
Відомий український історик Ярослав Грицак презентував в Івано-Франківську свою нову книгу «Куди рухається світ».
Дане видання є продовженням книги автора «Життя, смерть та інші неприємності», передає Фіртка.
У ній - допомога українській молоді з новими цінностями зрозуміти Україну як частину світу і своє місце у цьому глобальному процесі.
«Потрібно писати тексти короткі, на злобу дня, які мають перспективу. Ми всі хворі у тій чи іншій мірі. Кількість інформації, якою нас зомбують кожного дня – чим більше інформації, тим менше ми розуміємо, що робиться. Ми маємо дивитися на українські проблеми як на глобальні. Більшість її проблем не винятково українські. Інший контекст – історичний - щось уже подібне було. Хочу писати проблеми України з точки зору глобальних проблем – куди рухається світ і куди рухається Україна», - говорить Ярослав Грицак.
За словами самого історика, він не знає відповіді на ці запитання. Проблема в тому, як припускає Ярослав Грицак, що українці досі не вміють правильно їх ставити.
«Відповідей ми не знаємо, бо не правильно ставимо питання і не розуміємо, що потрібно. Майдан був глобальним проривом тієї групи людей, в руках якої доля світу», – зазначає Грицак.
Тому, на думку Грицака, саме нове покоління стане рушієм змін у країні.
«За 20-25 років ви матимете якусь владу в країні. Якщо це станеться, то це буде інша Україна. За набором цінностей ви є покоління, яке схоже до європейців. Україна має 20-25 років нормального коридору, допоки ви не постарієте. У цьому коридорі буде багато явищ, ще буде кинута не одна граната, але загалом русло нормальне», - звернувся науковець до молоді.
Однак, за його словами, є певне застереження у розвитку: чи молодь не станете подібною до старших – сучасних політиків, і найважливіше як її зорганізувати у напрямку творення політичних сил.
«Ваше покоління ставиться до політики скептично, маєте малу довіру до партій. Ми не знаємо, як ви це будете робити (об’єднуватися у партії – авт.), бо ваше покоління цікаве, але воно поки що не має голосу. Тому моя книжка – спроба допомогти вам думати інакше про Україну, що є порятунком самої країни», - констатував Ярослав Грицак.