Івано-Франківщина долучається до шведсько-українського проєкту

У липні 2022 року розпочалась робота над дослідженням «Роль залучення зацікавлених сторін у роботі зі сталого управління туризмом».

Про це повідомила Світлана Онищук, очільниця Івано-Франківської області, передає Фіртка.

Дослідження проводиться з метою вивчення ролі публічно-приватного партнерства та аналізу кращих європейських практик розвитку туристичних дестинацій для сталого розвитку громад і територій у Швеції для подальшого поширення провідного досвіду та сучасних європейських практик в Україні.

Від 1 грудня управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації  на запрошення експерта з розвитку туристичних дестинацій, громад і територій програм міжнародної підтримки України, кандидата наук з державного управління Тетяни Тимошенко долучається до проєкту «Значення публічно-приватного партнерства для сталого розвитку туристичних дестинацій: шведський досвід для України».

Профільне управління облдержадміністрації виступатиме координатором реалізації проєкту в Івано-Франківській області. Участь у дослідженні візьмуть представники влади і бізнес-об’єднань гірської туристичної агломерації Прикарпаття – Верховинська, Ворохтянська, Косівська, Яремчанська територіальні громади, Карпатський національний природний парк, ГО «Асоціація готельєрів та власників садиб Яремчанщини» (м. Яремче), ГО «Туристична асоціація Гуцулія» (м. Косів).

З ініціативи ОДА до партнерської участі у проєкті запрошено Карпатський інститут аналітики «Frankolytics» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 

Довідково про проєкт:

Внаслідок військової агресії російської федерації інфраструктура України загалом та заклади індустрії гостинності та туризму зокрема зазнали значних пошкоджено чи навіть руйнувань. Туристична галузь України після закінчення війни потребуватиме нових сучасних підходів і ефективних інструментів для відновлення та розвитку, а також налагодження дієвих взаємозв’язків із партнерами у країнах ЄС.

Розвиток туризму та індустрії гостинності у сталому напрямку є важливим, але також і складним завданням, яке часто вимагає добре функціонуючої співпраці між приватними та державними суб’єктами. У цьому дослідницькому проєкті порівнюватиметься співпраця для сталого туризму в Україні та Швеції, з особливим акцентом на залученні різних зацікавлених сторін. Проєкт також має на меті уможливити обмін знаннями і навчання між стейкхолдерами в галузі туризму та індустрії гостинності в обох країнах.

Для проведення дослідження було обрано два регіони Швеції – регіон Даларна, який фокусує увагу на розвитку рекреаційного туризму (дзеркальна дестинація для гірської туристичної агломерації Івано-Франківської області), та регіон Оребру, де пріоритетом є розвиток ділового та подієвого туризму (дзеркальною дестинацією у цьому випадку обрано м. Львів).

Важливою частиною роботи є врахування внеску різних органів влади і  організацій, відповідальних за розвиток туризму, а також органів управління туристичними дестинаціями і учасників індустрії гостинності у Швеції та Україні.

Проєкт фінансується Фондом розвитку знань і компетенцій (Stiftelsen för kunskaps- och kompetensutveckling (KK-stiftelsen) в рамках конкурсу запрошених дослідників з України, проводиться Центром соціальних наук з питань навколишнього середовища та сталого розвитку (CESSS) у співпраці з кафедрою гуманітарних, освітніх і соціальних наук (курс «Культурна географія») Університету Оребру, Центром досліджень індустрії гостинності    (CeTLeR) Університету Даларна.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відпочинок під час війни: яка ситуація на туристичному ринку

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати


12.12.2022 6721
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1002
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2022 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

940
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2873
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1972
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3254

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

741

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

915

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1330

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1937
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26159 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

627
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

830
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2758
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1096
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

815
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1069
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1058
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3956
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

932
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1507
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1290 1