Інтелектуальний студентський батл: в Івано-Франківську відбулася перша Універсіада метикуючих

Студенти прикарпатських вишів мали можливість з’ясувати, хто з них розумніший та кмітливіший.

Для них 24 листопада в Івано-Франківську відбулася Перша Універсіада метикуючих. Організаторами турніру, який відбувався у Католицькому ліцеї Святого Василія Великого виступили громадська організація «Клуб метикуючих» та Студія Квізів «9 Вал» у взаємодії зі студентськими сенатами та студентськими профкомами вишів. Довелося побувати на інтелектуальних змаганнях також кореспондентам Фіртки, яка виступила інформаційним спонсором Універсіади.

Взяти участь у змаганнях зголосились 13 команд, які представляли п’ять івано-франківських вишів: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківський національний медичний університет, приватний заклад вищої освіти «Івано-Франківська академія Івана Златоустого» та Університет Кароля Данила.

«Чому саме студенти? Тому що студенти – це та молода кров, яку ми хочемо бачити у Клубі метикуючих міста Івано-Франківська, а крім того, прагнемо виставляти студентські команди на змагання всеукраїнського рівня, - розповідає одна з організаторів заходу – голова ГО «Клуб метикуючих» Ольга Макарова-Коник.

Варто відзначити, крім того, чинних студентів до участі у грі долучились майбутні студенти - команда учнів випускного 11-го класу Івано-Франківського ліцею № 13 – команда, яка, втім, має, зі слів організаторки, напевно, найбільше досвіду участі в інтелектуальних боях – як у шкільних турнірах, так і в телевізійних іграх, а тому потренуватись для них зі старшими колегами зайвим не буде.

Як стверджує Ольга Макарова-Коник, інтелектуальні ігри між студентськими командами організовувались і раніше, проте, проведенням Універсіади метикуючих організатори поставили перед собою значно амбітніші та масштабніші цілі – зробити «такий собі інтелектуальний батл серед університетів» Прикарпаття, де б кожен виш зміг поборотись за інтелектуальну першість, а з кращих гравців можна буде сформувати збірні команди для відстоювання честі Івано-Франківської області та міста Івано-Франківська на всеукраїнських студентських змаганнях.

Інтелектуальні баталії відбувалися за традиційною схемою гри «Що? Де? Коли?» У трьох ігрових турах учасникам довелося дати відповідь загалом на 36 питань, кожне з яких потребувало певних знань та логічного мислення.

Команда, яка дала найбільше правильних відповідей, стала переможцем.

Читав питання багатолітній гравець в інтелектуальні ігри на Прикарпатті, засновник та керівник Студії Квізів «9-й вал» Григорій Федосенко, а оцінювало правильність відповідей суворе журі у складі викладачки Івано-Франківського національного медичного університету, резидентки Клубу метикуючих міста Івано-Франківськ Наталії Остапович, професорки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, докторки філологічних наук Ольги Деркачової та начальника відділу молодіжної політики Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Володимира Кіріндаса.

Як стверджує Григорій Федосенко, він давно мріяв організувати проведення в Івано-Франківську масштабної студентської гри в «Що? Де? Коли?», адже сам колись починав свою інтелектуальну кар’єру у складі студентської команди.

«Моя студентська мрія була вигравати подібні турніри й ми своєю командою з Медичного університету брали участь у подібних турнірах. Їх організовував і проводив Володимир Іванович Макаров.

Ми грали на Відкритому кубку профкому Прикарпатського університету, на Відкритому кубку профкому нафти і газу, на Відкритому кубку профкому медичного університету.

І тоді, в студентські роки це виглядало дуже класно і драйвово, особливо, коли ти перемагав на подібних турнірах.

Вже давно йшла мова про те, щоб відродити такі змагання і нам перешкоджає останнім часом напевно що пандемія. І зараз, коли є доступною вакцина, ми змогли собі дозволити проведення, тому що наші всі учасники є вакцинованими і вони безперешкодно пройшли – ми зіграли»,

Організатори зізнаються: дуже переживали, щоб гра відбулась. На заваді могла стати пандемія COVID-19. Адже Прикарпаття сьогодні перебуває у «червоній» карантинній зоні, що накладає суттєві обмеження на проведення подібних масових (а в турнірі взяло участь майже вісім десятків гравців) заходів. Крім того, було невідомо, як сприймуть сучасні студенти ідею взяти участь в інтелектуальних баталіях, чи не побояться продемонструвати свій розум та логіку широкому загалу.

«Надихає те, що студенти сьогодні все-таки присутні в цьому залі. Тому що в рамках карантину, в рамках дистанційного навчання, була небезпека того, що ми могли не зібратися сьогодні в залі й не провести цю гру. Ми дуже раді тому, що студенти відгукнулися. Ну звичайно, мушу зазначити, що тут є всі вакциновані, всі є з ПЛР-тестами та видно, що такий інтелектуальний відпочинок подобається молоді», - розповідає Ольга Макарова-Коник.

Насправді усі учасники – як переможці та призери, так і ті, кому у кінцевому підсумку трішки не вистачило очок до призового місця – отримали море задоволення.

Своїми враженнями від гри з Фірткою поділився гравець команди “Aquila” студент Івано-Франківського національного медичного університету Ельдар Зауров. Ельдар – кримський татарин, переселенець з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим. У гру «Що? Де? Коли?» грав вперше. До того, весь день разом зі своїми колегами по команді робив людям щеплення проти COVID-19.

«Вікторина мені дуже сподобалася. Я випробував свої знання, логіку на практиці. Досі я вважав, що логічні знання не потрібні у реальному житті. Але прийшовши сюди, зрозумів, що вони необхідні для того, щоб швидко давати відповіді на проблеми, що виникають спонтанно. Ця вікторина змушує людину думати, мислити нестандартно і саме нестандартний підхід до мислення людини допомагає розв'язувати складні питання, що виникають у реальному житті», - розмірковує гравець.

За кількістю наданих правильних відповідей на питання перемогу у Першій універсіаді метикуючих здобула команда «#ПНУзалежні» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Другими були студенти-медики з команди «Медики – тоже люди», яким не вистачило до перемоги всього два очки. Третє призове місце посіла команда «Карапузи» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

«Ми грали сьогодні вперше. Це було дуже хвилююче, - розповідає капітан команди-переможця Наталія Котурбаш, голова Студентського сенату Прикарпатського національного університету, - команду збирали з таких різносторонніх особистостей, які цікавляться різними видами діяльності, з різних факультетів. Звичайно, що перемога дасть нам шанс зіграти ще раз і ми дійсно хочемо зіграти ще раз».

Власне, про те, щоб не зупинятись на досягнутому говорять і організатори Універсіади. Проводити подібні змагання в Івано-Франківську планують тепер щороку, а усіх, кому припали до вподоби інтелектуальні ігри, запрошують приєднуватись до спільноти метикуючих Прикарпаття.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Розвиває і людям цікаво: в Івано-Франківську вперше провели інтелектуальні ігри нескорених «INVICTUS ANIMUS» (ФОТО/ВІДЕО)  

Щоб на голови не сипались бомби: в Івано-Франківську відбулися Інтелектуальні ігри нескорених "Invictus Animus" (ФОТО) 

В Івано-Франківську на Алеї слави поховали президента клубу ерудитів Володимира Макарова (ВІДЕО)

Фотогалерея


25.11.2021 Сергій Білий 1943
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

385
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1219
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2136 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1028
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2939
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2023

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

800

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

964

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1390

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1993
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26253 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

684
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

883
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2905
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1157
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

870
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1130
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1126
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

319
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4107
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

991
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1559