Як повідомляла раніше Фіртка, сьогодні, 26 жовтня, в Івано-Франківській ОДА відбулося розширене засідання-презентація проекту містобудівної документації регіонального рівня "Схеми планування території Івано-Франківської області", яка розроблена ДП УДНДІПМ "Діпромісто" імені Ю. М. Білоконя.
Презентуючи схему, розробники розповіли, яким бачать у майбутньому планування території Івано-Франківської області, передає Фіртка.
читайте також: В ОДА представили схему планування території Івано-Франківської області до 2036 року (фото+відео)
Також розробники зазначили, що область має 635 га території лісового фонду, та посідає друге місце по Україні.
За аналізом водних ресурсів Прикарпаття посідає 2-е місце по Україні. Прикарпаття має потужну річкову систему – дуже великий потенціал, що зумовлює ризик шкідливої дії паводків.
«Система водопостачання базується на поверхневих заборах. Втім регіони області мають кадастрові запаси, тобто ресурс є, необхідний технологічний шлях вирішення питання. Всі проекти рішення обґрунтовані, глибоко вивчені та викладені на схемі з пояснювальними записками. Область повинна пишатися, вона дотягує до європейського рівня. По площі має 218 га природоохоронної території з процентним співвідношенням рекреаційних зон», - розповідають розробники.
читайте також: Пріоритетним напрямом розвитку Прикарпаття буде формування гірсько-рекреаційних комплексів (відео)
Проектні рішення базуються на об’єктивному підході функціонального використання ресурсів області.
Також проектанти відмітили великий потенціал оздоровчих ресурсів, втім, за їхніми словами, у кадастрі всього 14 родовищ мінеральних вод.
"Є проблема Бурштинської ТЕС, є відходи, і потрібно відзначати, що з ними робити.Проблема не повинна бути обтяжлива для бюджету області, потрібно проводити рекультивацію та утилізацію. Іншого шляху окрім сортування та переробки нема. Так зараз живе Європа. Якщо нічого не робити потрібно зарезервувати 201 га території, а де її взяти? Це надзвичайно великий проект, сподіваємось, що Івано-Франківщина після затвердження даного проекту отримає потужний містобудівний крок для розвитку території. Ця територія повинна бути збалансована», - резюмував начальника інженерно планувального відділу – керівник сектору містобудівної екології – головний інженер проектів Володимир Муха.
Також у регіональних архітекторів виникли зауваження щодо полігонів у районах.
«До прикладу село Криворівня визнають етноселом. То який тут полігон може бути?», - здивувався місцевий архітектор.
Втім, розробники схеми зазначили, що планування території Прикарпаття передбачає встановлення п’яти сміттєсортувальних станцій. Зокрема розробники схеми планування пропонують спорудити їх у Івано-Франківську, Бурштині, Калуші, Надвірній та Коломиї.
Також при обговоренні було озвучено ряд зауважень, які проектанти науково-дослідного інституту врахують в остаточній редакції проекту.
Проект з правками невдовзі винесуть на затвердження сесії Івано-Франківської обласної ради.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: