Івано-Франківщина готова співпрацювати зі шведами

 

 

Вчора голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації  Михайло Вишиванюк, голова обласної ради Олександр Сич, перший заступник голови ОДА Василь Плавюк, заступник Руслан Гусак та керівники  ряду головних профільних управлінь облдержадміністрації - з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв'язків та інвестицій, економіки і фінансів – зустрілися з делегацією шведської агенції міжнародної співпраці та розвитку SIDA, яку очолює Марія Петерсон (керівник  цієї організації).

 

Тепло привітавши гостей з дружнього для України і українців Королівства Швеція на Прикарпатті, Михайло Вишиванюк зазначив: «Нам потрібен ваш досвід з  модернізації економіки, реформування житлово-комунального господарства, місцевого самоврядування. А те, що відома шведська компанія «Електролюкс» з виробництва сучасних пральних машин в цьому році запрацювала в Івано-Франківську, і має намір розширити своє виробництво, ще раз підтверджує те, що в нашу область сміливо може йти інвестор. Це свого роду добрий сигнал для інвесторів». 

 

Голова  облдержадміністрації  озвучив  «першу п'ятірку» проектів, в яких Івано-Франківська область готова якнайтісніше співпрацювати зі Швецією та її неурядовими організаціями. Зокрема, щодо ефективного використання теплової енергії Богородчанської газокомпресорної станції. За словами Михайла Вишиванюка, в середньому в рік ця станція накопичує 120 млрд. кубометрів тепла, які можна було б використовувати для опалення міст. Зокрема, обласного центру Прикарпаття. Цей майбутній спільний проект підтримав й Івано-Франківський міський голова. Віктор Анушкевичус запевнив, що богородчанське тепло з газокомпресорної станції, за умови його використання, буде на 20% дешевшим.

 

Цікавить нашу область і співпраця зі шведами з модернізації котелень та тепломереж, із заміни конструкцій (на енергозберігаючі) в бюджетних установах, техніко-економічне обгрунтування переробки твердих побутових відходів, а також проект щодо електронного врядування, чи не найкращий досвід якого має Естонія.

 

Михайло Вишиванюк наголосив на спільній з головою обласної ради Олександром Сичем зацікавленості у шведському досвіді щодо місцевого самоврядування. За його словами, «Ми повинні передати функції і повноваження  місцевим громадам, аби ті не лише  вимагали «зробіть». Влада має лише допомагати, переконаний Михайло Вишиванюк. - Бо демократія це, насамперед, відповідальність».   

 

Про ймовірність участі у згаданих проектах шведської сторони детально поінформувала керівників обласної та івано-франківської міської влади очільник шведської агенції міжнародної співпраці та розвитку SIDA Марія Петерсон. За її словами, Королівство Швеції активно розглядає можливість приєднання України до «Шведської ініціативи» з підвищення енергоефективності та охорони навколишнього середовища у Східній Європі(Україні).

 

«Ми, маю на увазі Агенцію міжнародної співпраці та розвитку SIDA, як і обіцяли, повертаємось до праці з тими і саме туди, де є багато добрих ініціатив, - наголосила Марія Петерсон. – У вас ми зацікавлені у співпраці на регіональному рівні».

 

«Я вас запевняю, що в особі керівництва області ви маєте великих союзників, - запевнив учасників перемовин голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. - Ми готові надавати допомогу усім, хто приходить в нашу область з інвестиціями та з добрими намірами».

 

Михайло Вишиванюк високо оцінив діяльність івано-франківського дозвільного центру, назвавши його кращим в Україні і порекомендував гостям з Швеції познайомитися з цим досвідом ближче.   

 

Запропоновану  співпрацю зі шведською агенцією  міжнародної співпраці та розвитку SIDA підтримав і голова обласної ради Олександр Сич. Зокрема, щодо проекту електронного врядування, розширення повноважень місцевого самоврядування. Голова обласної ради гарантував «максимальне сприяння» майбутнім інвесторам з боку депутатів обласної ради, розповів про програми ради з розвитку місцевого самоврядування та співпраці зі ЗМІ  на умовах підписаних угод.

 

Учасниками згаданої зустрічі в кабінеті голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка були також координатор проектів SIDA Ольга Тимошенко, менеджер проекту Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні» Олена Литвиненко, експерт з гендерного бюджетування Катаріна Шмідт і директор Академії Електронного врядування Естонії Арво Отт.


01.11.2011 2263 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

144
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2641
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1656 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3736
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5532
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1744

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

248

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

252

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

431

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

940
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

507
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

541
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

814
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2022
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

589
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

921
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4986
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

978
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

394 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

647
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

448
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

773