7-9 лютого в Івано-Франківську проходить семінар за участю директорів освітянських закладів інноваційного типу Асоціації «Відродження гімназії України».
Участь у з’їзді бере і відома мовознавець, доцент Львівської політехніки, член Політради ВО "Свобода" Ірина Фаріон. В рамках семінару сьогодні, 8 лютого, у Центрі патріотичного виховання молоді ім. Степана Бандери відбувся семінар-обговорення на тему патріотичного виховання молоді та ключових постатей в українській історії.
Учорашній семінар проходив за участю учнів, вчителів, та спеціально запрошеного гостя – Ірини Фаріон.
Тематика зустрічі торкнулася патріотичного виховання молоді, орієнтація на історію та ключові історичні постаті на шляху становлення України.
Центральною історичною постаттю в процесі обговорення став Степан Бандера. Ірина Фаріон, автор книги «Степан Бандера – практик, теоретик, містик націоналістичного руху", розпочала свою розмову з аналізу сучасного політичного стану в державі. «Свободівка» наголосила, що нинішнім урядом робиться усе можливе для того, щоб заперечити постать Бандери, дискредитувати Його дух як символ національного відродження.
«Саме ці вчинки вимагають негайних дій і спротиву. Ми, українці, самобутня нація, зобов’язані зробити усе для того, щоб продемонструвати свою чітку позицію, довівши, що справжніх Героїв неможливо сплюндрувати. Обласними та міськими радами було прийнято заяви та звернення до Президента, подано в суд з вимогою повернути звання Герой України. У Львові ВО «Свобода» ініціює перейменування вулиці ім..Степана Бандери на вулицю ім. Героя України Степана Бандери, а також запроваджується літературна премія Степана Бандери. Нагородження, присвоєння цієї премії плануємо на 30 червня, в День відновлення Української держави».
Ірина Фаріон у своєму виступі провела паралелі між думками Степана Бандери і сучасністю. На її переконання, нація, яка втрачає БОГА, ДУШУ, ДУХОВІСТЬ та не усвідомлює НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ, приречена до перетворення в "соціальну масу", псевдоеліта якої буде постійно боротися за перерозподіл матеріальних статків, але не за утвердження національних ідеалів.
«Духовність для Бандери – це ідея України. І саме на національній ідеї повинна будуватися політика. Адже політика – це мистецтво творення держави. І не треба нікого слухати, хто не визнає Бандеру, хто боїться Його визнавати. Народ, який не вільний у цьому – не вільний у всьому», - підкреслила Ірина Фаріон.