Івано-франківські школярі створили розпорядок дня інтелектуального чемпіона (ФОТО)

Івано-франківські школярі разом з педагогинею комп’ютерної школи Юлією Тичинською створили розпорядок дня інтелектуального чемпіона.

Учасники проєкту розповіли Суспільному Карпати, як спланувати свій день під час карантину, пише Фіртка.

Над розпорядком дня інтелектуального чемпіона працювали учні середньої школи разом з викладачкою.

"Навичка, яка необхідна у XXI столітті, – організована дитина, людина. Не просто класний програміст, співак, лікар, - вважає педагогиня комп'ютерної школи Юлія Тичинська. - І, дійсно, в карантинний період, коли зникли зовнішні чинники, які тебе стимулюють, організовують, важливо навчити дітей правильно тримати себе в рамках."

Найдієвіший спосіб допомогти дитині дотримуватися тайм-менеджменту під час карантину - приклад. Тож школярі вивчали розпорядок дня успішних людей і запозичували в них корисні звички.

"У мене був, думаю, всі знають, винахідник Ілон Маск. Я дізнався, що він розпочинає день о сьомій годині й відразу відповідає на важливі емейли. Також він спить 6-7 годин – це обов’язково для нього. Тобто відпочинок важливий," - розповідає учень комп’ютерної школи Андрій Галіпчак.

А от учениця Анна Попович дізналася, як планує день Джеффрі Безос - найбагатша людина світу станом на 2018 рік за версією агентства Bloomberg.

"Найважливіше те, що він не забуває про свої принципи, наприклад, він влаштовує зустрічі за правилом двох піц. На зустрічі має бути стільки людей, які зможуть з’їсти дві піци."

Не всі обирали сучасників, наприклад, Захар Щипка запозичив корисні ідеї від композитора Людвіга Ван Бетховен.

"У нього був, так званий, ранковий ритуал: він заварював чашку кави за певним рецептом. Сам рахував 60 зерен. У нього можна запозичити обов’язкову прогулянку, те, що він відпочивав, і що біля нього завжди була ручка і записник, якщо прийшло б натхнення."

А й справді, як зробити карантин корисним? Це не канікули, тут також мають бути певні правила, вважає практична психологиня ліцею №7 Валерія Легка.

"Важливо, щоб у родині кожен член сім'ї мав свій простір чи місце для навчання, роботи, а також має бути чіткий розклад на день, тиждень. Можна також практикувати сімейні дні, коли батьки проводять час з дітьми, а ще прописати "Конституцію родини" (права та обов’язки кожного з членів, спільні традиції)."

Психологиня Валерія Легка вважає, якщо дитина старша за 10 років, то навичка до навчання у неї налаштована. Їй можна запропонувати допомогу, але тотальний контроль непотрібний. Не варто й забороняти користуватися гаджетами.

"Можна домовитися з дитиною, якщо вона годину дивиться телевізор чи планшет, то опісля встає, п’є воду чи робить якусь вправу, і потім ліпимо разом щось з тіста.

Тобто екранний час компенсуємо такими 3D-активностями плюс якісь рухливі вправи, - продовжує розповідь практикуюча психологиня Валерія Легка. 

Важливо, щоб батьки чи дитина ставили собі будильник на той час, який вона проведе перед екраном. Краще, щоб сама дитина, тоді це буде її відповідальність.

Обов'язково питати, скільки часу дитині потрібно на гру чи перегляд відео. Відтак домовлятися про штрафи, якщо дитина не виконає умову, яку сама собі поставила. Це може бути якась активність".

Психологиня рекомендує дотримуватися правил усій сім'ї, а ще написати графік дня і прикріпити на видному місці.

Своїми "золотими правилами" розпорядку дня діляться й школярі.

"Можна починати спочатку не з великого, а чогось малого. Під час навчання робити перерви, йти на прогулянку, - каже учень комп’ютерної школи Захар Щипка.

Школяр Андрій Галіпчак підтримує.

"Якщо в тебе там, навіть, раз, щось не вийшло, все одно йди до своєї мети!"

Учні уже відчули користь розпорядку дня на карантині. Кажуть, вдається зробити більше справ, ніж зазвичай. Дехто обмежив користування гаджетами, відчувають, що покращився зір. А головне - такі навички допомагають відчувати себе впевненішим та знадобляться у майбутньому.


Читайте також:

В Івано-Франківську реалізовують проєкт "Драма-діти-терапія" (ВІДЕО)

У калуській школі облаштували сенсорну кімнату (ФОТО)

Прикарпатських школярів навчають розрізняти фейки та критично сприймати інформацію

МОН: Тривалість навчального заняття під час дистанційного формату залишається незмінною


01.03.2021 1043
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1360 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1689 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2485
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2310 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7553
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15273 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

329

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1048

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1115

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1906
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

290
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

667
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

906
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3133
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

927
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1963
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1013
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35164 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

282
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

491
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

637
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

954