Інвестиції в нерухомість: чому варто вкладати кошти в житло в Івано-Франківську

Випробування війни вимагають адаптивності від інвесторів, пошуку нових джерел прибутку та навіть креативного підходу. Тому питання грамотного та безпечного капіталовкладення зараз особливо актуальне. З одного боку нинішня ситуація в країні — це виклики і труднощі для інвесторів, та з іншого — ідеальний час, щоб перезавантажити портфелі та віднайти нові перспективи й можливості.

Куди вкладають кошти українці?

На запитання, які інструменти для інвестицій ви прагнете спробувати найближчим часом, ТОП 3 найпопулярніші відповіді — це акції іноземних компаній, українська сільгоспземля і нерухомість. Про це свідчать результати дослідження Мінфіну, у якому прийняло участь майже 500 респондентів.

Більшість опитаних вже спробували такі популярні інструменти, як банківський вклад — 78,5%, гривневі облігації внутрішньої гривневої позики — близько 52%, понад 36% опитаних вже інвестували в нерухомість. Додамо, що порівняно з попередніми дослідженнями значно зменшилась кількість бажаючих експериментувати з криптовалютами.

Інвестування в нерухомість — це вигідний шлях для вкладення коштів. Однак тут є багато моментів, на які варто звернути увагу. Важливо аналізувати дохідність та добре вивчати сегмент, у який плануєте інвестувати. В умовах війни клієнти частіше обирають для інвестицій вже збудовані будинки або об'єкти, до здачі яких залишилось близько року. Здебільшого інвестори в Івано-Франківську обирають два основних способи заробітку на нерухомості: здача в оренду та перепродаж.

Нерухомість: варіанти для інвестицій

Здача в оренду дозволяє отримувати стабільний щомісячний дохід і є відмінним варіантом для тих, хто шукає довгострокові інвестиції. Однак варто враховувати і додаткові витрати: підтримання якості ремонту/побутової техніки та інші подібні оплати, які несе власник при здачі житла в оренду.

Якщо вклали кошти у квартиру під оренду, будьте також готові, що вам доведеться займатися пошуком орендарів і обслуговуванням житла частіше, ніж вам хотілося б. І для розуміння ситуації: якщо кілька років тому на перепродажі нерухомості інвестори отримували 30-40% річних, то зараз дохідність упала вдвічі.

Другим поширеним варіантом для інвестицій є перепродаж об'єктів нерухомості. Зазвичай інвестори обирають нерухомість за заниженою ціною, наприклад, на етапі будівництва/ Або ж при 100 %  внесенні коштів ціна на житло – тоді ціна може бути вигіднішою. Для прикладу івано-франківська компанія Vertical Development пропонує клієнтам 5 % знижки на усю нерухомість при повній оплаті. Надалі, через певний проміжок часу, інвестори продають житло за значно вищою вартістю. Такий метод дозволяє отримати короткстроковий прибуток.

При обох варіантах інвестицій слід приділити час аналізу рентабельності та потенціалу зростання вартості квартири, вивчити умови договору та перевірити законність будівництва.

Які переваги інвестицій у нерухомість під час війни?

Довгостроковий дохід. Інвестиції в нерухомість допоможуть збільшити ваш капітал, а не просто зберегти його. Однозначно депозити або зберігання коштів у готівці не принесуть дохід, рівнозначний інвестиціям у нерухомість. Гроші повинні працювати. Інвестиції в нерухомість дозволять вам у майбутньому мати пасивний дохід.

Ціни. Вкладення у прибуткову нерухомість з часом принесуть високий дохід, адже після перемоги ціни однозначно зростуть угору. Зараз українці здебільшого інвестують у західні області країни. Через великий попит, вартість метра квадратного в Івано-Франківську, зокрема, постійно зростає. Відповідно за 5-7 років нерухомість тут матиме значно більшу ціну, ніж зараз. Крім того, щомісяця зростають ціни на будівництво. Тому при інвестуванні в нерухомість зараз, ймовірно, ціна за рік збільшиться мінімум на 15-20%, зважаючи на постійне здорожчення будматеріалів та обмеженість фахових кадрів-будівельників.

