Інша сторона: Івано-Франківськ очима муніципалів

Івано-Франківськ – велике та красиве місто, яке оновлюється й вдосконалюється кожного дня. Проте щоб тут в додачу було ще й спокійно та безпечно, цілодобово працюють десятки правоохоронців, які стоять на варті нашого спокою.

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.

Свій «рейд» ми розпочали з центральної частини міста, з Вічевого майдану.

«Зазвичай тут, у сквері біля фонтану, на лавицях часто можна зустріти безхатьків чи компанії, які розпивають алкоголь. Сьогодні ми вже мали тут один обхід, тому зараз тут спокійно», - розповів інспектор відділу громадського порядку Вадим Давиденко.

Загалом муніципали постійно патрулюють три зони в місті: міське озеро та парк, центральну частину міста та вокзал. Окрім того, є відділ охорони, який постійно чергує в палаці Потоцьких, в лікарнях, в Будинку нічного перебування та ЦНАПі. Також функціонує відділ благоустрою, який займається стихійною торгівлею й перевіркою рекламних вивісок.

«Найпоширеніші порушення, які нам доводиться реєструвати, це розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях. За день може бути від 10 до 15 таких випадків. Зазвичай ми стараємось проводити з цими людьми профілактичні бесіди та утилізувати алкоголь», - каже інспектор відділу громадського порядку Любомир  Калинчук.

Окрім того, у місті кожного дня знаходять людей в безпорадному стані, які перебрали з алкоголем. За добу часом може бути навіть до трьох випадків, коли доводиться викликати їм швидку.

«Зазвичай ці люди мають свої «точки» з сурогатом, постійних продавців, які готові цілодобово надавати їм алкоголь за певну суму грошей. Є люди, які гонять його вдома, та потім вже продають на вокзалі. Трохи рідше алкоголь купують в магазинах. Як правило, сурогат розливають в прості прозорі пляшки та продають під виглядом води», - додає інспектор.

З приходом холодів муніципали опрацьовують додаткові маршрути, запускають патруль по всіх районах Івано-Франківська.  

«Робота у нас дуже різноманітна. Порушники нас постійно лають, особливо, коли вилучаємо алкоголь. Бувають випадки, коли вони пробують застосувати фізичну силу. В такому разі ми діємо суворо по протоколу та можемо застосувати загин руки за спину й надалі викликаємо поліцію», - розповідає Любомир.

До речі, поліцію доводиться викликати дуже часто. Переважно це роблять для того, щоб встановити особу людини, бо майже завжди порушники відмовляються надавати інспекторам свої дані для складення протоколу про порушення. Також поліцію обов’язково викликають у випадку, якщо порушник проявляє агресію.

«За час існування інспекції, на мою думку, у місті можна простежити позитивну тенденцію до зменшення злочинності, особливо, якщо порівняти  з 2017 роком, коли я вперше прийшов сюди на роботу», - пригадує інспектор.

В залежності від сезону збільшується кількість певного роду правопорушень. Весною та літом збільшується кількість розпиття алкогольних напоїв в громадських місцях та справляння нужди на вулиці.

«Ми постійно «оживляємо» людей, викликаємо їм швидку. Восени та взимку таке буває рідше, проте такі випадки небезпечніші. Люди можуть обморозити собі кінцівки, замерзнути або ж підхопити інші болячки», - каже Калинчук.

Інспектор додає, що їхні працівники, по факту, працюють навіть у вихідні, неодноразово траплялося, коли вони допомагали людям у випадку крадіжки чи надавали першу домедичну допомогу навіть не будучи на роботі, а просто, як свідомі громадяни.

«З цією роботою особисто я  став ще більш небайдужий. В залежності від ситуації можу з легкістю надати людям допомогу, викликати наш патруль чи поліцію, бо розумію, наскільки це буває важливо», - з усмішкою додає інспектор.

Для того, щоб муніципали могли допомогти людям у будь-якій ситуації, два-три рази на місяць для них проводять курси з надання домедичної допомоги. На кожному занятті опрацьовують різні ситуації та методи надання допомоги.

«За час  роботи в кожного з нас було багато різних випадків, але вони стали буденними. Ми постійно проводимо бесіди з ромами, безхатьками чи іншими порушниками.

Нещодавно був випадок, коли п’яний чоловік з ножем хотів напасти на нашого працівника. Це було в Будинку нічного перебування. Таке буває не дуже часто. Здебільшого ми виявляємо небезпечні предмети вже при затриманні», - каже інспектор.

Серед порушників інколи трапляються неповнолітні. Переважно їх затримують за розпиття алкоголю та куріння. Рідше – за наркотики.

«Буквально нещодавно ми затримали підлітка, який після концерту був в стані сильного алкогольного сп’яніння. Ми викликали йому швидку та батьків. Де купив алкоголь хлопець так і не зізнався, на жаль, так зазвичай і трапляється. Як правило кажуть, що випив трошки пива і дуже сп’янів, щоб не підставляти ні друзів, ні знайомих», - розповів Любомир Калинчук.

За декілька годин нам з інспекторами вдалося обійти центр міста та вокзал. І цього разу  не обійшлося без затримання порушників: людей, які жебракували, справляли нужду просто в парку та розпивали алкогольні напої посеред парку.

Фотогалерея


Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

820
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

631
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1701
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3044
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2471
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2452

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

59

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

624

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

610

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1473
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

220
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

579
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

434
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

224
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

305
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26941
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

761
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19594
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

321
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

327
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

654
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1094 1