Івано-франківські школярі створили розпорядок дня інтелектуального чемпіона (ФОТО)

Івано-франківські школярі разом з педагогинею комп’ютерної школи Юлією Тичинською створили розпорядок дня інтелектуального чемпіона.

Учасники проєкту розповіли Суспільному Карпати, як спланувати свій день під час карантину, пише Фіртка.

Над розпорядком дня інтелектуального чемпіона працювали учні середньої школи разом з викладачкою.

"Навичка, яка необхідна у XXI столітті, – організована дитина, людина. Не просто класний програміст, співак, лікар, - вважає педагогиня комп'ютерної школи Юлія Тичинська. - І, дійсно, в карантинний період, коли зникли зовнішні чинники, які тебе стимулюють, організовують, важливо навчити дітей правильно тримати себе в рамках."

Найдієвіший спосіб допомогти дитині дотримуватися тайм-менеджменту під час карантину - приклад. Тож школярі вивчали розпорядок дня успішних людей і запозичували в них корисні звички.

"У мене був, думаю, всі знають, винахідник Ілон Маск. Я дізнався, що він розпочинає день о сьомій годині й відразу відповідає на важливі емейли. Також він спить 6-7 годин – це обов’язково для нього. Тобто відпочинок важливий," - розповідає учень комп’ютерної школи Андрій Галіпчак.

А от учениця Анна Попович дізналася, як планує день Джеффрі Безос - найбагатша людина світу станом на 2018 рік за версією агентства Bloomberg.

"Найважливіше те, що він не забуває про свої принципи, наприклад, він влаштовує зустрічі за правилом двох піц. На зустрічі має бути стільки людей, які зможуть з’їсти дві піци."

Не всі обирали сучасників, наприклад, Захар Щипка запозичив корисні ідеї від композитора Людвіга Ван Бетховен.

"У нього був, так званий, ранковий ритуал: він заварював чашку кави за певним рецептом. Сам рахував 60 зерен. У нього можна запозичити обов’язкову прогулянку, те, що він відпочивав, і що біля нього завжди була ручка і записник, якщо прийшло б натхнення."

А й справді, як зробити карантин корисним? Це не канікули, тут також мають бути певні правила, вважає практична психологиня ліцею №7 Валерія Легка.

"Важливо, щоб у родині кожен член сім'ї мав свій простір чи місце для навчання, роботи, а також має бути чіткий розклад на день, тиждень. Можна також практикувати сімейні дні, коли батьки проводять час з дітьми, а ще прописати "Конституцію родини" (права та обов’язки кожного з членів, спільні традиції)."

Психологиня Валерія Легка вважає, якщо дитина старша за 10 років, то навичка до навчання у неї налаштована. Їй можна запропонувати допомогу, але тотальний контроль непотрібний. Не варто й забороняти користуватися гаджетами.

"Можна домовитися з дитиною, якщо вона годину дивиться телевізор чи планшет, то опісля встає, п’є воду чи робить якусь вправу, і потім ліпимо разом щось з тіста.

Тобто екранний час компенсуємо такими 3D-активностями плюс якісь рухливі вправи, - продовжує розповідь практикуюча психологиня Валерія Легка. 

Важливо, щоб батьки чи дитина ставили собі будильник на той час, який вона проведе перед екраном. Краще, щоб сама дитина, тоді це буде її відповідальність.

Обов'язково питати, скільки часу дитині потрібно на гру чи перегляд відео. Відтак домовлятися про штрафи, якщо дитина не виконає умову, яку сама собі поставила. Це може бути якась активність".

Психологиня рекомендує дотримуватися правил усій сім'ї, а ще написати графік дня і прикріпити на видному місці.

Своїми "золотими правилами" розпорядку дня діляться й школярі.

"Можна починати спочатку не з великого, а чогось малого. Під час навчання робити перерви, йти на прогулянку, - каже учень комп’ютерної школи Захар Щипка.

Школяр Андрій Галіпчак підтримує.

"Якщо в тебе там, навіть, раз, щось не вийшло, все одно йди до своєї мети!"

Учні уже відчули користь розпорядку дня на карантині. Кажуть, вдається зробити більше справ, ніж зазвичай. Дехто обмежив користування гаджетами, відчувають, що покращився зір. А головне - такі навички допомагають відчувати себе впевненішим та знадобляться у майбутньому.


Читайте також:

В Івано-Франківську реалізовують проєкт "Драма-діти-терапія" (ВІДЕО)

У калуській школі облаштували сенсорну кімнату (ФОТО)

Прикарпатських школярів навчають розрізняти фейки та критично сприймати інформацію

МОН: Тривалість навчального заняття під час дистанційного формату залишається незмінною


01.03.2021 1060
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

8743
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1448
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1069
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2094
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3608
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1361

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1724

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

527

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1156

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1329
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

528
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24275
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

520
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

481
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

640
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1528
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6931
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

637
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1624 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

630
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

543