Юрій Процюк: Ставимо завдання пробитись до четвірки найсильніших

У жіночій Суперлізі залишилися дві команди, які ще не зазнали гіркоти поразки. Це Київ-Баскет і Франківськ. З першим усе зрозуміло – чинний чемпіон, переможна серія з 38 матчів. А другий? Новачок з амбіціями, у складі якого грають Білоцерківська, Огороднікова, Мбайє. 9 листопада ці команди зійдуться в очному протистоянні у Франківську. Чи є шанс на успіх у підопічних Юрія Процюка?

- Треба дивитися реально на ситуацію. Франківськ – дебютант Суперліги. У нас, коли ми заходили у Суперлігу, стояло просте завдання – готувати молодих гравців, таких як Космач, Сидорак, Гвічіані, Боровець, а є й дівчата 2002, 2001 років народження, підвищувати їхню майстерність. Щоб з часом вони могли стати членами національної і молодіжних збірних. Ми не ставили перед собою серйозних завдань. Після того, як завдяки Михайлу Юрійовичу Бродському БК Франківськ отримав підтримку, ми змогли підписати таких гравців, як Аріна Білоцерківська, Олена Огороднікова. Тоді ми завдання на сезон підкорегували. Бо це досвідчені гравці і поряд з ними і молоді можуть зростати. Тому ми реально дивимося на речі.

Ми тільки зіграли три матчі виїзні. На цьому етапі нам ще зарано конкурувати з Київ-Баскетом. Питання постане вже з появою Анни Рульової (Зарицької). Звичайно, ми будемо ставити завдання пробитися до Топ-4 і вже у плей-оф продовжувати боротьбу за медалі. Але зараз ще зарано обіцяти перемогу над чемпіоном. Ми не прибіднюємося, просто реально дивимося, потрібен час. Ми тільки зібралися в середині жовтня. Тільки почали тренуватися. І ми повинні обіграти Київ-Баскет чи Динамо? Ну, знаєте… Ми б, звісно, хотіли так зробити, але… Думаю, що пізніше, коли дівчата більш зіграються, можна говорити про це. Зараз треба реально дивитися на речі – не зрівняти наш бюджет і бюджет Київ-Баскета. Він у нас у декілька разів менший. Так, вдалося залучити вищезгаданих гравців у наш клуб. Але першочергове завдання, щоб молоді гравці завдяки нашому тренувальному процесу зростали у майстерності. Результат буде – коли гравці потраплять до списків національної і юнацьких збірних і їх запросять на збори. Бо пріоритет – це наші збірні України і їхні виступи.

- Отже, три перемоги у гостях – це не випадковість, але вони ні про що ще не свідчать?
- Це ні про що не свідчить. Ми ще не могли як слід зігратися, бо початок тренувань БК Франківськ – це середина жовтня. На той час Київ-Баскет і Динамо вже провели декілька ігор. А почали тренуватися з серпня. Відтак, на даний момент вони є більш підготовленими, більш зіграними. Це їхня перевага. А перевага наша – у нас чудовий мікроклімат у команді, незважаючи на те, що Олена Огороднікова старша на 20 років за Вероніку Космач. А вони грають поруч на майданчику. Мені дуже подобається той мікроклімат, який встановився зараз у колективі.

В яке місто ми не приїздимо, до нас просто підходять дівчата і запитують, чи можна перейти до вашої команди. Це мені приємно, це мене радує, бо той тренерський склад, який працює з командою – це і Денис Спиридонов, і Дмитро Неволін, і Олена Огороднікова, я десь усе це акумулюю, як головний тренер, ми усі сприяємо тому, щоб гравці зростали у майстерності. А результат – на місце у турнірній таблиці, а як зростатимуть гравці. Аріну Білоцерківську зараз до національної збірної запросили, коли запросять ще 4-5 гравців у молодіжні юнацькі збірні, отоді ми можемо порадіти за результат.

Звичайно, хочеться перемагати і ми кожний матч гратимемо на перемогу. Але це для клуба не основне. Основне – щоб до нас прагнули потрапити і хотіли грати за БК Франківськ. І це буде маленьким трампліном на шляху до клубів з великими бюджетами чи закордонних клубів. Тобто ми є тим трампліном для зросту гравців. Але щоб ми були повноцінними учасниками Суперліги, нам довелося запросити досвідчених гравців Аріну Білоцерківську і Олену Огороднікову, до яких прагне тягнутися молодь. І третім таким гравцем має стати Анна Зарицька. Щоб вони свій досвід передавали молодим, і щоб молоді прогресували.

- Ви у статусі команди Суперліги гратимете вдома перший матч. Чи не буде спокуси обіграти чемпіона перед рідними трибунами?
- Спробуємо виглядати гідно. А команда, яка 38 матчів поспіль виграє – усе цим сказано. Це і є свідченням роботи, яку проробив Володимир Холопов. Є результат, про силу цієї команди можна не говорити. Звісно, ми не будемо "хлопчиками для побиття". У нас у Франківську люблять нашу команду, на нашу команду повні зали ходили у Вищій лізі. Сподіваємося, що глядачі прийдуть в зал і на наші матчі з Київ-Баскетом і Динамо. А ми докладемо усіх зусиль, щоб гідно виглядати у плані якості гри перед своїми глядачами. Я не говорю за результат. Мене зараз більше непокоїть якість гри. А результат і сам прийде.

Коли команда усе робить на високих швидкостях, коли дівчата швидко приймають рішення. Такі тенденції сучасні у баскетболі. І нам треба дивитися, як грають Іспанія, Бельгія – команди, які будують свою гру на швидкості, на швидкості прийняття рішень. В такому напрямку і треба рухатися.

Ми сьогодні отримали від ФБУ в особі її Президента Михайла Бродського певну підтримку. Але якщо на нас не звертатиме уваги міська влада, обласна влада, то нам цього бюджету не вистачить не те, що на Вищу лігу, на першу лігу. Тому, працюємо над тим, щоб на місцях влада звернула на нас увагу. До того ж ми є єдиним представником області в ігрових видах спорту, які представляють Івано-Франківщину у Суперлізі. І за підтримки мера, за підтримки губернатора, підтримки вишу можна вже думати, що ми стали повноцінними членами Суперліги.

Я не говорю зараз, що ми маємо медалі вибороти. Для мене зараз більш важливо, щоб ми фінансово могли до кінця дограти Суперлігу. Це зараз болюче питання перед нами – якщо не закладуть у бюджет фінансування, ми не зможемо виступати у Суперлізі. Ця робота є пріоритетом – добитися від області, від міста того фінансування, яке б відповідало Суперлізі. А ми докладемо максимум зусиль, щоб досягти результату.

І ще одне. У мене починаючи з 2014 року, коли я став головним тренером національної жіночої збірної, у пріоритеті був баскетбол 3х3. В той час, коли я працював у збірній, ми завжди досягали максимальних результатів. Ми не можемо опустити ту планку і будемо старатися гідно представляти Прикарпаття у Суперлізі 5х5 і у Суперлізі 3х3. Один клуб – одна команда – БК Франківськ-ПНУ.

Джерело


09.11.2018 2428
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667