований на території Дністровського каньйону, який входить до списку семи чудес України згідно національного опитування, й обіймає площу розміром 19656,0 га. Найбільшою проблемою, що на даний час перешкоджає створенню та розвитку рекреаційної інфраструктури на його території, є передусім неврегульованість питань землевідведення та меж Дністровського регіонального ландшафтного парку, відсутність Проекту організації території парку із поділом на відповідні функціональні зони тощо.
Як відзначив Олександр Сич, для обласної ради чинного скликання питання впорядкування, розмежування та зонування території Дністровського регіонального ландшафтного парку є одним з найбільш пріоритетних. «Для нас є справою честі і ми робимо все можливе, щоб впорядкувати територію парку й вирішити проблему, що у свою чергу стане вагомим імпульсом для розвитку не лише Тлумацького району, а й усієї області», – наголосив голова обласної ради.
Вдячність керівництву та депутатам обласної ради висловив й присутній на засіданні Консультативної ради голова Тлумацької районної державної адміністрації Василь Сенів. Він зокрема зауважив, що, як сподівається, уже до кінця скликання спільними зусиллями нам вдасться увімкнути зелене світло для інвесторів й дати суттєвий поштовх розвитку рекреаційної інфраструктури на території Дністровського регіонального ландшафтного парку.
Перед учасниками засідання виступив заступник директора Державного Карпатського підприємства геодезії, картографії та кадастру Сергій Цимбалістий, який повідомив про хід виконання поставлених ще напередодні завдань з розвитку Дністровського регіонального ландшафтного парку.
Інститутом екології Карпат НАН України у період з 16 липня по 16 серпня цього року було проведено збір та систематизацію матеріалів про соціально-економічну характеристику та історико-культурні об’єкти Дністровського регіонального ландшафтного парку на сучасному етапі.
Протягом наступних кількох місяців заплановано проведення польових досліджень щодо встановлення біологічного й ландшафтного різноманіття, збору матеріалів про рекреаційний, лікувально-оздоровчий та бальнеологічний потенціали Дністровського регіонального ландшафтного парку, а також опрацювання конкретних заходів для збереження та розвитку біорізноманіття, ландшафтів, природних комплексів та об’єктів історико-культурної спадщини.
Окрім того, обласною радою на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування подано проект «Дністровський каньйон – одне з семи чудес України: розвиток туризму на території регіонального ландшафтного парку». Проектом передбачається розробка Проекту організації території Дністровського регіонального ландшафтного парку, створення спеціальної адміністрації парку, будівництво п’яти облаштованих стоянок (три у Тлумацькому і дві у Городенківському районах), придбання необхідних засобів (плавзасоби, рятувальні засоби, туристичне спорядження), проведення дослідницьких, екологічних та інформаційно-рекламних заходів й акцій.
Загальна вартість проекту становить 1830,8 тис. грн. З обласного бюджету у разі визначення проекту переможцем, про що стане відомо близько грудня, передбачено фінансування у розмірі 678,8 тис. грн.