Історія аромату…

 

 

Парфуми, невидима хустинка, яка ніжно огортає тендітну шию і доповнює образ. Коли повз проходить зі смаком одягнута жінка, вона обов'язково справляє враження. Але коли повз проходить жінка і за нею залишається шлейф вишуканих парфумів, то вона закарбовується в пам'яті.

 

Парфуми - це особливий секрет, ніщо так не доповнює образ і не вражає, як вони. Ідеальним прикладом цього є стрічка "Парфумер" знята за романом Патріка Зюскінда. Головний герой Жан-Батист Гренуй, геній, вбивця засуджений до страти. Ішовши на ешафот наніс дві краплі власноруч створених парфумів. Відчувши цей приголомшливий запах, натовп визнає його невинним, закохується в нього та підкорюється йому.

 

Ароматна історія розпочинається з стародавніх часів де аромат створювався за допомогою нагрівання трав на вугіллі. Популярними запахами були: сандал, камфора, чист та герань, а найбільшу популярність мали: мирра, мускус, амбра, шафран, рожова вода і алое. Виготовлялися вони в Сирії, Єгипті, Вавилонії та Індії. Користувалися парфумами також греки та римляни, вони використовували деревні смоли, змішуючи їх з різноманітними бальзамами або ефірним квітковим маслом. З Італії пахощі потрапили до Франції і після цього з'явилися у всій Європі. На той час їх застосовували в гігієнічних, чи релігійних цілях. А згодом стали приналежністю виключно для храмів і їх використовування вважалося гріхом.

 

Чималий внесок до розвитку парфумів внесли араби, вони винайшли спосіб дистиляції спирту. Відтоді трави почали зберігати на спирту у колбах. Столицями духів стали Грас і Париж, туди завезли жасмін та троянди.

 

Згідно етикету всі придворні користувалися парфумами, косметикою та ароматними маслами. Вирішальний внесок в історію створення пахощів додав Мауріціо Франжипані, розчинивши запах в винному спирті. Відтоді людство навчилося зберігати і комбінувати у кришталевих флаконах аромати свіжих квітів, трав чи смол. Згодом парфуми розділилися на жіночі та чоловічі. А Джовані Марі Фаріна відкрив одеколон, спирт разом з ефірними маслами настоювався в кедрових бочках. І цей винахід ніколи не став би популярним, якби зворушений ароматом Наполеон не наказав завозити його з Німеччини.

 

На сьогодні світ парфумерії настільки різноманітний, що майже кожна сучасна дівчина зможе обрати свій еліксир неповторності. А ось якими парфумами користуються знаменитості? Наприклад Мерлін Монро перед сном замість піжами, одягала декілька крапель «Chane№ 5», саме вона і створила шалену популярність для цих парфумів бренду Chanel. Перша леді Америки- Мішель Обама надає перевагу «Love in White від Creed». Для Мішель Пфайффер підходить «Acqua di Gio від Giorgio Armani та DKNY» від Donna Karan. Пенелопа Крус обожнює «J'Adore» від Christian Dior. Наталі Портман почуває себе впевненою з «Chloe- Eau du Soir». Вуаль загадковості для Мадонни, «Hypnotic poison» від Christian Dior. Крістіна Агілера виходить в світ виключно в своїх парфумах, «By Night- Christina Aguilera», «Inspire- Royal Desire». Одрі Хепберн користувалася парфумами, які в 1957 році були створені її близьким другом Юбером де Живанши. Духи мали назву «L'Interdit», що в перекладі з французької означало "Заборона". Протягом семи років, актриса заборонила модельєру продавати аромат і була єдиною в світі власницею ексклюзиву.

 

Як правильно вибрати парфуми? Вони наче ваш власний почерк відображають сутність особистості. Для холодних зимових днів ідеально підходять теплі чи солодкуваті аромати, а спекотні літні дні доповнять освіжаючі цитрусові. Потрібно добре розуміти для якого саме випадку ви обираєте парфуми. Для ділової зустрічі підійде пряний аромат, він справить на ділових партнерів хороше враження. Молодим особам варто звернути увагу на аромати, що мають у собі нотки карамелі, або кориці. Нотки свіжості - це завжди лимон, жасмин, конвалії, півонії та зелене яблуко. Солодкі парфуми мають у собі ноти малини, персика, екзотичних фруктів, груші. Найкраще вибирати запах в першій половині дня до четвертої години. Проте парфумами також потрібно вміти користуватися. Вранці, як правило, наносять туалетну воду, вона має ніжний легкий запах. З другої половини дня запах парфумів стає більш виразніший. Ввечері рекомендовано використовувати парфумовану воду - вона стійка та має найвиразніший запах. Наносити парфумовану воду вранці, те ж саме, що прийти на роботу в вечірньому платті. Окрім парфумів ви також зможете придбати спрей для волосся, або для тіла, а також парфумований крем. Пам'ятайте що ретельно підібрані парфуми та їх правильне використання є запорукою вашої власної формули краси.

Яна Антонович


17.06.2015 Яна Антонович 5127 2
Коментарі (2)

Semen Pelag 2015.07.26, 21:49
ніхто нікому не має права давати поради який парфум йому вибрати.це є право кожної людини особисте,а вже від цього як сприймуть сторонні люди запах парфуму буде говорити-хто той пан, чи пані.якщо будуть повертатися хто-то пішов,значить ПАН!або ПАНІ! (справжні!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Яніна Антонович 2015.08.01, 12:41
Стаття не має чіткої установки і не є нав'язливою, кожен сам обирає. Отже обирайте і користуйтесь.
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

332
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13795 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1575
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

869
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6136
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

637

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1465

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1276

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1165
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

657
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5923
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13635
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

248
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

546
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

791 2