Іноземці при владі. Що їх об'єднує?

«Язык – это принципиально…»

 «Язык – это же не принципиально…», -  говорять в Донбасі чи Криму, коли все навколо, наприклад, загальноукраїнське телебачення і радіо,  російською мовою і всі «іншомовні» мовчки пристосовуються. «Какая разница на каком языке разговаривать?», - тобто етнічному українцю не має бути байдуже, що все навколо російською. "Лишь бы человек был хорошим...", - говорять про того посадовця, що вперто нав’язує підлеглим російську. 

І діаметрально протилежний підхід демонструють «русскоязычные» в україномовних регіонах. «Язык – это принципиально…»,- говорять етнічні росіяни в регіонах, коли все навколо, українською мовою і всі «іншомовні» мають пристосовуватися. «Украинский язык нарушает мои права, меня лишают комфорта», - заводять вже іншу пісню російськомовні. «Да я понимаю, по-украински, да я умею на государственном языке, но не хочу…», - кажуть вони.

Толерантність і поступливість етнічних українців у мовному питанні можна проілюструвати ситуацією з державною мовою у Донбасі і Криму. Етнічні росіяни за межами Росії, в Україні, (у Донбасі та Криму), мають більше прав у мовно-культурній сфері, ніж етнічні українці у своїй власній країні. Дехто хотів би щоб такою як Донбас і Крим була вся Україна.

 

«Эти украинцы мешают нам нормально жить...»

Йде змагання між двома силами проукраїнською і проросійською. Причому антиукраїнська сторона раніше старанно маскувалася додаючи означення українська. Не хочуть назвати себе справжнім іменем, скажімо російська партія України, російська православна церква в Україні. Виявляється, що і партія їхня українська, і церква їхня українська також.

У антиукраїнських сил є свої політичні партії, партії які виступають за російську мову, і взагалі за Росію в Україні. Ці партії завжди виступають тільки за все російське. Ви чули щоб комуністи або регіонали коли-небудь захищали права україномовних українців, чи може щось зробили для української мови чи культури? Ніколи і нічого, крім шкоди. Ці партії виражають інтереси росіян, російськомовних і Росії загалом.

Комуністи, не дивлячись на розбіжності в ідеології, навіть з’єднались з «російським православним братством» і регіоналами, бо головним пріоритетом і комуністів, Партії регіонів і російської православної церкви в Україні є інтереси Росії, боротьба проти українського в усіх його проявах, чи то мова, культура, держава, гімн, прапор. Чого варта лише заява П.Симоненка зроблена ним нещодавно у Харкові.

Навіть в Радянському Союзі русифікація також зовсім не називалася русифікацією. Вона була науково обґрунтована і оповита благими намірами, і ніхто ніколи ні про Голодомор, ні про депортації, ні про русифікацію не говорив. Навіть єдиної державної мови не було, був лише "язык межнационального общения". Все робилось – по єзуїтськи: говорили одне, а робили інше, українців душили і нищили одягаючись при цьому у вишивані сорочки. По радіо і телебаченню баламкотіли про «розквіт націй і народностей» і водночас виморювали українців голодом та вивозили до Сибіру, говорили про «розвиток української мови», але такий розвиток передбачав повне знищення української мови.

До речі, ті процеси і їхні наслідки нині "захисниками російської мови" в Україні розцінюються дуже позитивно, і їх результати вони всіляко намагаються зберегти і  розвинути.

В чому різниця нинішньої України від Радянського Союзу? - Ніхто вже нічого не приховує і не маскується. При нинішній владі для русифікаторів настала повна свобода дій. А з прийняттям закону Ківалова-Колєснічєнка антиукраїнські сили взагалі перейшли у наступ…

 

Іноземці при владі. Що їх об'єднує?

По суті велику частину населення України становлять іноземці з українськими паспортами. В Україні існує російськомовний, по своїй суті антиукраїнський анклав – це Донецька, Луганська області і республіка Крим. Ці регіони є найпотужнішими фінансово, вони же становлять значну частку в населенні України – 8,5 млн. осіб з 47 млн. І саме вихідці з Російської Федерації і Донбасу, знаходяться нині при владі. І саме вони намагаються нав’язати решті своє бачення розвитку України. "Державні пріоритети" у них чіткі і прості: власне збагачення і відстоювання інтересів Росії, російської мови і культури.

Дослідники кажуть, що на Донбасі живуть "радянські люди" – суміш, сурогат різних народів, багато хто з них емігранти. На перший погляд дивно, але у них дуже багато спільного з американцями, котрі теж є нацією емігрантів. У американців є корінний народ індіанці, у наших донецьких – свої «індіанці» – корінні українці. Можна знайти і більш еквівалентне порівняння. Нині етнічні українці і українська мова у Криму, Луганській і Донецькій областях мають стільки ж прав як курди і курдська мова у Туреччині.

"Совєтскіє люді", "русскоязичноє насєлєніє" - люди без батьківщини, без національності - кінцевий продукт денаціоналізації, «новая общность людей». Той же культ споживацтва і так само головує в усьому містер долар. Вони готові продати все, готові переїхати будь-куди, де більше платять і краще годують. Це люди у яких штучно загострено тваринні інстинкти. Яка у них ідеологія? - Їхня ідеологія: їсти, спати і т.д. Алкоголізм, наркоманія, епідемія СНІДУ, туберкульозу, проституція, злочинність, найвища смертність і найкоротша тривалість життя – здобутки такої цивілізації.

Що їх привело іноземців до влади і що тримає при владі? - Низька національна свідомість, нікчемність, заляканість і безпорадність українців. Що об’єднує іноземців з українським паспортом? - Іноземців при владі об'єднали культ споживацтва, ненависть і зневага до українців.

Стефанко С.Л.

 

 


18.08.2012 Сергій Стефанко 1958 6
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

516
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5323
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1432
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1311
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2578
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3968

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

354

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1186

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1030

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

948
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

263
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10637
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

340
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

608
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5656
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1429
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

312
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

219
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

576 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1013
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

879