Івано-Франківськ vs Трнава. Як прикарпатці їздили на матч Словаччина - Україна (фото)

Завершується перший етап Ліги націй УЄФА, який був створений УЄФА  для європейських збірних команд, з метою підняти рівень товариських матчів,  в період між великим турнірами.  

Як відомо національна збірна команда України, однією із перших серед команд дивізіону "В",  достроково стала переможцем своєї групи та здобула  право зіграти наступного розіграшу в когорті  12 найсильніших збірних Старого континенту, наступного розіграшу, який заплановано провести у 2020 році.

Вже в ранзі переможця, в останньому матчі своєї групи, наша збірна зазнала сенсаційної поразки у Трнаві, у матчі зі збірною Словаччини.

Звичайно, найбільша поразка,  із чотирма пропущеними м'ячами, має певний негатив, з огляду на те, що в останнє,  збірна команда України пропускала 4 м'ячі у програному матчі, сім років тому, у  товариському матчі зі збірною Чехії. 

Сподіваємось, що ця поразка команди Андрія Шевченка  піде на користь нашій команді, якій останнім часом  похвально хвалили і на Батьківщині, і в Європі. Попереду, сьогоднішній товариський матч із Туреччиною, в Анталії.  

Але куди найважливіше, що до старту кваліфікації Євро-2020 команда повинна підійти з холодною головою, а також чітким розумінням не тільки своїх сильних, але і слабких сторін.

Поразка у Трнаві  не є трагедією, а лише прикрою  миттєвістю  в новітній  сторінці історії збірної. До того ж, перемога господарів поля, фактично не вплинула на їх остаточне місце у турнірній таблиці  так, як свій головний матч на турнірі  словаки, за право зайняти друге місце у групі, програли чехам, у Празі.

Але повернемось до Трнави.  Місто, яке займає сьоме місце за кількістю населення у Словаччині та налічує до 70 тис. жителів,  розташована на відстані понад 700 кілометрів від Івано-Франківська, незалежно, як до нього добиратись, через Ужгород чи через територію Польщі.

Однією із найцікавіших сучасних цікавих будівель у місті, крім численних пам'яток архітектури,  є місцевий стадіон, що носить назву «Сіті Арена – стадіон  Антона Малатинського» та розташований в самому центрі.

Стадіон є найбільшим у Словаччині та  на своїх  чотирьох трибунах може   розмістити  19 200 глядачів.  Крім збірної Словаччини на ньому також проводить свої матчі місцевий «Спартак», 5 разовий чемпіон Чехословаччини.

В сезоні 2017/2018 років команда вперше спромоглась вибороти звання чемпіона Словаччини, що дозволило їй брати участь в кваліфікаційних раундах Ліги чемпіонів УЄФА 2018/2019рр.

Здолавши два раунди, відповідно перемігши за сумою двох матчів Боснійський «Зрінськи» та польську «Легію», словаки у третьому кваліфікаційному раунді поступились белградській «Црвені Звезді», у додатковий час, у другому матчі. Обидва матчі із сербами, в основний час завершувались у нічию - 1:1.

На даний час  «Спартак»  змагається у Лізі Європи УЄФА, у групі D, разом із загребським «Динамо», «Фенербахче» та «Андерлехтом». Команда  посідає третю сходинку турнірної таблиці у своїй групі та зберігає  непогані  шанси на продовження боротьби у весняній частині розіграшу Ліги Європи.

Для  цього їй необхідно вдало зіграти в останніх двох матчах у Брюсселі із «Андерлехтом» та вдома із «Фенербахче»

Сам стадіон був відкритий в 1927 році.  В 1998 році він почав носити ім'я відомого словацького футболіста та тренера Антона Малатинського,який у якості тренера 5 разів приводи трнавський «Спартак» до перемог у чемпіонаті Чехословаччини та  двічі у Кубку, на той час об'єднаної країни чехів та словаків. ( світлина 7)

Протягом двох років, з 2013 по 2015рр., на стадіоні було проведено масштабну реконструкцію, якою було передбачено зведення трьох нових, двох ярусних трибун та  будівництво навколо спортивної арени  найбільшого у місті торгового центру, під назвою «Сіті Арена». 

Загальний кошторис проекту сягав 79 мільйонів доларів, з яких близько 20 мільйонів було витрачено на реконструкцію самого стадіону, що є власністю футбольного клубу.  Все фінансування здійснювалось завдяки словацькій бізнес-групі  «Euro Max Slovakia» під керівництвом  Владіміра Бедного.

Наразі  територія комплексу «Сіті арена», що є багатофункціональним, соціальним та спортивним центром у Трнаві, займає 47 000 квадратних метрів, з них 16 000 приходиться на саму територію стадіону.  Крім стадіону  та  торгового центру там також  розміщено  готель, цілісний мультицентр системи кінотеатрів. казино, боулінг, фітнес-центр та стоянка для авто, що знаходиться  під самою будівлею комплексу.

Крім футбольних матчів на стадіоні проводяться також інші культурні заходи, які можуть  одночасно відвідати до 30 000 чоловік.

Сама споруда вражає. З першого погляду, важко сказати, що в середині цієї будівлі знаходиться футбольний стадіон, що відповідає всім вимогам ФІФА та УЄФА.

Хоч  гру  між словацькою та української збірною, відвідала невелика кількість вболівальників, трішки більше 9 000, але вразила організація проведення  матчу. Квитки можна було придбати у касі, які відчинились за три години до початку матчу без проблем, відстоявши у черзі хвилин, не більше десяти. Вартість квитка від 18 €, у сектори  за воротами, та по 30 €, у центральні сектори.

Слід  також відзначити, що із 1877 місць на стадіоні, виділяється для гостей команди. Приємно відзначити, що під час матчу, цей сектор був повністю зайнятий вболівальниками української команди.

Згідно банерів, що розвісили вболівальники синьо-жовтої команди,  на ньому можна було дізнатись, що  серед яких є  вболівальники із Прикарпаття -  Івано-Франківська,  Надвірної, Долини та Коломиї.

Також на оновленому стадіоні є так звані Sky-box на 300 місць  та VIP–ложа,  на 1418 місць, які під час матчу не були заповненні. Під час матчу працювали буфети, в яких можна було перекусити та випити кави та чаю, а також безалкогольне пиво, яке за смаком нагадувало деяке українське пиво.

Не дивлячись на хід гри та остаточний рахунок, атмосфера між вболівальниками  на  стадіоні панувала дружелюбна. Для словаків ця перемога, яку їх збірна отримала  під керівництвом нового тренера Павела Гапела, вселила надію  на позитивний результат  матчу у Празі, а для команди Андрія Шевченка, завершилась майже річна серія без поразок, яка тривала 9 поєдинків.

Автор: Володимир Омом

Фото: Володимир Омом, Євген Кравс


20.11.2018 Володимир Омом 3304 4
Коментарі (4)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1069
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2680 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2236
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3094
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2693
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2413 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

526

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

538

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1024

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2271
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20500
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

721
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1991
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

273
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

877
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5575
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7445
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

995
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

740
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1106 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1610 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1467