Юристи та економісти: які професії мають найменший попит серед роботодавців Прикарпаття (ФОТО/ВІДЕО)

Юристи, економісти, касири банку й інженери мають найменший попит серед роботодавців Івано-Франківщини.

Про це кореспондентам Суспільного Карпати розповів директор обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк, пише Фіртка.

Франківець Остап Мельник закінчив 11 клас. Хлопець каже, що з майбутньою професією визначився ще у дитинстві – хоче стати юристом.

"Мені дуже подобається ця професія. У ній треба мати багато творчого потенціалу. Тут є можливість завжди навчатися. Я розумію, що я "палаю" цією професією, я дуже хочу цим займатися", – говорить Остап Мельник.

Вакансії для юристів роботодавці в обласному центру зайнятості пропонують нечасто. Окрім того, найменший попит мають економісти, касири в банку, інженери та техніки, каже директор центру Василь Цимбалюк.

Водночас спеціальність "Право" є однією із найпопулярніших серед вступників до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, розповіла проректорка з науково-педагогічної роботи закладу Галина Михайлишин. Крім того, за її словами, під час вступних кампаній впродовж останніх трьох років найбільше абітурієнтів обирали факультет іноземних мов, ІТ-спеціальності, журналістику, психологію, маркетинг. Навчання на деяких із цих спеціальностей є найдорожчим в університеті.

"Іноземні мови – найдорожча освітня програма, особливо, англійська мова. Потім юристи, міжнародні відносини, журналісти. Там трохи нижча оплата, але, у порівнянні з іншими, це – високий рівень, – говорить Галина Михайлишин. – На кожній освітній програмі й на кожній спеціальності по-різному спостерігається працевлаштування. Десь орієнтовно 50% мають працевлаштування, хоча не з усіх спеціальностей".

Кар’єрна консультантка Тетяна Пашкіна розповідає, що затребувані професії, як і вимоги до них, часто змінюються. Тому, аби мати попит серед роботодавців, потрібно бути готовим до постійного навчання та перекваліфікації.

"Той час, коли один диплом гарантував одну роботу на все життя, на жаль, уже закінчився. Що креативніша професія, що більше творчих підходів вона вимагає, що більше вона є на стику декількох наук або великих фахів, то більше є шансів, що нас роботи не замінять. Бо все, що є рутинним, швидко автоматизованим, монотонним, швидко діджиталізованим, то воно буде діджиталізованим. І та професія, яка сьогодні здавалася досить прийнятною і людською, може вже за кілька років піти з ринку праці як така", – сказала кар'єрна консультантка.

За словами Тетяни Пашкіної, серед фахівців з вищою освітою найбільший попит у роботодавців в Україні мають ІТ-спеціалісти, медики, логісти.


Читайте також:

Історії прикарпатців, яким довелося змінити професії, аби знайти роботу (ФОТО/ВІДЕО)

На Прикарпатті продовжують виявляти нелегальних працівників (ВІДЕО)


10.06.2021 1725
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

701
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2278
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2004
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2027
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6095 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2312 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

185

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

998

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

997

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1256
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

85
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

479
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1943
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26369
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

429
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10343 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7888
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

437
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

283
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

445
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

516
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1450