Інтелектуальний студентський батл: в Івано-Франківську відбулася перша Універсіада метикуючих

Студенти прикарпатських вишів мали можливість з’ясувати, хто з них розумніший та кмітливіший.

Для них 24 листопада в Івано-Франківську відбулася Перша Універсіада метикуючих. Організаторами турніру, який відбувався у Католицькому ліцеї Святого Василія Великого виступили громадська організація «Клуб метикуючих» та Студія Квізів «9 Вал» у взаємодії зі студентськими сенатами та студентськими профкомами вишів. Довелося побувати на інтелектуальних змаганнях також кореспондентам Фіртки, яка виступила інформаційним спонсором Універсіади.

Взяти участь у змаганнях зголосились 13 команд, які представляли п’ять івано-франківських вишів: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківський національний медичний університет, приватний заклад вищої освіти «Івано-Франківська академія Івана Златоустого» та Університет Кароля Данила.

«Чому саме студенти? Тому що студенти – це та молода кров, яку ми хочемо бачити у Клубі метикуючих міста Івано-Франківська, а крім того, прагнемо виставляти студентські команди на змагання всеукраїнського рівня, - розповідає одна з організаторів заходу – голова ГО «Клуб метикуючих» Ольга Макарова-Коник.

Варто відзначити, крім того, чинних студентів до участі у грі долучились майбутні студенти - команда учнів випускного 11-го класу Івано-Франківського ліцею № 13 – команда, яка, втім, має, зі слів організаторки, напевно, найбільше досвіду участі в інтелектуальних боях – як у шкільних турнірах, так і в телевізійних іграх, а тому потренуватись для них зі старшими колегами зайвим не буде.

Як стверджує Ольга Макарова-Коник, інтелектуальні ігри між студентськими командами організовувались і раніше, проте, проведенням Універсіади метикуючих організатори поставили перед собою значно амбітніші та масштабніші цілі – зробити «такий собі інтелектуальний батл серед університетів» Прикарпаття, де б кожен виш зміг поборотись за інтелектуальну першість, а з кращих гравців можна буде сформувати збірні команди для відстоювання честі Івано-Франківської області та міста Івано-Франківська на всеукраїнських студентських змаганнях.

Інтелектуальні баталії відбувалися за традиційною схемою гри «Що? Де? Коли?» У трьох ігрових турах учасникам довелося дати відповідь загалом на 36 питань, кожне з яких потребувало певних знань та логічного мислення.

Команда, яка дала найбільше правильних відповідей, стала переможцем.

Читав питання багатолітній гравець в інтелектуальні ігри на Прикарпатті, засновник та керівник Студії Квізів «9-й вал» Григорій Федосенко, а оцінювало правильність відповідей суворе журі у складі викладачки Івано-Франківського національного медичного університету, резидентки Клубу метикуючих міста Івано-Франківськ Наталії Остапович, професорки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, докторки філологічних наук Ольги Деркачової та начальника відділу молодіжної політики Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Володимира Кіріндаса.

Як стверджує Григорій Федосенко, він давно мріяв організувати проведення в Івано-Франківську масштабної студентської гри в «Що? Де? Коли?», адже сам колись починав свою інтелектуальну кар’єру у складі студентської команди.

«Моя студентська мрія була вигравати подібні турніри й ми своєю командою з Медичного університету брали участь у подібних турнірах. Їх організовував і проводив Володимир Іванович Макаров.

Ми грали на Відкритому кубку профкому Прикарпатського університету, на Відкритому кубку профкому нафти і газу, на Відкритому кубку профкому медичного університету.

І тоді, в студентські роки це виглядало дуже класно і драйвово, особливо, коли ти перемагав на подібних турнірах.

Вже давно йшла мова про те, щоб відродити такі змагання і нам перешкоджає останнім часом напевно що пандемія. І зараз, коли є доступною вакцина, ми змогли собі дозволити проведення, тому що наші всі учасники є вакцинованими і вони безперешкодно пройшли – ми зіграли»,

Організатори зізнаються: дуже переживали, щоб гра відбулась. На заваді могла стати пандемія COVID-19. Адже Прикарпаття сьогодні перебуває у «червоній» карантинній зоні, що накладає суттєві обмеження на проведення подібних масових (а в турнірі взяло участь майже вісім десятків гравців) заходів. Крім того, було невідомо, як сприймуть сучасні студенти ідею взяти участь в інтелектуальних баталіях, чи не побояться продемонструвати свій розум та логіку широкому загалу.

«Надихає те, що студенти сьогодні все-таки присутні в цьому залі. Тому що в рамках карантину, в рамках дистанційного навчання, була небезпека того, що ми могли не зібратися сьогодні в залі й не провести цю гру. Ми дуже раді тому, що студенти відгукнулися. Ну звичайно, мушу зазначити, що тут є всі вакциновані, всі є з ПЛР-тестами та видно, що такий інтелектуальний відпочинок подобається молоді», - розповідає Ольга Макарова-Коник.

Насправді усі учасники – як переможці та призери, так і ті, кому у кінцевому підсумку трішки не вистачило очок до призового місця – отримали море задоволення.

Своїми враженнями від гри з Фірткою поділився гравець команди “Aquila” студент Івано-Франківського національного медичного університету Ельдар Зауров. Ельдар – кримський татарин, переселенець з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим. У гру «Що? Де? Коли?» грав вперше. До того, весь день разом зі своїми колегами по команді робив людям щеплення проти COVID-19.

«Вікторина мені дуже сподобалася. Я випробував свої знання, логіку на практиці. Досі я вважав, що логічні знання не потрібні у реальному житті. Але прийшовши сюди, зрозумів, що вони необхідні для того, щоб швидко давати відповіді на проблеми, що виникають спонтанно. Ця вікторина змушує людину думати, мислити нестандартно і саме нестандартний підхід до мислення людини допомагає розв'язувати складні питання, що виникають у реальному житті», - розмірковує гравець.

За кількістю наданих правильних відповідей на питання перемогу у Першій універсіаді метикуючих здобула команда «#ПНУзалежні» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Другими були студенти-медики з команди «Медики – тоже люди», яким не вистачило до перемоги всього два очки. Третє призове місце посіла команда «Карапузи» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

«Ми грали сьогодні вперше. Це було дуже хвилююче, - розповідає капітан команди-переможця Наталія Котурбаш, голова Студентського сенату Прикарпатського національного університету, - команду збирали з таких різносторонніх особистостей, які цікавляться різними видами діяльності, з різних факультетів. Звичайно, що перемога дасть нам шанс зіграти ще раз і ми дійсно хочемо зіграти ще раз».

Власне, про те, щоб не зупинятись на досягнутому говорять і організатори Універсіади. Проводити подібні змагання в Івано-Франківську планують тепер щороку, а усіх, кому припали до вподоби інтелектуальні ігри, запрошують приєднуватись до спільноти метикуючих Прикарпаття.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Розвиває і людям цікаво: в Івано-Франківську вперше провели інтелектуальні ігри нескорених «INVICTUS ANIMUS» (ФОТО/ВІДЕО)  

Щоб на голови не сипались бомби: в Івано-Франківську відбулися Інтелектуальні ігри нескорених "Invictus Animus" (ФОТО) 

В Івано-Франківську на Алеї слави поховали президента клубу ерудитів Володимира Макарова (ВІДЕО)

Фотогалерея


25.11.2021 Сергій Білий 1916
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

958 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

833
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1651
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2279
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4262 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3259

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

244

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

481

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

426

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

887
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8004
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

665
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

703
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1117
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

705
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6288
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1778
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

197
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

256
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1594
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

793 1