Інтелектуальний студентський батл: в Івано-Франківську відбулася перша Універсіада метикуючих

Студенти прикарпатських вишів мали можливість з’ясувати, хто з них розумніший та кмітливіший.

Для них 24 листопада в Івано-Франківську відбулася Перша Універсіада метикуючих. Організаторами турніру, який відбувався у Католицькому ліцеї Святого Василія Великого виступили громадська організація «Клуб метикуючих» та Студія Квізів «9 Вал» у взаємодії зі студентськими сенатами та студентськими профкомами вишів. Довелося побувати на інтелектуальних змаганнях також кореспондентам Фіртки, яка виступила інформаційним спонсором Універсіади.

Взяти участь у змаганнях зголосились 13 команд, які представляли п’ять івано-франківських вишів: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківський національний медичний університет, приватний заклад вищої освіти «Івано-Франківська академія Івана Златоустого» та Університет Кароля Данила.

«Чому саме студенти? Тому що студенти – це та молода кров, яку ми хочемо бачити у Клубі метикуючих міста Івано-Франківська, а крім того, прагнемо виставляти студентські команди на змагання всеукраїнського рівня, - розповідає одна з організаторів заходу – голова ГО «Клуб метикуючих» Ольга Макарова-Коник.

Варто відзначити, крім того, чинних студентів до участі у грі долучились майбутні студенти - команда учнів випускного 11-го класу Івано-Франківського ліцею № 13 – команда, яка, втім, має, зі слів організаторки, напевно, найбільше досвіду участі в інтелектуальних боях – як у шкільних турнірах, так і в телевізійних іграх, а тому потренуватись для них зі старшими колегами зайвим не буде.

Як стверджує Ольга Макарова-Коник, інтелектуальні ігри між студентськими командами організовувались і раніше, проте, проведенням Універсіади метикуючих організатори поставили перед собою значно амбітніші та масштабніші цілі – зробити «такий собі інтелектуальний батл серед університетів» Прикарпаття, де б кожен виш зміг поборотись за інтелектуальну першість, а з кращих гравців можна буде сформувати збірні команди для відстоювання честі Івано-Франківської області та міста Івано-Франківська на всеукраїнських студентських змаганнях.

Інтелектуальні баталії відбувалися за традиційною схемою гри «Що? Де? Коли?» У трьох ігрових турах учасникам довелося дати відповідь загалом на 36 питань, кожне з яких потребувало певних знань та логічного мислення.

Команда, яка дала найбільше правильних відповідей, стала переможцем.

Читав питання багатолітній гравець в інтелектуальні ігри на Прикарпатті, засновник та керівник Студії Квізів «9-й вал» Григорій Федосенко, а оцінювало правильність відповідей суворе журі у складі викладачки Івано-Франківського національного медичного університету, резидентки Клубу метикуючих міста Івано-Франківськ Наталії Остапович, професорки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, докторки філологічних наук Ольги Деркачової та начальника відділу молодіжної політики Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Володимира Кіріндаса.

Як стверджує Григорій Федосенко, він давно мріяв організувати проведення в Івано-Франківську масштабної студентської гри в «Що? Де? Коли?», адже сам колись починав свою інтелектуальну кар’єру у складі студентської команди.

«Моя студентська мрія була вигравати подібні турніри й ми своєю командою з Медичного університету брали участь у подібних турнірах. Їх організовував і проводив Володимир Іванович Макаров.

Ми грали на Відкритому кубку профкому Прикарпатського університету, на Відкритому кубку профкому нафти і газу, на Відкритому кубку профкому медичного університету.

І тоді, в студентські роки це виглядало дуже класно і драйвово, особливо, коли ти перемагав на подібних турнірах.

Вже давно йшла мова про те, щоб відродити такі змагання і нам перешкоджає останнім часом напевно що пандемія. І зараз, коли є доступною вакцина, ми змогли собі дозволити проведення, тому що наші всі учасники є вакцинованими і вони безперешкодно пройшли – ми зіграли»,

Організатори зізнаються: дуже переживали, щоб гра відбулась. На заваді могла стати пандемія COVID-19. Адже Прикарпаття сьогодні перебуває у «червоній» карантинній зоні, що накладає суттєві обмеження на проведення подібних масових (а в турнірі взяло участь майже вісім десятків гравців) заходів. Крім того, було невідомо, як сприймуть сучасні студенти ідею взяти участь в інтелектуальних баталіях, чи не побояться продемонструвати свій розум та логіку широкому загалу.

«Надихає те, що студенти сьогодні все-таки присутні в цьому залі. Тому що в рамках карантину, в рамках дистанційного навчання, була небезпека того, що ми могли не зібратися сьогодні в залі й не провести цю гру. Ми дуже раді тому, що студенти відгукнулися. Ну звичайно, мушу зазначити, що тут є всі вакциновані, всі є з ПЛР-тестами та видно, що такий інтелектуальний відпочинок подобається молоді», - розповідає Ольга Макарова-Коник.

Насправді усі учасники – як переможці та призери, так і ті, кому у кінцевому підсумку трішки не вистачило очок до призового місця – отримали море задоволення.

Своїми враженнями від гри з Фірткою поділився гравець команди “Aquila” студент Івано-Франківського національного медичного університету Ельдар Зауров. Ельдар – кримський татарин, переселенець з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим. У гру «Що? Де? Коли?» грав вперше. До того, весь день разом зі своїми колегами по команді робив людям щеплення проти COVID-19.

«Вікторина мені дуже сподобалася. Я випробував свої знання, логіку на практиці. Досі я вважав, що логічні знання не потрібні у реальному житті. Але прийшовши сюди, зрозумів, що вони необхідні для того, щоб швидко давати відповіді на проблеми, що виникають спонтанно. Ця вікторина змушує людину думати, мислити нестандартно і саме нестандартний підхід до мислення людини допомагає розв'язувати складні питання, що виникають у реальному житті», - розмірковує гравець.

За кількістю наданих правильних відповідей на питання перемогу у Першій універсіаді метикуючих здобула команда «#ПНУзалежні» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Другими були студенти-медики з команди «Медики – тоже люди», яким не вистачило до перемоги всього два очки. Третє призове місце посіла команда «Карапузи» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

«Ми грали сьогодні вперше. Це було дуже хвилююче, - розповідає капітан команди-переможця Наталія Котурбаш, голова Студентського сенату Прикарпатського національного університету, - команду збирали з таких різносторонніх особистостей, які цікавляться різними видами діяльності, з різних факультетів. Звичайно, що перемога дасть нам шанс зіграти ще раз і ми дійсно хочемо зіграти ще раз».

Власне, про те, щоб не зупинятись на досягнутому говорять і організатори Універсіади. Проводити подібні змагання в Івано-Франківську планують тепер щороку, а усіх, кому припали до вподоби інтелектуальні ігри, запрошують приєднуватись до спільноти метикуючих Прикарпаття.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Розвиває і людям цікаво: в Івано-Франківську вперше провели інтелектуальні ігри нескорених «INVICTUS ANIMUS» (ФОТО/ВІДЕО)  

Щоб на голови не сипались бомби: в Івано-Франківську відбулися Інтелектуальні ігри нескорених "Invictus Animus" (ФОТО) 

В Івано-Франківську на Алеї слави поховали президента клубу ерудитів Володимира Макарова (ВІДЕО)

Фотогалерея


25.11.2021 Сергій Білий 2024
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

453
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1860
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3341
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1205
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1228
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1288 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

711

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

343

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1019

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1181
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

393
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2549
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1286
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1389
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

595
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15243
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7535
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

392
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

960 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

528
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

431
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

519