Іспанія - Україна: український день у Севільї

 

/data/blog/73193/db0258ae0d4b3395c3878d5d424871a6.jpg

 

Підтримати збірну України у матчі із діючими чемпіонами Європи приїхали вболівальники «синьо-жовтих» з багатьох куточків Старого Світу.

Національна збірна команда України на кожному матчі відбору Євро-2016 має солідну підтримку від рідних вболівальників. Головна арена країни – НСК «Олімпійський» завжди тепло приймає збірну, «Арена Львів» у Львові вважається своєрідним еталоном культури вболівання в України, а іспанська Севілья і стадіон «Рамон Санчем Пісхуан» вписали нову сторінку до часопису української команди. Саме тут наші футболісти, перебуваючи у тисячах кілометрів від рідних домівок, стали свідками любові та поваги багатьох вболівальників з Європи. Вони живуть у різних куточках континенту, спілкуються різними мовами та вболівають за різні клуби, але національна збірна для них існує лише одна – команда України.

Ще у день прильоту вболівальники з Іспанії, які є представниками української діаспори, зуміли здивувати делегацію, що прибула з Києва в аеропорт «Сан-Пабло» до Севільї, аби зіграти кваліфікаційний матч чемпіонату Європи 2016 року із командою Іспанії. На футболістів, яких у літаку супроводжували воїни АТО та представники мас-медіа, тут вже чекали. Близько десяти вболівальників у національному українському одязі – вишиванках – на виході з аеропорту вітали «синьо-жовтих» з прапорами, хлібом-сіллю та такими знайомими для кожного українця вигуками: «Слава Україні! Героям слава!».

Тепла зустріч в Іспанії надала впевненості українським футболістам у своїх силах напередодні складного поєдинку. Але, як виявилося згодом, вона була не останньою. Севілья, яка одночасно готувалася як до однієї з найцікавіших баталій грального дня кваліфікації Євро-2016, так і до урочистих заходів, присвячених Великодню, який святкуватимуть тут вже на початку квітня, вже була вщерть заповнена туристами з усієї Європи в українських національних кольорах. Під час прогулянок по одному з найулюбленіших серед мандрівників іспанському місту можна було кричати «Слава Україні!», і неодмінно чути «Героям Слава!» у відповідь. Не важливо, знаходитесь ви на центральній площі Севільї, ведете прогулянку по набережній вздовж Гвадалквівіру або дегустуєте традиційно смачну крижану Сангрію у кафе – усюди можна знайти тих, хто зважився на далеку подорож до всесвітньої столиці іспанської Кориди, аби підтримати збірну України у матчі із футболістами «Фурії Рохи».

Опівдні над Севільєю палає сонце: після Києва, де весна тільки розгортає свої крила, тут почуваєш себе так, ніби взяв прямий квиток у літо. Звичайно, для більшого ефекту столиці Андалусії не вистачає моря та пляжів, але туристичному гурману тут і так вистачає місць для відвідин. Одне з таких – знаменитий на увесь світ Кафедральний собор, біля якого українська делегація несподівано познайомилася із Олегом зі Швеції та його друзями, які приїхали до Іспанії, щоб у черговий раз підтримати команду Михайла Фоменка. Виявилося, що хлопці, які прекрасно володіють українською мовою, є постійними гостями як на домашніх, так і виїзних матчах «синьо-жовтих». Сан-Марино, Люксембург, Франція – неповний список країн, куди справжні фани збірної прямували, щоб сісти в український сектор на стадіоні та в «синьо-жовтій» атрибутиці завзято підтримувати своїх улюбленців та вести їх до перемог. До речі, компанія Олега встигає не тільки виїжджати на матчі збірної України, але й періодично відвідувати матчі українських клубів у єврокубках. Так, останній вояж хлопців відбувся до Амстердаму, де вони стали свідками того, як «збірники» Денис Бойко, Євген Коноплянка, Артем Федецький, Роман Безус та капітан команди Руслан Ротань вивели команду до чвертьфіналу Ліги Європи, здолавши за сумою двох матчів місцевий «Аякс».

Група українських журналістів продовжує свій шлях по Севільї і в одному з ірландських пабів наштовхується на чотирьох британців, які несподівано виявляються шанувальниками збірної України. Познайомившись, стає відомо, що Саймон та Микола разом із двома своїми друзями приїхали підтримати українську команду з Лідса. Їх батьки свого часу змінили українську прописку на життя на «Туманному Альбіоні», але українським традиціям емігранти продовжують слідувати. Хоч і з сильним акцентом, але хлопці пояснили, що намагаються раз-по-раз відвідувати виїзні ігри збірної України, із українських клубів їм більш всього до вподоби київське «Динамо», а один з них навіть пішов на авантюру, спробувавши зірвати куш у протистоянні з букмекерами. Справжній фанат української збірної зробив ставку на те, що Андрій Ярмоленко обов’язково відзначиться у воротах чемпіонів Європи, підкріпивши її кругленькою сумою в одну тисячу фунтів. На жаль, спроба виявилася марною, але вона заслуговує на повагу – не кожен українець здатен так сильно вірити в рідну команду та улюбленого гравця, не зважаючи на статус явних аутсайдерів напередодні матчів. Замовивши чергову серію пляшок «Гіннессу», хлопці на прощання зуміли ще раз здивувати. Виявляється, відомий український хіт «Хто не скаче» є популярним навіть на далеких Британських островах, а виконували його українські англійці із шаленим завзяттям.

Нахапавшись за день позитивних емоцій, здавалося, що поїздка до Іспанії вже заслуговує на здобуття статусу «Відмінна». Але апофеозом футбольного дня у Севільї став приїзд автобусу із українською делегації до «Рамос Санчес Пісхуан», де на гостей з Неньки вже чекав коридор з фанатів в «синьо-жовтих» кольорах. Більш того, іспанські вболівальники, яких звичайно було набагато більше біля арени, також гаряче вітали українців, що прибули. Почуття того, що ти нібито знаходишся вдома, а не в гостях, по-справжньому тепла та сімейна атмосфера як у місті, так і на стадіоні, потужний фокус з боку українських європейців, які подолали значні відстані, щоб побачити улюблену команду у грі – усе це перевищило підсумковий результат, який виявився невтішним для команди Михайла Фоменка. Незважаючи на мінімальну поразку від грандів європейського футболу, збірна України точно знає, що за будь-яких результатів за спинами 11 гравців у «синьо-жовтих» футболках будуть вболівати справжні європейські патріоти України, які не забувають про свою Батьківщину ні на хвилю свого життя!

 

 



ФФУ


29.03.2015 384 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

376
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1741
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3243
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1171
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1198
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1256 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

290

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1143

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

977

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

356
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2514
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1257
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1343
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

572
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15209
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7502
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

361
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

775 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

489
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

405
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

494