Івано-Франківщина долучається до шведсько-українського проєкту

У липні 2022 року розпочалась робота над дослідженням «Роль залучення зацікавлених сторін у роботі зі сталого управління туризмом».

Про це повідомила Світлана Онищук, очільниця Івано-Франківської області, передає Фіртка.

Дослідження проводиться з метою вивчення ролі публічно-приватного партнерства та аналізу кращих європейських практик розвитку туристичних дестинацій для сталого розвитку громад і територій у Швеції для подальшого поширення провідного досвіду та сучасних європейських практик в Україні.

Від 1 грудня управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації  на запрошення експерта з розвитку туристичних дестинацій, громад і територій програм міжнародної підтримки України, кандидата наук з державного управління Тетяни Тимошенко долучається до проєкту «Значення публічно-приватного партнерства для сталого розвитку туристичних дестинацій: шведський досвід для України».

Профільне управління облдержадміністрації виступатиме координатором реалізації проєкту в Івано-Франківській області. Участь у дослідженні візьмуть представники влади і бізнес-об’єднань гірської туристичної агломерації Прикарпаття – Верховинська, Ворохтянська, Косівська, Яремчанська територіальні громади, Карпатський національний природний парк, ГО «Асоціація готельєрів та власників садиб Яремчанщини» (м. Яремче), ГО «Туристична асоціація Гуцулія» (м. Косів).

З ініціативи ОДА до партнерської участі у проєкті запрошено Карпатський інститут аналітики «Frankolytics» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 

Довідково про проєкт:

Внаслідок військової агресії російської федерації інфраструктура України загалом та заклади індустрії гостинності та туризму зокрема зазнали значних пошкоджено чи навіть руйнувань. Туристична галузь України після закінчення війни потребуватиме нових сучасних підходів і ефективних інструментів для відновлення та розвитку, а також налагодження дієвих взаємозв’язків із партнерами у країнах ЄС.

Розвиток туризму та індустрії гостинності у сталому напрямку є важливим, але також і складним завданням, яке часто вимагає добре функціонуючої співпраці між приватними та державними суб’єктами. У цьому дослідницькому проєкті порівнюватиметься співпраця для сталого туризму в Україні та Швеції, з особливим акцентом на залученні різних зацікавлених сторін. Проєкт також має на меті уможливити обмін знаннями і навчання між стейкхолдерами в галузі туризму та індустрії гостинності в обох країнах.

Для проведення дослідження було обрано два регіони Швеції – регіон Даларна, який фокусує увагу на розвитку рекреаційного туризму (дзеркальна дестинація для гірської туристичної агломерації Івано-Франківської області), та регіон Оребру, де пріоритетом є розвиток ділового та подієвого туризму (дзеркальною дестинацією у цьому випадку обрано м. Львів).

Важливою частиною роботи є врахування внеску різних органів влади і  організацій, відповідальних за розвиток туризму, а також органів управління туристичними дестинаціями і учасників індустрії гостинності у Швеції та Україні.

Проєкт фінансується Фондом розвитку знань і компетенцій (Stiftelsen för kunskaps- och kompetensutveckling (KK-stiftelsen) в рамках конкурсу запрошених дослідників з України, проводиться Центром соціальних наук з питань навколишнього середовища та сталого розвитку (CESSS) у співпраці з кафедрою гуманітарних, освітніх і соціальних наук (курс «Культурна географія») Університету Оребру, Центром досліджень індустрії гостинності    (CeTLeR) Університету Даларна.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відпочинок під час війни: яка ситуація на туристичному ринку

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати


12.12.2022 6270
Коментарі ()

24.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають рідні зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам журналістці Фіртки розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.

122
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

829
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

6813 12
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2290
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2225
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2476

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

327

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

632

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

767

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

479
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

168
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

361
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

451
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

312
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

468
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

627
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

505
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

167
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

216
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

903
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

540 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

603