Івано-Франківська міська рада звернулась до Міносвіти та ВРУ, щоб не об’єднувати університети у місті

Депутати Івано-Франківської міської ради підтримали відповідне звернення до Міністерства освіти і науки і Верховної Ради України.

Депутатський корпус проголосував за звернення про недоцільність об’єднання Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Івано-Франківського національного університету нафти і газу та Івано-Франківського національного медичного університету.

Таке рішення прийняли на позачерговій 41 сесії Івано-Франківської міської ради, пише Фіртка.

"Бо прив’язувати об’єднання вишів до кількості населення міста абсолютно нелогічно і абсурдно.

Замість нелогічних укрупнень, держава в сучасних умовах мала би дбати про те, щоб зберегти якомога більше можливостей для українських студентів і науковців", — зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Нагадаємо, під час засідання Спілки ректорів вишів МОН презентувало пропозиції щодо реформування системи вищої освіти.

Так, посадовці оприлюднили орієнтовні критерії, відповідно до яких відбуватиметься об'єднання ЗВО. 


За яким принципом планують об'єднувати виші 


Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький окреслив два головні критерії, які впливатимуть на укрупнення ЗВО. 

  1. Відповідність кількості населення міста чи області:

У містах, де проживає менше ніж 100 тисяч населення й працює один виш, його варто зберегти (мова йде про Острог, Глухів, Дрогобич, Ізмаїл, Ніжин, Кам'янське тощо). Адже ЗВО, за словами посадовця, тут є практично містоутворювальними закладами.

У містах, де мешкає від 100 до 350 тисяч громадян, варто утримувати не більше двох ЗВО (наприклад, Полтава, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернігів, Луцьк, Житомир, Суми).

У містах із кількістю мешканців більш як 350 тисяч можна формувати мережу ЗВО, що передбачає заклади трьох типів:

  • навчальні інститути, які мають тісний зв'язок із роботодавцем;
  • дослідницькі університети;
  • міжгалузеві (світоглядні) або спеціалізовані (наприклад, музичні) академії.

      2. У вмишах (крім містоутворювальних і спеціалізованих академій) має бути не менше п'яти тисяч студентів денної форми навчання:

"Наша ціль — середня кількість студентів в одному ЗВО України на рівні 10 тисяч. Зараз у закладах МОН середня кількість — 6 648.

Є й такі, у яких понад 25 тисяч студентів, але усереднина цифра надто низька, що негативно впливає на можливості вибору дисциплін студентами, і розпорошує цінний людський і матеріальний ресурс", — повідомив Винницький. 

Повний текст звернення депутатів Івано-Франківської міської ради:
                                                                                                                                                           
 Міністру освіти і науки України
                                                                                                                                                                               Оксену ЛІСОВОМУ
                                                                                                                                                      Депутатам Верховної Ради України
 
 
Нещодавно на засіданні Спілки ректорів закладів вищої освіти України підняли тему про об’єднання ВНЗ. Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький заявив, що у містах, де мешкає від 100 до 300 тисяч жителів, має функціонувати не більше 2-х закладів вищої освіти. Серед прикладів названо й Івано-Франківськ. 
Ми, депутати Івано-Франківської міської ради виступаємо проти обʼєднання Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Івано-Франківського національного університету Нафти і Газу та Івано-Франківського національного медичного університету. 
Вважаємо ініціативу Міністерства освіти і науки України обʼєднати два цілком самодостатні ВНЗ нелогічною. Адже, кожен з яких має свою унікальність та профільність. Й обидва університети не потребують об’єднання з іншими закладами освіти. 
Не можна привʼязувати кількість мешканців у населеному пункті до кількості університетів. Оскільки більшість студентів наших вишів це мешканці з інших міст, областей та, навіть, країн. Основне в освіті - її якість. Як можна прив’язувати вищу освіту до кількості населення? Невже у місцевих вишах вчаться виключно місцеві жителі?! 
Звертаємося до Міністерства освіти не займатися свідомим нищенням освітнього процесу. Зараз, як ніколи потрібно вживати всіх заходів, щоб формувати студентське середовище та всіляко мотивувати студентів залишатися в Україні. Для цього потрібно створювати всі належні, сучасні умови для здобуття фахових навиків. Укрупнення призведе до втрати унікальності, що є в кожному закладі – його унікальних програм, наукових здобутків. Об’єднання також не сильно допоможе зменшити витрати на утримання закладів. Адже суттєво скоротити викладацький колектив не вийде, оскільки спеціальності університетів майже не перетинаються, а кількість викладачів регламентована відносно кількості студентів.
Враховуючи наведені факти та обставини, ми, депутати Івано-Франківської міської ради, звертаємося до Верховної Ради України та Міністерства освіти і науки з вимогами:
1.     Підходити до рішень у сфері освіти виважено. 
2.     Не приймати відверто необґрунтованих та логічно недоцільних рішень, які можуть призвести до суттєвого погіршення якості вищої освіти.
3.     Зберегти та дозволити існувати Івано-Франківському медичному університету, ІФНТУНГ та Прикарпатському університетам, як окремим закладам освіти.


                                                                                                                                                    Звернення схвалено
                                                                                                                                                    на пленарному засіданні
                                                                                                                                                    позачергової 41-ї сесії міської ради
                                                                                                                                                    21 лютого 2024 року

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Гарантоване робоче місце та державний грант: що передбачає новий законопроєкт про вищу освіту


Коментарі ()

06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

824
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

836
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1245
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1121
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1529
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

3127

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

948

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1007

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1899

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1910
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

648
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

665
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18579
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7684
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3856
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1272
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10984
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

659
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

563
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

733
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

640