Івано-франківчанка посіла третє місце у конкурсі "Міс Українська діаспора"

 

Нещодавно в Чикаго обирали найкрасивішу українку Америки. Започаткувала конкурсНаталією Фігель, а організовано Медіапорталом діаспори VIDIA (www.vidia.org). Змагалися 19 дівчат зі США та Канади.

 

Титул “Міс Українська діаспора-2012” здобула 26-річна Валерія Лосюк із Сан-Дієго. Дівчина родом із Чернівців. 24-річна уродженка Івано-Франківська Міла Угрин (Людмила Угрина. - Авт.) стала віце-міс.

 

«Друге місце Люся сприйняла спокійно, - розповідає мама віце-міс Галина Угрина. – До конкурсу був непрофесійний підхід. У журі сиділи люди, які не мають жодного відношення до таких змагань: бізнесмени, банкіри, було дві колишні «міс» американських штатів, які не розуміли, про що власне мова. Так і лишилося загадкою, за якими критеріями обирали «міс».

 

Як інформує Високий Замок, конкурсантки виходили у ковбойських костюмах, в однакових жовтих та блакитних сукнях, національних українських строях. Вечірніх суконь на конкурсі не оцінювали. Люся замовила розкішну сріблясту сукню у провідного американського дизайнера. Через два дні інша учасниця конкурсу краси в аналогічній сукні посіла перше місце. Коли оголосили переможницю, весь зал скандував : «Міла! Міла!». До цього донька багато разів брала участь у фешн-конкурсах – уміє професійно дефілювати, триматися на сцені. Вона професійна модель».

 

- Пані Галино, як ви з сім’єю потрапили до Америки?

- У рідному Франківську я працювала вчителькою у школі. Чоловік мав бізнес. Коли рейдери забрали справу, лишилися ні з чим. На мої 50 доларів зарплати на місяць утримувати сім’ю було неможливо. Вирішили грати у Green Card. І виграли! У 2003 році ми перебралися з України сюди. Крім права на проживання, нам нічого не дали. Довелося починати з нуля. Зараз з чоловіком маємо будівельний бізнес, доньки живуть самостійно.

 

- Всі знають вашу молодшу доньку як Мілу Угрин, а не як Людмилу Угрину...

- Справжнє ім’я доньки Людмила. Ми всі її кличемо Люся. Американцям важко вимовляти м’які букви, і вони кажуть «Луса». Тоді донька обрала собі милозвучне «Міла». Останню букву в прізвищі теж відкинула, аби краще звучало.

 

- Людмилі, коли приїхали в Америку, було 15… Важко їй було адаптуватися у чужій країні?

- Ми виїхали з України, коли Люся закінчила 9-й клас 22-ї школи в Івано-Франківську. Англійську вчила з 1-го класу. Вже з 13 років дуже хотіла працювати і заробляти на себе. Але в Україні це було неможливо. Тому тут, у 15 років, зразу по приїзді, влаштувалася в український магазин. П’ять днів на тиждень вчилася у школі, два - працювала. Вихідних не мала зовсім. Ще у Франківську вона закінчила музичну школу, клас скрипки, а в американській high school брала участь у концертах слов’янського клубу. Додатково навчилася грати на трубі. За три шкільні роки закінчила дворічний коледж з вивчення французької мови і у числі п’яти кращих чиказьких студентів її нагородили поїздкою до Франції. Серед кращих учнів 80 шкіл у трьох раундах competition (на кшталт нашої олімпіади) посіла 1 і 3 місця з різних предметів. Вивчала іспанську мову у коледжі Сервантеса. Закінчила один з кращих іллінойських приватних університетів DePoul University за спеціальністю PR (public relations). Працює для компаній у сфері маркетингу і реклами. Усі ці роки в Америці співпрацює з різними модельними агенціями. Торік навесні Люсю запросили моделювати на престижний Нью-йоркський Fashion Week.

 

- В Америці, мабуть, важко прокласти собі зоряний шлях, тим паче іноземцям?

- Донька має величезну силу волі. Вона ніколи не цуралася жодної роботи. За все бралася. Кілька років працювала у сфері кейтерингу (організація ресторанного обслуговування у будь-якому місці. - Авт.). Для юної дівчини це дуже важка робота, але вона ніколи не нарікала. Наші земляки із західної Галичини дуже понтуються. Приїжджають сюди з розчепіреними пальцями, прибрані з голочки. Та вже невдовзі розуміють, що без роботи тут ніяк. І треба хапатися за все. Щоб жити в Америці, треба по-чорному працювати. Люся все це пройшла і ні про що не жалкує. Зараз працює за фахом і паралельно займається улюбленою справою – моделює.

 

- Заміж ще не збирається?

- У 24 роки в Америці не одружуються. Сім’ї створюють переважно після 30. Люся має бой-френда, але про заміжжя ще рано говорити.

 

- Не сумує за Батьківщиною?

- Я щороку на кілька місяців приїжджаю в Україну. Люся за весь час була лише раз. Дуже розчарувалася. Найбільше її вразив споживацький характер однокласників, які просять гроші у батьків. Обурив сервіс, тотальне хамство. Те, що ми виїхали в Америку, – це не добре, це чудово. Тут для молоді широкий вибір можливостей. Хто працює і не лінується, живе у власне задоволення, а не виживає. Як згадаю свою вчительську зарплату в Україні – аж не віриться, що так можна жити.


16.01.2013 2486 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

3052
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

984
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

587
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5555
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1489
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1355

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

424

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1250

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1080

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

991
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

315
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

322
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1299
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

388
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

654
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5704
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

378
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

272
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

619 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1059
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

916