Міністерство екології та природних ресурсів України і Громадська рада при Мінприроди підписали Меморандум про взаєморозуміння та спільні дії задля забезпечення дотримання вимог природоохоронного законодавства, захисту навколишнього природного середовища, забезпечення доступу громадськості до інформації а також гарантування можливості участі громадськості під час проведення робіт по видобутку нетрадиційних вуглеводнів в Україні, повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів.
Цим Меморандумом Міністр Едуард Ставицький гарантує екологічним громадським організаціям повну прозорість проектів, договорів та робіт на всіх етапах видобутку сланцевого газу в Україні.
Меморандум про гарантований доступ до інформації і громадський контроль підписали громадські природоохоронні організації, що входять до Громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів України.
В основу Меморандуму лягли вимоги громадських організацій: проведення постійного екологічного моніторингу, проведення державної та незалежної екологічної експертизи об'єктів і споруд з видобутку сланцевого газу, гарантування прав громадськості на ознайомлення з проектною документацією і проектом оцінки впливу на навколишнє природне середовище, обов'язковість повних, своєчасних відповідей на всі запити.
«Якщо Уряд України прийняв рішення про проведення робіт з видобутку сланцевого газу і забезпечення України власними енергоресурсами, завданням екологічних громадських організацій є забезпечення максимально ефективного екологічного контролю на всіх етапах робіт», - заявив голова Громадської ради Валентин Савицький.
Про це повідомили у Івано-Франківській обласній державній адміністрації.
Під час засідання круглого столу в Івано-Франківському національному університеті нафти і газу на тему: «Нетрадиційний природний газ: стратегії для енергетичної безпеки України» ректор національного технічного університету професор Євстахій Крижанівський зазначив, що питання щодо видобування сланцевого газу мають політичне забарвлення.
Читайте також:
Михайло Вишиванюк: Для України може стати корисним досвід Америки у видобуванні сланцевого газу