Історія аромату…

 

 

Парфуми, невидима хустинка, яка ніжно огортає тендітну шию і доповнює образ. Коли повз проходить зі смаком одягнута жінка, вона обов'язково справляє враження. Але коли повз проходить жінка і за нею залишається шлейф вишуканих парфумів, то вона закарбовується в пам'яті.

 

Парфуми - це особливий секрет, ніщо так не доповнює образ і не вражає, як вони. Ідеальним прикладом цього є стрічка "Парфумер" знята за романом Патріка Зюскінда. Головний герой Жан-Батист Гренуй, геній, вбивця засуджений до страти. Ішовши на ешафот наніс дві краплі власноруч створених парфумів. Відчувши цей приголомшливий запах, натовп визнає його невинним, закохується в нього та підкорюється йому.

 

Ароматна історія розпочинається з стародавніх часів де аромат створювався за допомогою нагрівання трав на вугіллі. Популярними запахами були: сандал, камфора, чист та герань, а найбільшу популярність мали: мирра, мускус, амбра, шафран, рожова вода і алое. Виготовлялися вони в Сирії, Єгипті, Вавилонії та Індії. Користувалися парфумами також греки та римляни, вони використовували деревні смоли, змішуючи їх з різноманітними бальзамами або ефірним квітковим маслом. З Італії пахощі потрапили до Франції і після цього з'явилися у всій Європі. На той час їх застосовували в гігієнічних, чи релігійних цілях. А згодом стали приналежністю виключно для храмів і їх використовування вважалося гріхом.

 

Чималий внесок до розвитку парфумів внесли араби, вони винайшли спосіб дистиляції спирту. Відтоді трави почали зберігати на спирту у колбах. Столицями духів стали Грас і Париж, туди завезли жасмін та троянди.

 

Згідно етикету всі придворні користувалися парфумами, косметикою та ароматними маслами. Вирішальний внесок в історію створення пахощів додав Мауріціо Франжипані, розчинивши запах в винному спирті. Відтоді людство навчилося зберігати і комбінувати у кришталевих флаконах аромати свіжих квітів, трав чи смол. Згодом парфуми розділилися на жіночі та чоловічі. А Джовані Марі Фаріна відкрив одеколон, спирт разом з ефірними маслами настоювався в кедрових бочках. І цей винахід ніколи не став би популярним, якби зворушений ароматом Наполеон не наказав завозити його з Німеччини.

 

На сьогодні світ парфумерії настільки різноманітний, що майже кожна сучасна дівчина зможе обрати свій еліксир неповторності. А ось якими парфумами користуються знаменитості? Наприклад Мерлін Монро перед сном замість піжами, одягала декілька крапель «Chane№ 5», саме вона і створила шалену популярність для цих парфумів бренду Chanel. Перша леді Америки- Мішель Обама надає перевагу «Love in White від Creed». Для Мішель Пфайффер підходить «Acqua di Gio від Giorgio Armani та DKNY» від Donna Karan. Пенелопа Крус обожнює «J'Adore» від Christian Dior. Наталі Портман почуває себе впевненою з «Chloe- Eau du Soir». Вуаль загадковості для Мадонни, «Hypnotic poison» від Christian Dior. Крістіна Агілера виходить в світ виключно в своїх парфумах, «By Night- Christina Aguilera», «Inspire- Royal Desire». Одрі Хепберн користувалася парфумами, які в 1957 році були створені її близьким другом Юбером де Живанши. Духи мали назву «L'Interdit», що в перекладі з французької означало "Заборона". Протягом семи років, актриса заборонила модельєру продавати аромат і була єдиною в світі власницею ексклюзиву.

 

Як правильно вибрати парфуми? Вони наче ваш власний почерк відображають сутність особистості. Для холодних зимових днів ідеально підходять теплі чи солодкуваті аромати, а спекотні літні дні доповнять освіжаючі цитрусові. Потрібно добре розуміти для якого саме випадку ви обираєте парфуми. Для ділової зустрічі підійде пряний аромат, він справить на ділових партнерів хороше враження. Молодим особам варто звернути увагу на аромати, що мають у собі нотки карамелі, або кориці. Нотки свіжості - це завжди лимон, жасмин, конвалії, півонії та зелене яблуко. Солодкі парфуми мають у собі ноти малини, персика, екзотичних фруктів, груші. Найкраще вибирати запах в першій половині дня до четвертої години. Проте парфумами також потрібно вміти користуватися. Вранці, як правило, наносять туалетну воду, вона має ніжний легкий запах. З другої половини дня запах парфумів стає більш виразніший. Ввечері рекомендовано використовувати парфумовану воду - вона стійка та має найвиразніший запах. Наносити парфумовану воду вранці, те ж саме, що прийти на роботу в вечірньому платті. Окрім парфумів ви також зможете придбати спрей для волосся, або для тіла, а також парфумований крем. Пам'ятайте що ретельно підібрані парфуми та їх правильне використання є запорукою вашої власної формули краси.

Яна Антонович


17.06.2015 Яна Антонович 4880 2
Коментарі (2)

Semen Pelag 2015.07.26, 21:49
ніхто нікому не має права давати поради який парфум йому вибрати.це є право кожної людини особисте,а вже від цього як сприймуть сторонні люди запах парфуму буде говорити-хто той пан, чи пані.якщо будуть повертатися хто-то пішов,значить ПАН!або ПАНІ! (справжні!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Яніна Антонович 2015.08.01, 12:41
Стаття не має чіткої установки і не є нав'язливою, кожен сам обирає. Отже обирайте і користуйтесь.
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3196
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1352
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1462
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2582
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2309
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2243

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

206

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1442

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2195

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2941
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

489
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

626
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

635
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

479
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15927
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2833
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1104
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26583 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

959
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

819 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

626