
Сьогодні в актовому залі Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулась презентація та громадське обговорення проекту облаштування паркової зони «Громадського Еко-парку» поруч міського озера.
Студентки кафедри дизайну даного навчального закладу представили присутнім своє бачення облаштування території, передає Фіртка.
«Темою моєї дипломної роботи є облаштування території навколо міського озера. В першу чергу ми розглядали, що ця територія буде повністю в зелених насадженнях, також пропонується все для сімейного відпочинку, велосипедні доріжки, амфітеатр, розроблений проект дитячого майданчика з екологічно чистих матеріалів. Я вважаю, що цей проект буде окрасою нашого міста», - розповіла співавторка концепції.
За словами Іванни Шестерняк в проекті використано деревину, бруківку, зносостійкий лінолеум, щоб дитина, яка впаде з каруселі не поранилась об бруківку.
Родзинкою є те, що немає надто яскравих кольорів, які спричиняють агресію дітей. Також планується створення фонтану, підземного або наземного переходу. За словами авторів, це те місце, де зможуть відпочити люди різного віку.
Проект «Громадського Еко-парку» має ще й глибоке символічне значення, оскільки у силу свого розташування на ділянці, яка буде врятована від незаконної забудови, втілюватиме ідею про те, що громадськість здатна захистити свої екологічні інтереси, облаштувати за допомоги міської влади як офіційного представника інтересів громади, простір для відпочинку усіх мешканців міста та втілити на практиці ідеали Революції гідності.
За словами головного архітектора міста Володимира Гайдара, студентські роботи повинні робитись на реальних територіях, тому зараз є надія на молодих спеціалістів.
«Ця ділянка потребує в першу чергу догляду. І це вже також буде ландшафтний дизайн. А відповідний догляд був втрачений протягом 12 років. Там не потрібно нічого вигадувати, просто доглянути територію, облаштувати смітники. Щодо питання про забудову я схиляюсь до думки громади. Однак є юридичні питання Тому, я думаю юридичний момент тут має бути пропрацьований», каже архітектор. Також він відзначив, що реальних ситуацій по місту дуже багато. «Є багато проблем пристосування просторів історичних споруд, двориків. Тому що навіть те, що робиться у нас не робиться на належному рівні. Треба в першу чергу ставити акцент на якість ідеї», - впевнений Володимр Гайдар.