Інтерв’ю з Андрієм Волошиним, лідером Традиціоналістичного клубу

 

В нас час з’являється дуже багато цікавих організацій і клубів, де можна підживити свій мозок та поспілкуватися з розумними людьми, у Києві існує саме такий інтелектуальний осередок – Традиціоналістичний клуб, лідером якого є магістр політології Андрій Волошин.

 

Кореспонденту угорськомовної всеукраїнської газети “Карапатська правда” (Карпаті Ігаз Со) вдалося поспілкуватися з паном Андрієм після зборів клубу у Києво-Могилянській Академії:

 
- Пане Андріє, чому ви вирішили зорганізувати такий клуб? Кому ця ідея спала на думку? Як часто ви збираєтесь в Києво-Могилянській Академії?

- Ідея створити Традиціоналістичний Клуб прийшла мені та деяким моїм однодумцям в 2009 році. Ми створили організацію яка відповідала інтересам та зацікавленням консервативно-налаштованої молоді (і не тільки молоді). Ми вирішили об'єднати наші зусилля в дослідженні спадщини українських та іноземних авторів. Проводячи відкриті засідання клубу ми знайомили з цими дослідженнями ширші кола зацікавлених людей, серед яких було особливо багато студентів. В Києво-Могилянській Академії ми провели декілька засідань і будемо проводити ще, як і в інших університетах Києва та України.


- Коли ви говорите за традицію, то що ви маєте на увазі? За яку традицію?

- В загальному розумінні традиція — це досвід, звичаї, погляди, що склалися історично. Але коли ми говоримо про Традицію, то згідно з Рене Геноном Традицію можна охарактеризувати як сукупність знань надлюдського характеру, які передаються з покоління в покоління.  


- Яким чином буде подолано постмодерн у суспільстві, в культурі, в головах?

- Напевне його самознищенням та приходом все більшої кількості людей до археофутуризму.


- Цікаво, ви вважаєте свій клуб політичним чи швидше культурологічним явищем?

- Метаполітичним. Ми не ставимо собі за мету перерости в політичну партію, хоча деякі члени нашого клубу являються членами різних партій.  Ми не є і культорологічним клубом. Швидше ті ідеї, які ми виробляємо диктують та формують нашу діяльність в різних сферах: кого в політиці, кого в культурі.


- Не секрет, що ідеями Рене Генона, Юліуса Еволи та Освальда Шпенглера захоплювалося не одне покоління читачів, чому ви вважаєте ці ідеї найбільш актуальними зараз?

- Нажаль, ідеї цих трьох мислителів не представлені на рівні в Україні. Це видно хоча б по тому, що є обмаль перекладів на українську мову. Але ми бачимо, що зацікавленість все зростає, на різних рівнях – академічному, політичному, навіть андеграундному.

Рене Генон, можна сказати, створив традиціоналізм як рух, філософію, школу. Його твори чудово показують світ Традиції у різних проявах та констатують духовних занепад заходу. Книги Генона стануть в пригоді не тільки тим хто знаходиться в стані духовного пошуку, а і багатьом інтелектуалам для загального розвитку.  Якщо Генон описував все зі споглядальної позиції (так би мовити брахманської), то Юліус Евола вважав себе кшатрієм (воїном) і в його творах знайдеться більше саме практичних рекомендацій. Спектр тем, про які писав Евола дуже великий, він охоплює більше політики і мистецтва, а його воїнська позиція та чіткий стиль і зробили його культовою постаттю для багатьох правих інтелектуалів післявоєнного періоду. Прикладів людей, що черпали і черпають натхнення з творів Еволи дуже багато, та інтерес до його спадщини в усьому світі зростає, про що свідчить все збільшуюча кількість перекладів та публікацій на різних мовах. Щодо Шпенглера то, здається, його давно проходять в університетах.


- Чи можна розглядати українську революцію в контексті консервативної революції?

- Подивившись на українську історію (хоча б початку ХХ ст.) можна побачити протистояння консервативної та соціалістичної, ліберальної тенденції в українському русі. Близьким до розуміння консервативної революції був Дмитро Донцов, твори якого активно читаються і видаються в наші дні.

Яку саме українську революцію ви маєте на увазі? Розпад СРСР, так звана помаранчева революція не були консервативними, хоча в них і приймали участь люди, яких можна було б назвати консервативними революціонерами. Чи може ви говорите про майбутнє? Тоді час покаже, цілком можливо що буде відповідний контекст. 


- Розкажіть про міжнародну монархічну конференцію, що відбулася нещодавно в Києві.

- Міжнародна монархічна конференція відбулась 5 травня 2012 року. Традиціоналістичний клуб був одним з організаторів цієї конференції. Для нас не новина, що багато людей цікавиться темою монархії, тому ми і зорганізували цю подію. Серед виступаючих були двоє гостей з-за кордону – Франк Абед (Франція) та Джон Хауелз (Великобританія), а також двоє докторів наук Павло Гай-Нижник, Олег Однороженко, та багато інших цікавих виступаючих.  Ми ледве вклались в регламент, деякі виступаючі вирішили скоротити свої доповіді або взагалі не виступати. Так що, наступного разу при проведенні подібної конференції треба буде виділити 2 дні на офіційну частину. Пізніше на нашому сайті з’явиться відео всіх доповідей.