Відбудова країни. Будь-які інвестиції в український бізнес, який веде прозору діяльність та сплачує податки, сприяє повоєнній відбудові країни. Інвестуючи в нерухомість, ви дійсно не тільки отримаєте вигоду від інвестицій, а й зробити хорошу справу, підтримуючи свою державу.

Попит. В умовах, коли кордони закриті для чоловіків, дедалі більше українських сімей обирають відпочинок та проживання на Заході України. Завантаженість готелів збільшується — і ця тенденція продовжуватиметься наступні 3-5 років. Так само зростає і купівля квартир: інвестиція у житло в Івано-Франківську є вдалою та переспективною.

Як обрати будівельну компанію?

Основними критеріями для інвестора є:

  • Надійність забудовника: варто дізнатися, чи є у будівельної компанії здані будинки. Попросіть менеджера з продажу показати вам їі, щоб переконатися у виборі
  • Рівень цін будівельної компанії у порівнянні з середніми цінами на нерухомість такого ж класу поряд. Порівняйте ціни, одна переконайтеся і у цінності. Запитайте, що саме входить у вартість квартири, дізнайтеся про переваги житлового комплексу
  • Якість будівництва. Проаналізуйте її при огляді квартири, запитуйте деталі про усі технічні характеристики, які вас цікавлять. А також попросіть у менеджера технічну карту, у якій детально описано усе про квартиру, будинок та ЖК

Також важливими є умови розтермінування. Адже завдяки цьому ви можете вкласти менші кошти в один об'єкт та інвестувати в два або три об'єкти, підвищиви окупність своєї суми інвестування в рази.

При виборі нерухомості мають значення також чотири фактори: розташування житлового комплексу, інфраструктура, прогнози розвитку мікрорайону та поточний стан об’єкта.

Часто клієнти, шукаючи хороший варіант для інвестицій, затягують з прийняттям рішення. Вагаються, перебирають різні варіанти та не наважуються на купівлю. Якщо з моменту ваших перших оглядів квартир минуло 2-3 місяці чи більше, ціни ймовірно вже значно зросли. А варіант, який вам подобався, може бути проданим, зважаючи на динаміку попиту на житло в новобудовах Івано-Франківська. Тому краще дослухатися до порад менеджера, проаналізувати усі переваги, зупинитись на найкращому для вас варіанті, перевірити усі ризики та прийняти рішення вчасно. В допомогу інвесторам тут – тематичні портали про нерухомість.

Серед найпопулярніших та найзручніших каналів інформації інвестори відзначають профільні фінансові видання (на кшталт, Bloomberg, Reuters, Financial Times, Forbes, Мінфін, Finance.ua), найпопулярніший портал нерухомості LUN, де можна проаналізувати динаміку цін, переглянути фотозвіти житлових комплексів. А от особистого фінансового консультанта зараз мають одиниці, інформує Мінфін.

Купуючи нерухомість в Івано-Франківську, варто обрати надійного забудовника, у якого є вже здані та заселені об’єкти. Також слід чітко прораховувати можливий дохід, попит на оренду цього житла та ймовірні ризики – проговорити усі ці деталі з менеджером з продажу. Якщо підійти до питання інвестицій в нерухомість відповідально та помірковано, то можна бути лише у виграші. Інвестиції — це ризик лише в тому випадку, коли ви добре не вивчили питання й несерйозно віднеслись до сфери вкладання коштів.

Реклама


01.02.2024 968
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

759 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2445
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33490
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2373
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3216
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5258 10

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

448

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1252

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

803

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1010
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

332
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

206
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

618
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1203
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

998
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1095
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

862
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30241 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

976
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3957
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

541
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

572