Іспанія - Україна: український день у Севільї

 

/data/blog/73193/db0258ae0d4b3395c3878d5d424871a6.jpg

 

Підтримати збірну України у матчі із діючими чемпіонами Європи приїхали вболівальники «синьо-жовтих» з багатьох куточків Старого Світу.

Національна збірна команда України на кожному матчі відбору Євро-2016 має солідну підтримку від рідних вболівальників. Головна арена країни – НСК «Олімпійський» завжди тепло приймає збірну, «Арена Львів» у Львові вважається своєрідним еталоном культури вболівання в України, а іспанська Севілья і стадіон «Рамон Санчем Пісхуан» вписали нову сторінку до часопису української команди. Саме тут наші футболісти, перебуваючи у тисячах кілометрів від рідних домівок, стали свідками любові та поваги багатьох вболівальників з Європи. Вони живуть у різних куточках континенту, спілкуються різними мовами та вболівають за різні клуби, але національна збірна для них існує лише одна – команда України.

Ще у день прильоту вболівальники з Іспанії, які є представниками української діаспори, зуміли здивувати делегацію, що прибула з Києва в аеропорт «Сан-Пабло» до Севільї, аби зіграти кваліфікаційний матч чемпіонату Європи 2016 року із командою Іспанії. На футболістів, яких у літаку супроводжували воїни АТО та представники мас-медіа, тут вже чекали. Близько десяти вболівальників у національному українському одязі – вишиванках – на виході з аеропорту вітали «синьо-жовтих» з прапорами, хлібом-сіллю та такими знайомими для кожного українця вигуками: «Слава Україні! Героям слава!».

Тепла зустріч в Іспанії надала впевненості українським футболістам у своїх силах напередодні складного поєдинку. Але, як виявилося згодом, вона була не останньою. Севілья, яка одночасно готувалася як до однієї з найцікавіших баталій грального дня кваліфікації Євро-2016, так і до урочистих заходів, присвячених Великодню, який святкуватимуть тут вже на початку квітня, вже була вщерть заповнена туристами з усієї Європи в українських національних кольорах. Під час прогулянок по одному з найулюбленіших серед мандрівників іспанському місту можна було кричати «Слава Україні!», і неодмінно чути «Героям Слава!» у відповідь. Не важливо, знаходитесь ви на центральній площі Севільї, ведете прогулянку по набережній вздовж Гвадалквівіру або дегустуєте традиційно смачну крижану Сангрію у кафе – усюди можна знайти тих, хто зважився на далеку подорож до всесвітньої столиці іспанської Кориди, аби підтримати збірну України у матчі із футболістами «Фурії Рохи».

Опівдні над Севільєю палає сонце: після Києва, де весна тільки розгортає свої крила, тут почуваєш себе так, ніби взяв прямий квиток у літо. Звичайно, для більшого ефекту столиці Андалусії не вистачає моря та пляжів, але туристичному гурману тут і так вистачає місць для відвідин. Одне з таких – знаменитий на увесь світ Кафедральний собор, біля якого українська делегація несподівано познайомилася із Олегом зі Швеції та його друзями, які приїхали до Іспанії, щоб у черговий раз підтримати команду Михайла Фоменка. Виявилося, що хлопці, які прекрасно володіють українською мовою, є постійними гостями як на домашніх, так і виїзних матчах «синьо-жовтих». Сан-Марино, Люксембург, Франція – неповний список країн, куди справжні фани збірної прямували, щоб сісти в український сектор на стадіоні та в «синьо-жовтій» атрибутиці завзято підтримувати своїх улюбленців та вести їх до перемог. До речі, компанія Олега встигає не тільки виїжджати на матчі збірної України, але й періодично відвідувати матчі українських клубів у єврокубках. Так, останній вояж хлопців відбувся до Амстердаму, де вони стали свідками того, як «збірники» Денис Бойко, Євген Коноплянка, Артем Федецький, Роман Безус та капітан команди Руслан Ротань вивели команду до чвертьфіналу Ліги Європи, здолавши за сумою двох матчів місцевий «Аякс».

Група українських журналістів продовжує свій шлях по Севільї і в одному з ірландських пабів наштовхується на чотирьох британців, які несподівано виявляються шанувальниками збірної України. Познайомившись, стає відомо, що Саймон та Микола разом із двома своїми друзями приїхали підтримати українську команду з Лідса. Їх батьки свого часу змінили українську прописку на життя на «Туманному Альбіоні», але українським традиціям емігранти продовжують слідувати. Хоч і з сильним акцентом, але хлопці пояснили, що намагаються раз-по-раз відвідувати виїзні ігри збірної України, із українських клубів їм більш всього до вподоби київське «Динамо», а один з них навіть пішов на авантюру, спробувавши зірвати куш у протистоянні з букмекерами. Справжній фанат української збірної зробив ставку на те, що Андрій Ярмоленко обов’язково відзначиться у воротах чемпіонів Європи, підкріпивши її кругленькою сумою в одну тисячу фунтів. На жаль, спроба виявилася марною, але вона заслуговує на повагу – не кожен українець здатен так сильно вірити в рідну команду та улюбленого гравця, не зважаючи на статус явних аутсайдерів напередодні матчів. Замовивши чергову серію пляшок «Гіннессу», хлопці на прощання зуміли ще раз здивувати. Виявляється, відомий український хіт «Хто не скаче» є популярним навіть на далеких Британських островах, а виконували його українські англійці із шаленим завзяттям.

Нахапавшись за день позитивних емоцій, здавалося, що поїздка до Іспанії вже заслуговує на здобуття статусу «Відмінна». Але апофеозом футбольного дня у Севільї став приїзд автобусу із українською делегації до «Рамос Санчес Пісхуан», де на гостей з Неньки вже чекав коридор з фанатів в «синьо-жовтих» кольорах. Більш того, іспанські вболівальники, яких звичайно було набагато більше біля арени, також гаряче вітали українців, що прибули. Почуття того, що ти нібито знаходишся вдома, а не в гостях, по-справжньому тепла та сімейна атмосфера як у місті, так і на стадіоні, потужний фокус з боку українських європейців, які подолали значні відстані, щоб побачити улюблену команду у грі – усе це перевищило підсумковий результат, який виявився невтішним для команди Михайла Фоменка. Незважаючи на мінімальну поразку від грандів європейського футболу, збірна України точно знає, що за будь-яких результатів за спинами 11 гравців у «синьо-жовтих» футболках будуть вболівати справжні європейські патріоти України, які не забувають про свою Батьківщину ні на хвилю свого життя!

 

 



ФФУ


29.03.2015 330 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2355 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1687
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5485
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15718 13
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3784 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3619

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

388

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

441

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1573

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2920
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

2666
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

536
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1704
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

923
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

680
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

828
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1187
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22120
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

258
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

666
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

651 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1123 1