
Серед способів лікування ракових захворювань є такі: хірургічний, променева терапія та медична терапія, однак хірургічний серед усіх, по суті, вже історичний.
Серед сучасних методів – інтервенційна онкологія. Простою мовою, це вирішення великих проблем «малою кров’ю».
Про це журналістці Фіртки розповів Святослав Балака, лікар-онколог, який переїхав в Івано-Франківськ із Харкова.
«Наприклад, коли я працював ще в інституті радіології, у мене був пацієнт, в якого виявили пухлину в грудній клітці. Треба було взяти шматочок цієї пухлини, щоб подивитися, що це взагалі та як її лікувати, тому що варіантів раку є безліч і метод лікування потрібно обирати індивідуально.
Так ось, такий шматочок ми досліджуємо під контролем мікроскопа. Річ у тім, що раніше в такому випадку хворого брали на операцію, робили великий розріз, діставали необхідний матеріал та зашивали грудну клітку. Згодом пацієнт ще два тижні лікував післяопераційний стан», - розповідає лікар.
З його слів, раніше для такого дослідження хірургічним методом пацієнту потрібно було потратити два тижні.
«А цього разу я зробив це за дві години і він одразу пішов додому. Тобто ми значно менше травмуємо людину і виграємо час, бо швидше можемо почати лікувати пухлину.
До речі, такі дослідження можна проводити навіть амбулаторно, і в цивілізованому світі таке практикують, але, на жаль, поки не в Україні, в нас це просувається дуже повільно. А медицина сама по собі дуже консервативна. Багато лікарів в Україні навіть не знають, що таке можна зробити», - ділиться фахівець.
Детальніше про онкологію та нові методи лікування читайте в авторському матеріалі: Центр інтервенційної онкології на заході України: в Івано-Франківську лікар із Харкова розвиває новітні методи лікування.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
За перший квартал цього року: у 630 прикарпатців вперше виявили злоякісні пухлини
Онкологія, серцеві хвороби та коронавірус: від чого торік помирали прикарпатці