Історія мовою тіла: Івано-Франківський драмтеатр запрошує на хореографічну виставу "Біла тінь" (ФОТО)

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".

Прем'єра "Білої тіні" відбудеться 15 січня о 16:00 та 19:00 у просторі сцени-цеху Івано-Франківського драмтеатру.

Про це журналістці Фіртки розповіли на пресконференції.

За словами режисерки та хореографки Ольги Семьошкіної, постановка пройде у форматі фізичного театру без слів, але натомість актори розповідатимуть історію мовою тіла. Так, на сцені звучатимуть лиш кілька кульмінаційних фраз.

"Коли я думав про цей сезон, то справді зрозумів, що по виставах це сезон рівня національного театру. Дуже серйозний рівень.

Про прем'єру — це фізичний театр. Круто, що у виставі беруть участь і наші актори, і студенти другого курсу, адже вони є наше майбутнє", — каже генеральний директор Ростислав Держипільський.

Виставу за мотивами п'єси Карла Чапека "Біла пошесть" (про сутність війни та авторитаризм) готували майже рік.  

"Кожен, хто буде бачити цю виставу, бачитиме щось своє. Бо всередині вистави є зони, де актори можуть імпровізувати", — вказує Ольга Семьошкіна.

Сценограф й автор ідеї Андрій Фішер розповідає, що актори під час вистави спілкуються з глядачами, коли залучають за їх бажанням до співдії. Зроблено це з метою, щоб глядач відчув себе "максимально наближеним до театру".

"Окрім ефектів, мистецьких рішень, не вистачає співучості — хочеться, щоб глядач був дотичним до всього, що відбувається на сцені. Мені прийшла думка, що можна створити імерсивну виставу, в яку потрапляє глядач.

Концептуально вистава виходить таким чином, що нібито людина йде по житті й може прийти на цю виставу, потрапити в інший світ, а потім далі продовжити свій рух.

Для мене також було важливо, щоб простір на сцені був двоповерховий. Це для того, щоб створити відчуття ієрархії, що є щось "вище нас", куди ми можемо потрапити, але постійно щось заважає", — зазначає Андрій Фішер.

З акторами також працювала психологиня Катерина Петрова, щоб вони краще вводили глядача в простір, де багато вигаданих елементів, але які накладатимуться на події реальності.

"Суспільство боїться криз. Багато чують про ПТСР та травму, але, на жаль, нема досліджень стосовно того, що не всі люди отримують цю травму в яскравому вираженні, а є ще кризовий зріст. Саме криза дозволяє нам проводити трансформацію.

Загальна робота, думаю, надасть можливість кожному пережити свій катарсис. Адже, коли нами керує страх, ми починаємо міркувати над екзистенційними питаннями свого життя", — вказує психологиня.

Авторка костюмів Таїсія Карась розповідає, деталі костюмів інтегрують сучасні елементи практичності з мінімалізмом у дизайні, щоб "акторам було комфортно, але максимально реалістично". Так, одяг символізуватиме не просто фізичний, а й емоційний перехід в часі.

За словами творців, вистава "Біла тінь" може розглядатися як простір для роздумів чи павза, щоб переосмислити свій життєвий досвід.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


14.01.2025 3847
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

503
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1442 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2148
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2110 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7458
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15188 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

227

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

975

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1045

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1832
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

232
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

609
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

852
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3088
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

857
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1906
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

943
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35090 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

436
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

578
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

904
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

806