Істерика Москви не завадить будувати стіну на кордоні з Росією

 

/data/blog/54032/89cfdceed384584f94ff448bb34c7c28.jpg

 

Попри усю важливість демаркації кордону між Україною та Росією наразі головним «прикордонним завданням» для нашої країні є реальне унеможливлення вільного переміщення на українську територію диверсантів і терористів, для чого демаркація аж ніяк не обов’язкова.

 

Вчорашня заява секретаря РНБО Андрія Парубія про односторонню демаркацію кордону з Росією стала черговим приводом для істерики Москви.  Нагадаємо, вчора Парубій повідомив, що РНБО доручила Кабміну організувати односторонню демаркацію українсько-російського кордону і забезпечити кордон «необхідним інженерно-технічним облаштуванням» відповідно з рівнем загроз національній безпеці.

 

В Москві відреагували на цю заяву швидко і обурено. Голова комітету з міжнародних справ Держдуми Росії Олексій Пушков заявив, що «односторонньої демаркації кордону не буває». «Якщо в Києві не в курсі, то для демаркації кордону завжди створюється змішана комісія, і дві сторони цим займаються, це взагалі є предметом окремої угоди між державами. Кордон, проведений однією країною, є незаконним, невизнаним і не має жодної юридичної сили. Тому одностороння демаркація кордону - це вихід на постійні прикордонні конфлікти з Росією», - заявив він.

 

Попри очевидну необхідність демаркації кордону з Росією, про яку йдеться всі 23 роки української незалежності, і абсолютну неможливість проведення цієї процедури за участю обох сторін в умовах збройної агресії Росії проти України, заява Парубія не виглядає необхідною, адже наша держава має повне право облаштовувати власну територію і власну ділянку кордону і без демаркації. Тим більше, що давно і успішно проведено делімітацію кордонів з РФ (позначення кордонів на карті, в той час як демаркація – це визначення безпосередньо на місцевості).

 

Як пояснив Еспресо.TV український дипломат Василь Філіпчук, логіка є і в українській і в російській позиції щодо демаркації.

 

«В принципі ми маємо повне право розбудувати наш кордон так як ми хочемо, але досвід засвідчує, що зазвичай у випадку демаркації на місцевості з’являється низка проблем, які без доброї волі іншої сторони вирішити дуже і дуже важко. На місці кордону завжди є ті чи інші непередбачені на карті об’єкти, припустимо річки чи інші природні утворення. Тобто зазвичай нормальна демаркація є лише за згоди обох сторін», - зазначив експерт.

 

За його словами, юридично «росіяни не зможуть заперечити, якщо ми зі свого боку кордону побудуємо якісь укріплювальні споруди. Інше, коли ми говоримо про серединну лінію, тут без росіян зробити таку лінію достатньо складно». 

 

«Враховуючи той факт, що зараз відбувається військова агресія збоку російської федерації і Росія не тільки не перешкоджає, але й повністю сприяє цьому, ми маємо повне і політичне і моральне право робити кроки по зміцненню свого кордону, а от чи можемо ми робити демаркацію – це, звичайно, питання», - зазначив Філіпчук.

 

При цьому він підкреслив, що в нинішній ситуації було б «значно краще побільше робити реальних справ і поменше різних публічних заяв». 

 

«Делімітація кордону повністю завершена і погоджена. На карті все давним-давно є, проблем жодних немає. Достатньо відійти на 50 метрів від позначеної на карті серединної лінії і можна будувати все, що ми хочемо. Ми маємо на це повне право», - впевнений Філіпчук.


18.06.2014 509 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12250 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1426
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

762
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5909
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1627
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1478

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

547

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1370

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1184

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1087
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

438
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

552
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1476
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

514
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

782
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5823
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12655
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

420
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

401
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

717 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1168