Інша сторона: Івано-Франківськ очима муніципалів

Івано-Франківськ – велике та красиве місто, яке оновлюється й вдосконалюється кожного дня. Проте щоб тут в додачу було ще й спокійно та безпечно, цілодобово працюють десятки правоохоронців, які стоять на варті нашого спокою.

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.

Свій «рейд» ми розпочали з центральної частини міста, з Вічевого майдану.

«Зазвичай тут, у сквері біля фонтану, на лавицях часто можна зустріти безхатьків чи компанії, які розпивають алкоголь. Сьогодні ми вже мали тут один обхід, тому зараз тут спокійно», - розповів інспектор відділу громадського порядку Вадим Давиденко.

Загалом муніципали постійно патрулюють три зони в місті: міське озеро та парк, центральну частину міста та вокзал. Окрім того, є відділ охорони, який постійно чергує в палаці Потоцьких, в лікарнях, в Будинку нічного перебування та ЦНАПі. Також функціонує відділ благоустрою, який займається стихійною торгівлею й перевіркою рекламних вивісок.

«Найпоширеніші порушення, які нам доводиться реєструвати, це розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях. За день може бути від 10 до 15 таких випадків. Зазвичай ми стараємось проводити з цими людьми профілактичні бесіди та утилізувати алкоголь», - каже інспектор відділу громадського порядку Любомир  Калинчук.

Окрім того, у місті кожного дня знаходять людей в безпорадному стані, які перебрали з алкоголем. За добу часом може бути навіть до трьох випадків, коли доводиться викликати їм швидку.

«Зазвичай ці люди мають свої «точки» з сурогатом, постійних продавців, які готові цілодобово надавати їм алкоголь за певну суму грошей. Є люди, які гонять його вдома, та потім вже продають на вокзалі. Трохи рідше алкоголь купують в магазинах. Як правило, сурогат розливають в прості прозорі пляшки та продають під виглядом води», - додає інспектор.

З приходом холодів муніципали опрацьовують додаткові маршрути, запускають патруль по всіх районах Івано-Франківська.  

«Робота у нас дуже різноманітна. Порушники нас постійно лають, особливо, коли вилучаємо алкоголь. Бувають випадки, коли вони пробують застосувати фізичну силу. В такому разі ми діємо суворо по протоколу та можемо застосувати загин руки за спину й надалі викликаємо поліцію», - розповідає Любомир.

До речі, поліцію доводиться викликати дуже часто. Переважно це роблять для того, щоб встановити особу людини, бо майже завжди порушники відмовляються надавати інспекторам свої дані для складення протоколу про порушення. Також поліцію обов’язково викликають у випадку, якщо порушник проявляє агресію.

«За час існування інспекції, на мою думку, у місті можна простежити позитивну тенденцію до зменшення злочинності, особливо, якщо порівняти  з 2017 роком, коли я вперше прийшов сюди на роботу», - пригадує інспектор.

В залежності від сезону збільшується кількість певного роду правопорушень. Весною та літом збільшується кількість розпиття алкогольних напоїв в громадських місцях та справляння нужди на вулиці.

«Ми постійно «оживляємо» людей, викликаємо їм швидку. Восени та взимку таке буває рідше, проте такі випадки небезпечніші. Люди можуть обморозити собі кінцівки, замерзнути або ж підхопити інші болячки», - каже Калинчук.

Інспектор додає, що їхні працівники, по факту, працюють навіть у вихідні, неодноразово траплялося, коли вони допомагали людям у випадку крадіжки чи надавали першу домедичну допомогу навіть не будучи на роботі, а просто, як свідомі громадяни.

«З цією роботою особисто я  став ще більш небайдужий. В залежності від ситуації можу з легкістю надати людям допомогу, викликати наш патруль чи поліцію, бо розумію, наскільки це буває важливо», - з усмішкою додає інспектор.

Для того, щоб муніципали могли допомогти людям у будь-якій ситуації, два-три рази на місяць для них проводять курси з надання домедичної допомоги. На кожному занятті опрацьовують різні ситуації та методи надання допомоги.

«За час  роботи в кожного з нас було багато різних випадків, але вони стали буденними. Ми постійно проводимо бесіди з ромами, безхатьками чи іншими порушниками.

Нещодавно був випадок, коли п’яний чоловік з ножем хотів напасти на нашого працівника. Це було в Будинку нічного перебування. Таке буває не дуже часто. Здебільшого ми виявляємо небезпечні предмети вже при затриманні», - каже інспектор.

Серед порушників інколи трапляються неповнолітні. Переважно їх затримують за розпиття алкоголю та куріння. Рідше – за наркотики.

«Буквально нещодавно ми затримали підлітка, який після концерту був в стані сильного алкогольного сп’яніння. Ми викликали йому швидку та батьків. Де купив алкоголь хлопець так і не зізнався, на жаль, так зазвичай і трапляється. Як правило кажуть, що випив трошки пива і дуже сп’янів, щоб не підставляти ні друзів, ні знайомих», - розповів Любомир Калинчук.

За декілька годин нам з інспекторами вдалося обійти центр міста та вокзал. І цього разу  не обійшлося без затримання порушників: людей, які жебракували, справляли нужду просто в парку та розпивали алкогольні напої посеред парку.

Фотогалерея


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7958 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496