Івано-франківчанка посіла третє місце у конкурсі "Міс Українська діаспора"

 

Нещодавно в Чикаго обирали найкрасивішу українку Америки. Започаткувала конкурсНаталією Фігель, а організовано Медіапорталом діаспори VIDIA (www.vidia.org). Змагалися 19 дівчат зі США та Канади.

 

Титул “Міс Українська діаспора-2012” здобула 26-річна Валерія Лосюк із Сан-Дієго. Дівчина родом із Чернівців. 24-річна уродженка Івано-Франківська Міла Угрин (Людмила Угрина. - Авт.) стала віце-міс.

 

«Друге місце Люся сприйняла спокійно, - розповідає мама віце-міс Галина Угрина. – До конкурсу був непрофесійний підхід. У журі сиділи люди, які не мають жодного відношення до таких змагань: бізнесмени, банкіри, було дві колишні «міс» американських штатів, які не розуміли, про що власне мова. Так і лишилося загадкою, за якими критеріями обирали «міс».

 

Як інформує Високий Замок, конкурсантки виходили у ковбойських костюмах, в однакових жовтих та блакитних сукнях, національних українських строях. Вечірніх суконь на конкурсі не оцінювали. Люся замовила розкішну сріблясту сукню у провідного американського дизайнера. Через два дні інша учасниця конкурсу краси в аналогічній сукні посіла перше місце. Коли оголосили переможницю, весь зал скандував : «Міла! Міла!». До цього донька багато разів брала участь у фешн-конкурсах – уміє професійно дефілювати, триматися на сцені. Вона професійна модель».

 

- Пані Галино, як ви з сім’єю потрапили до Америки?

- У рідному Франківську я працювала вчителькою у школі. Чоловік мав бізнес. Коли рейдери забрали справу, лишилися ні з чим. На мої 50 доларів зарплати на місяць утримувати сім’ю було неможливо. Вирішили грати у Green Card. І виграли! У 2003 році ми перебралися з України сюди. Крім права на проживання, нам нічого не дали. Довелося починати з нуля. Зараз з чоловіком маємо будівельний бізнес, доньки живуть самостійно.

 

- Всі знають вашу молодшу доньку як Мілу Угрин, а не як Людмилу Угрину...

- Справжнє ім’я доньки Людмила. Ми всі її кличемо Люся. Американцям важко вимовляти м’які букви, і вони кажуть «Луса». Тоді донька обрала собі милозвучне «Міла». Останню букву в прізвищі теж відкинула, аби краще звучало.

 

- Людмилі, коли приїхали в Америку, було 15… Важко їй було адаптуватися у чужій країні?

- Ми виїхали з України, коли Люся закінчила 9-й клас 22-ї школи в Івано-Франківську. Англійську вчила з 1-го класу. Вже з 13 років дуже хотіла працювати і заробляти на себе. Але в Україні це було неможливо. Тому тут, у 15 років, зразу по приїзді, влаштувалася в український магазин. П’ять днів на тиждень вчилася у школі, два - працювала. Вихідних не мала зовсім. Ще у Франківську вона закінчила музичну школу, клас скрипки, а в американській high school брала участь у концертах слов’янського клубу. Додатково навчилася грати на трубі. За три шкільні роки закінчила дворічний коледж з вивчення французької мови і у числі п’яти кращих чиказьких студентів її нагородили поїздкою до Франції. Серед кращих учнів 80 шкіл у трьох раундах competition (на кшталт нашої олімпіади) посіла 1 і 3 місця з різних предметів. Вивчала іспанську мову у коледжі Сервантеса. Закінчила один з кращих іллінойських приватних університетів DePoul University за спеціальністю PR (public relations). Працює для компаній у сфері маркетингу і реклами. Усі ці роки в Америці співпрацює з різними модельними агенціями. Торік навесні Люсю запросили моделювати на престижний Нью-йоркський Fashion Week.

 

- В Америці, мабуть, важко прокласти собі зоряний шлях, тим паче іноземцям?

- Донька має величезну силу волі. Вона ніколи не цуралася жодної роботи. За все бралася. Кілька років працювала у сфері кейтерингу (організація ресторанного обслуговування у будь-якому місці. - Авт.). Для юної дівчини це дуже важка робота, але вона ніколи не нарікала. Наші земляки із західної Галичини дуже понтуються. Приїжджають сюди з розчепіреними пальцями, прибрані з голочки. Та вже невдовзі розуміють, що без роботи тут ніяк. І треба хапатися за все. Щоб жити в Америці, треба по-чорному працювати. Люся все це пройшла і ні про що не жалкує. Зараз працює за фахом і паралельно займається улюбленою справою – моделює.

 

- Заміж ще не збирається?

- У 24 роки в Америці не одружуються. Сім’ї створюють переважно після 30. Люся має бой-френда, але про заміжжя ще рано говорити.

 

- Не сумує за Батьківщиною?

- Я щороку на кілька місяців приїжджаю в Україну. Люся за весь час була лише раз. Дуже розчарувалася. Найбільше її вразив споживацький характер однокласників, які просять гроші у батьків. Обурив сервіс, тотальне хамство. Те, що ми виїхали в Америку, – це не добре, це чудово. Тут для молоді широкий вибір можливостей. Хто працює і не лінується, живе у власне задоволення, а не виживає. Як згадаю свою вчительську зарплату в Україні – аж не віриться, що так можна жити.


16.01.2013 2513 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1081
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2798
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

973
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1033
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1038 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3101 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

892

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

771

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1085
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

143
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2335
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1144
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

446
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15064
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7380
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

812
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

376
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

286
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

376
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

656
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1108