- Що таке археофутуризм? У чому полягає його сенс?

- Якщо коротко, то археофутуризм – це умонастрій, згідно якому суспільство знову звернеться до цінностей предків. Але звісно ніякого повернення назад не може бути, тому це звернення буде в сучасному прояві з використанням новітніх технологій та створення нових форм. Ми бачимо археофутуризм як перш за все мистецький рух, але мистецтво ми сприймаємо у його всеохоплюючому прояві, у поєднанні з політикою, економікою, філософією, та іншими сферами.

 

- Назвіть три найважливіших археофутуристичних терміна. Поясніть їх нашому читачу.

Нові течії в мистецтві часто породжують нові терміни. Але я краще назву три археофутуристичні аксіоми: Аристократизм. Метафізичність. Імперськість. Думаю, їх не треба пояснювати. Але коротко скажу, що археофутуристи – це перш за все аристократи в мистецтві, і вони не сприймають плебейське мистецтво, дешеві приколи, перенавантаження нецензурщиною чи брудною лексикою, та й взагалі ті речі якими рясніє постмодерн. Метафізичність – це глибоке сприйняття мистецтва, як свого так й іншого, це не «мистецтво заради мистецтва», не робота на кількість (текстів, картин, пісень) і не робота на замовлення. Треба говорити коли є що сказати, а коли немає – то краще мовчати. І врешті-решт Імперськість – це готовність до опанування нових просторів та територій, це сила і впевненість у собі. 


- Яка різниця між традиціоналізмом і консерватизмом?

Традиціоналізм – це світогляд чи швидше соціально-філософський напрямок, створений Рене Геноном, а консерватизм – це ідейно-політична та культурна течія, яка сама по собі є дуже широкою. Більшість традиціоналістів є консерваторами, але далеко не всі консерватори – традиціоналісти. Щодо українського консерватизму – то досить багато українців консервативно-налаштовані, але цей напрямок на жаль не представлений в сучасному політичному житті.


- Ви справді вважаєте, що Україна стане монархією? Які існують підстави для монархії?

- Так. Якщо найближчим часом відбудеться конвергенція катастроф (поєднання, синергія політичних, екологічних, економічних, демографічних катастроф), то відбудуться величезні зміни як в Україні так і в світі. Під час цих катастроф, найкраще підготовлені українці згуртують довкола себе інших, відповідно буде створена нова еліта, нова держава з монархічною формою правління. Це такий, археофутуристичний варіант.

А підстав для монархії багато. Україна в найкращі свої часи була монархією (це і Київська Русь, і козацький Гетьманат, і Гетьманат Скоропадського). Ідея монархії позитивно сприймається в суспільстві. Але коли доходить до питання – «Хто може бути монархом?» то постає набагато більше питань і дискусій.

 
- На конференції пролунала цікава думка про обмеження загального виборчого права. Яку альтернативу ви тут бачите?

- Я думаю всі погодяться, що це нечесно коли професор та якийсь злочинець, або наркоман мають однаковий вплив на виборчий процес, тобто мають один голос.  Це несправедливо! Вірною альтернативою було б обмеження загального виборчого права для деяких категорій населення та делегування права обирати колегіям виборщиків. Ця тема потребує детальнішого опрацювання і потенційного формування законопроекту, який розглянуть в Верховній Раді нового скликання.

- Яким чином можливе повернення до феодалізму, ідеї якого так популярні серед молоді зараз?

- Через конвергенцію катастроф, ті хто виживуть – стануть новими феодалами. Або через створення нової патріотичної еліти. Феодал – це не бандит,  якому вдалось вбити конкуруючих бандитів на накопичити багатства. Феодал – це лідер, який турбується про своїх підопічних. Він захисник і меценат, який ще може бути і моральним і навіть духовним лідером. Якщо такі люди займуть ключові посади, то повернення до феодалізму може статись і не через катастрофи.


- Де можна прочитати про ваш клуб, ознайомитись зі статтями присвяченими традиціоналістичній тематиці?

У нас на сайті http://uktk.org/. Також є цікавий сайт http://rozum.info/ дев розділі «Книги» можна скачати багато книжок Рене Генона, Юліуса Еволи та інших авторів. 


- Дякую за інтерв’ю!

 


Репортер газети «Karpati Igaz Co»

 

Ірина Алмаші


 


21.06.2012 1980 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

612
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1156
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2471
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1335
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1964 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2911

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

657

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

740

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1651

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1635
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

330
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

440
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18358
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7465
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3648
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1034
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10772
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

278
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

273
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

466
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

443
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

675