Інша сторона: Івано-Франківськ очима муніципалів

Івано-Франківськ – велике та красиве місто, яке оновлюється й вдосконалюється кожного дня. Проте щоб тут в додачу було ще й спокійно та безпечно, цілодобово працюють десятки правоохоронців, які стоять на варті нашого спокою.

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.

Свій «рейд» ми розпочали з центральної частини міста, з Вічевого майдану.

«Зазвичай тут, у сквері біля фонтану, на лавицях часто можна зустріти безхатьків чи компанії, які розпивають алкоголь. Сьогодні ми вже мали тут один обхід, тому зараз тут спокійно», - розповів інспектор відділу громадського порядку Вадим Давиденко.

Загалом муніципали постійно патрулюють три зони в місті: міське озеро та парк, центральну частину міста та вокзал. Окрім того, є відділ охорони, який постійно чергує в палаці Потоцьких, в лікарнях, в Будинку нічного перебування та ЦНАПі. Також функціонує відділ благоустрою, який займається стихійною торгівлею й перевіркою рекламних вивісок.

«Найпоширеніші порушення, які нам доводиться реєструвати, це розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях. За день може бути від 10 до 15 таких випадків. Зазвичай ми стараємось проводити з цими людьми профілактичні бесіди та утилізувати алкоголь», - каже інспектор відділу громадського порядку Любомир  Калинчук.

Окрім того, у місті кожного дня знаходять людей в безпорадному стані, які перебрали з алкоголем. За добу часом може бути навіть до трьох випадків, коли доводиться викликати їм швидку.

«Зазвичай ці люди мають свої «точки» з сурогатом, постійних продавців, які готові цілодобово надавати їм алкоголь за певну суму грошей. Є люди, які гонять його вдома, та потім вже продають на вокзалі. Трохи рідше алкоголь купують в магазинах. Як правило, сурогат розливають в прості прозорі пляшки та продають під виглядом води», - додає інспектор.

З приходом холодів муніципали опрацьовують додаткові маршрути, запускають патруль по всіх районах Івано-Франківська.  

«Робота у нас дуже різноманітна. Порушники нас постійно лають, особливо, коли вилучаємо алкоголь. Бувають випадки, коли вони пробують застосувати фізичну силу. В такому разі ми діємо суворо по протоколу та можемо застосувати загин руки за спину й надалі викликаємо поліцію», - розповідає Любомир.

До речі, поліцію доводиться викликати дуже часто. Переважно це роблять для того, щоб встановити особу людини, бо майже завжди порушники відмовляються надавати інспекторам свої дані для складення протоколу про порушення. Також поліцію обов’язково викликають у випадку, якщо порушник проявляє агресію.

«За час існування інспекції, на мою думку, у місті можна простежити позитивну тенденцію до зменшення злочинності, особливо, якщо порівняти  з 2017 роком, коли я вперше прийшов сюди на роботу», - пригадує інспектор.

В залежності від сезону збільшується кількість певного роду правопорушень. Весною та літом збільшується кількість розпиття алкогольних напоїв в громадських місцях та справляння нужди на вулиці.

«Ми постійно «оживляємо» людей, викликаємо їм швидку. Восени та взимку таке буває рідше, проте такі випадки небезпечніші. Люди можуть обморозити собі кінцівки, замерзнути або ж підхопити інші болячки», - каже Калинчук.

Інспектор додає, що їхні працівники, по факту, працюють навіть у вихідні, неодноразово траплялося, коли вони допомагали людям у випадку крадіжки чи надавали першу домедичну допомогу навіть не будучи на роботі, а просто, як свідомі громадяни.

«З цією роботою особисто я  став ще більш небайдужий. В залежності від ситуації можу з легкістю надати людям допомогу, викликати наш патруль чи поліцію, бо розумію, наскільки це буває важливо», - з усмішкою додає інспектор.

Для того, щоб муніципали могли допомогти людям у будь-якій ситуації, два-три рази на місяць для них проводять курси з надання домедичної допомоги. На кожному занятті опрацьовують різні ситуації та методи надання допомоги.

«За час  роботи в кожного з нас було багато різних випадків, але вони стали буденними. Ми постійно проводимо бесіди з ромами, безхатьками чи іншими порушниками.

Нещодавно був випадок, коли п’яний чоловік з ножем хотів напасти на нашого працівника. Це було в Будинку нічного перебування. Таке буває не дуже часто. Здебільшого ми виявляємо небезпечні предмети вже при затриманні», - каже інспектор.

Серед порушників інколи трапляються неповнолітні. Переважно їх затримують за розпиття алкоголю та куріння. Рідше – за наркотики.

«Буквально нещодавно ми затримали підлітка, який після концерту був в стані сильного алкогольного сп’яніння. Ми викликали йому швидку та батьків. Де купив алкоголь хлопець так і не зізнався, на жаль, так зазвичай і трапляється. Як правило кажуть, що випив трошки пива і дуже сп’янів, щоб не підставляти ні друзів, ні знайомих», - розповів Любомир Калинчук.

За декілька годин нам з інспекторами вдалося обійти центр міста та вокзал. І цього разу  не обійшлося без затримання порушників: людей, які жебракували, справляли нужду просто в парку та розпивали алкогольні напої посеред парку.

Фотогалерея


Коментарі ()

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6415 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10876 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

12143 25
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5793
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

3720
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2952

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

474

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

750

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

740

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

1048
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

357
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

449
08.03.2024

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.  

533
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4076
10.03.2024

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

11606
05.03.2024

Два досвідчених і дуже майстерних шахових гравців сіли за дошку з чорно-білими клітинами і розставили на ній свої війська.

6639
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

1141
12.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18034
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

396
07.03.2024

На думку комісії, президент має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника. А вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення воєнного стану.   

681
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

803
29.02.2024

Вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.

754