Чинне законодавство не передбачає заборон на одночасну мобілізацію кількох членів однієї сім'ї.
Українці продовжують отримувати повістки до лав ЗСУ в рамках загальної мобілізації. Юрист Ілля Шипко пояснив, чи можуть мобілізувати декількох осіб з однієї родини, пише Фіртка.
За словами експерта, чимало українців хибно вважають, що ТЦК можуть мобілізувати тільки одного працездатного чоловіка з родини. Чинне законодавство України не передбачає заборони для мобілізації з однієї родини працездатних чоловіків. Зокрема, відсутня заборона на одночасну мобілізацію батька та сина.
Отже, якщо батько та син/сини є придатними до військової служби та досягли мобілізаційного віку, вони можуть бути мобілізовані навіть одночасно. Є винятки для певних категорій осіб.
"Перш за все, в родинах в яких є до прикладу жінка з інвалідністю, не може бути мобілізованим батько та син. Оскільки хтось один, відповідно до 23 статті Закону України "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" має здійснювати за нею догляд та матиме право на відстрочку від мобілізації.
Законодавством не передбачено хто саме матиме право на таку відстрочку. Відповідно батько та син мають особисто між собою вирішувати, хто буде мобілізованим.
Також, до прикладу, батько у якого є троє дітей на утриманні до 18 років та повнолітній син, не може бути мобілізованим разом із повнолітнім сином. Оскільки згідно з 23 статтею закону України "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" він матиме право на відстрочку від мобілізації", - зазначив юрист.
Слід враховувати законодавчі підстави батька та сина для отримання відстрочки від мобілізації, відповідно в такому випадку мобілізація батька та сина не може бути проведена. Проте, якщо немає підстав законодавчих для відстрочки, то законодавчо відсутні обмеження на мобілізацію сина та батька.
Єдиною підставою для того, щоб не мобілізували батька та сина – наявні підстави в одного з них для відстрочки від мобілізації відповідно до 23 статті закону України "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Мобілізація триває, у людних місцях роздають повістки: що варто знати прикарпатцям
На Волині 3-и роки тюрми хлопцю дали , який за довідкою для укладання шлюбу прийшов, думав що до 27-м не мобілізують і батько поранений в ато був. Але суддя подумав що маєток свій він буряту віддавати не хоче, тож хлопчині влупив вирок на одруження разом з воєнкоматськими.
Тцкашникам, які витягують з автобусів, авто, ловлять на вулицях все одно чи вся родина чи ні відправлена.
Ну і не вірити напевно людям треба, бо коли казали що сидять без зброї поки по телевізору "континаступ" і масові силові лови під мобілізацію здавалось прибріхують, аж тут Зеленський видав на учора на пресконференції 4-и бригади були голі без зброї. Це скільки чоловік 40 тис чи 80-ть? А блок-постами міста обкладали і в магазигах батьків від дітей забирали "бо невистачає людей для ротацій". Хоч повторюсь це дурня про ротацію, яка залежить від командування, а не скільки намобілізували.
Безкарності закони неписані як і співчуття чи розуміння десь далеко. Депутати мають закріпити законом і карати тцк за порушення. А то вони наче святіші за солдат. Скорр зможутт право "першою шлюбної ночі вимагатимуть" для "наречених ухилянтів". Закон має бути хоч якийсь.