Івано-Франківськ vs Трнава. Як прикарпатці їздили на матч Словаччина - Україна (фото)

Завершується перший етап Ліги націй УЄФА, який був створений УЄФА  для європейських збірних команд, з метою підняти рівень товариських матчів,  в період між великим турнірами.  

Як відомо національна збірна команда України, однією із перших серед команд дивізіону "В",  достроково стала переможцем своєї групи та здобула  право зіграти наступного розіграшу в когорті  12 найсильніших збірних Старого континенту, наступного розіграшу, який заплановано провести у 2020 році.

Вже в ранзі переможця, в останньому матчі своєї групи, наша збірна зазнала сенсаційної поразки у Трнаві, у матчі зі збірною Словаччини.

Звичайно, найбільша поразка,  із чотирма пропущеними м'ячами, має певний негатив, з огляду на те, що в останнє,  збірна команда України пропускала 4 м'ячі у програному матчі, сім років тому, у  товариському матчі зі збірною Чехії. 

Сподіваємось, що ця поразка команди Андрія Шевченка  піде на користь нашій команді, якій останнім часом  похвально хвалили і на Батьківщині, і в Європі. Попереду, сьогоднішній товариський матч із Туреччиною, в Анталії.  

Але куди найважливіше, що до старту кваліфікації Євро-2020 команда повинна підійти з холодною головою, а також чітким розумінням не тільки своїх сильних, але і слабких сторін.

Поразка у Трнаві  не є трагедією, а лише прикрою  миттєвістю  в новітній  сторінці історії збірної. До того ж, перемога господарів поля, фактично не вплинула на їх остаточне місце у турнірній таблиці  так, як свій головний матч на турнірі  словаки, за право зайняти друге місце у групі, програли чехам, у Празі.

Але повернемось до Трнави.  Місто, яке займає сьоме місце за кількістю населення у Словаччині та налічує до 70 тис. жителів,  розташована на відстані понад 700 кілометрів від Івано-Франківська, незалежно, як до нього добиратись, через Ужгород чи через територію Польщі.

Однією із найцікавіших сучасних цікавих будівель у місті, крім численних пам'яток архітектури,  є місцевий стадіон, що носить назву «Сіті Арена – стадіон  Антона Малатинського» та розташований в самому центрі.

Стадіон є найбільшим у Словаччині та  на своїх  чотирьох трибунах може   розмістити  19 200 глядачів.  Крім збірної Словаччини на ньому також проводить свої матчі місцевий «Спартак», 5 разовий чемпіон Чехословаччини.

В сезоні 2017/2018 років команда вперше спромоглась вибороти звання чемпіона Словаччини, що дозволило їй брати участь в кваліфікаційних раундах Ліги чемпіонів УЄФА 2018/2019рр.

Здолавши два раунди, відповідно перемігши за сумою двох матчів Боснійський «Зрінськи» та польську «Легію», словаки у третьому кваліфікаційному раунді поступились белградській «Црвені Звезді», у додатковий час, у другому матчі. Обидва матчі із сербами, в основний час завершувались у нічию - 1:1.

На даний час  «Спартак»  змагається у Лізі Європи УЄФА, у групі D, разом із загребським «Динамо», «Фенербахче» та «Андерлехтом». Команда  посідає третю сходинку турнірної таблиці у своїй групі та зберігає  непогані  шанси на продовження боротьби у весняній частині розіграшу Ліги Європи.

Для  цього їй необхідно вдало зіграти в останніх двох матчах у Брюсселі із «Андерлехтом» та вдома із «Фенербахче»

Сам стадіон був відкритий в 1927 році.  В 1998 році він почав носити ім'я відомого словацького футболіста та тренера Антона Малатинського,який у якості тренера 5 разів приводи трнавський «Спартак» до перемог у чемпіонаті Чехословаччини та  двічі у Кубку, на той час об'єднаної країни чехів та словаків. ( світлина 7)

Протягом двох років, з 2013 по 2015рр., на стадіоні було проведено масштабну реконструкцію, якою було передбачено зведення трьох нових, двох ярусних трибун та  будівництво навколо спортивної арени  найбільшого у місті торгового центру, під назвою «Сіті Арена». 

Загальний кошторис проекту сягав 79 мільйонів доларів, з яких близько 20 мільйонів було витрачено на реконструкцію самого стадіону, що є власністю футбольного клубу.  Все фінансування здійснювалось завдяки словацькій бізнес-групі  «Euro Max Slovakia» під керівництвом  Владіміра Бедного.

Наразі  територія комплексу «Сіті арена», що є багатофункціональним, соціальним та спортивним центром у Трнаві, займає 47 000 квадратних метрів, з них 16 000 приходиться на саму територію стадіону.  Крім стадіону  та  торгового центру там також  розміщено  готель, цілісний мультицентр системи кінотеатрів. казино, боулінг, фітнес-центр та стоянка для авто, що знаходиться  під самою будівлею комплексу.

Крім футбольних матчів на стадіоні проводяться також інші культурні заходи, які можуть  одночасно відвідати до 30 000 чоловік.

Сама споруда вражає. З першого погляду, важко сказати, що в середині цієї будівлі знаходиться футбольний стадіон, що відповідає всім вимогам ФІФА та УЄФА.

Хоч  гру  між словацькою та української збірною, відвідала невелика кількість вболівальників, трішки більше 9 000, але вразила організація проведення  матчу. Квитки можна було придбати у касі, які відчинились за три години до початку матчу без проблем, відстоявши у черзі хвилин, не більше десяти. Вартість квитка від 18 €, у сектори  за воротами, та по 30 €, у центральні сектори.

Слід  також відзначити, що із 1877 місць на стадіоні, виділяється для гостей команди. Приємно відзначити, що під час матчу, цей сектор був повністю зайнятий вболівальниками української команди.

Згідно банерів, що розвісили вболівальники синьо-жовтої команди,  на ньому можна було дізнатись, що  серед яких є  вболівальники із Прикарпаття -  Івано-Франківська,  Надвірної, Долини та Коломиї.

Також на оновленому стадіоні є так звані Sky-box на 300 місць  та VIP–ложа,  на 1418 місць, які під час матчу не були заповненні. Під час матчу працювали буфети, в яких можна було перекусити та випити кави та чаю, а також безалкогольне пиво, яке за смаком нагадувало деяке українське пиво.

Не дивлячись на хід гри та остаточний рахунок, атмосфера між вболівальниками  на  стадіоні панувала дружелюбна. Для словаків ця перемога, яку їх збірна отримала  під керівництвом нового тренера Павела Гапела, вселила надію  на позитивний результат  матчу у Празі, а для команди Андрія Шевченка, завершилась майже річна серія без поразок, яка тривала 9 поєдинків.

Автор: Володимир Омом

Фото: Володимир Омом, Євген Кравс


20.11.2018 Володимир Омом 3365 4
Коментарі (4)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

732
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6722
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14855 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1777
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1039
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6483

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

835

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1635

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1429

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1298
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

395
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

666
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

824
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

610
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1721
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

752
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34878 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

217
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

411
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

718
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

634