Іноземці при владі. Що їх об'єднує?

«Язык – это принципиально…»

 «Язык – это же не принципиально…», -  говорять в Донбасі чи Криму, коли все навколо, наприклад, загальноукраїнське телебачення і радіо,  російською мовою і всі «іншомовні» мовчки пристосовуються. «Какая разница на каком языке разговаривать?», - тобто етнічному українцю не має бути байдуже, що все навколо російською. "Лишь бы человек был хорошим...", - говорять про того посадовця, що вперто нав’язує підлеглим російську. 

І діаметрально протилежний підхід демонструють «русскоязычные» в україномовних регіонах. «Язык – это принципиально…»,- говорять етнічні росіяни в регіонах, коли все навколо, українською мовою і всі «іншомовні» мають пристосовуватися. «Украинский язык нарушает мои права, меня лишают комфорта», - заводять вже іншу пісню російськомовні. «Да я понимаю, по-украински, да я умею на государственном языке, но не хочу…», - кажуть вони.

Толерантність і поступливість етнічних українців у мовному питанні можна проілюструвати ситуацією з державною мовою у Донбасі і Криму. Етнічні росіяни за межами Росії, в Україні, (у Донбасі та Криму), мають більше прав у мовно-культурній сфері, ніж етнічні українці у своїй власній країні. Дехто хотів би щоб такою як Донбас і Крим була вся Україна.

 

«Эти украинцы мешают нам нормально жить...»

Йде змагання між двома силами проукраїнською і проросійською. Причому антиукраїнська сторона раніше старанно маскувалася додаючи означення українська. Не хочуть назвати себе справжнім іменем, скажімо російська партія України, російська православна церква в Україні. Виявляється, що і партія їхня українська, і церква їхня українська також.

У антиукраїнських сил є свої політичні партії, партії які виступають за російську мову, і взагалі за Росію в Україні. Ці партії завжди виступають тільки за все російське. Ви чули щоб комуністи або регіонали коли-небудь захищали права україномовних українців, чи може щось зробили для української мови чи культури? Ніколи і нічого, крім шкоди. Ці партії виражають інтереси росіян, російськомовних і Росії загалом.

Комуністи, не дивлячись на розбіжності в ідеології, навіть з’єднались з «російським православним братством» і регіоналами, бо головним пріоритетом і комуністів, Партії регіонів і російської православної церкви в Україні є інтереси Росії, боротьба проти українського в усіх його проявах, чи то мова, культура, держава, гімн, прапор. Чого варта лише заява П.Симоненка зроблена ним нещодавно у Харкові.

Навіть в Радянському Союзі русифікація також зовсім не називалася русифікацією. Вона була науково обґрунтована і оповита благими намірами, і ніхто ніколи ні про Голодомор, ні про депортації, ні про русифікацію не говорив. Навіть єдиної державної мови не було, був лише "язык межнационального общения". Все робилось – по єзуїтськи: говорили одне, а робили інше, українців душили і нищили одягаючись при цьому у вишивані сорочки. По радіо і телебаченню баламкотіли про «розквіт націй і народностей» і водночас виморювали українців голодом та вивозили до Сибіру, говорили про «розвиток української мови», але такий розвиток передбачав повне знищення української мови.

До речі, ті процеси і їхні наслідки нині "захисниками російської мови" в Україні розцінюються дуже позитивно, і їх результати вони всіляко намагаються зберегти і  розвинути.

В чому різниця нинішньої України від Радянського Союзу? - Ніхто вже нічого не приховує і не маскується. При нинішній владі для русифікаторів настала повна свобода дій. А з прийняттям закону Ківалова-Колєснічєнка антиукраїнські сили взагалі перейшли у наступ…

 

Іноземці при владі. Що їх об'єднує?

По суті велику частину населення України становлять іноземці з українськими паспортами. В Україні існує російськомовний, по своїй суті антиукраїнський анклав – це Донецька, Луганська області і республіка Крим. Ці регіони є найпотужнішими фінансово, вони же становлять значну частку в населенні України – 8,5 млн. осіб з 47 млн. І саме вихідці з Російської Федерації і Донбасу, знаходяться нині при владі. І саме вони намагаються нав’язати решті своє бачення розвитку України. "Державні пріоритети" у них чіткі і прості: власне збагачення і відстоювання інтересів Росії, російської мови і культури.

Дослідники кажуть, що на Донбасі живуть "радянські люди" – суміш, сурогат різних народів, багато хто з них емігранти. На перший погляд дивно, але у них дуже багато спільного з американцями, котрі теж є нацією емігрантів. У американців є корінний народ індіанці, у наших донецьких – свої «індіанці» – корінні українці. Можна знайти і більш еквівалентне порівняння. Нині етнічні українці і українська мова у Криму, Луганській і Донецькій областях мають стільки ж прав як курди і курдська мова у Туреччині.

"Совєтскіє люді", "русскоязичноє насєлєніє" - люди без батьківщини, без національності - кінцевий продукт денаціоналізації, «новая общность людей». Той же культ споживацтва і так само головує в усьому містер долар. Вони готові продати все, готові переїхати будь-куди, де більше платять і краще годують. Це люди у яких штучно загострено тваринні інстинкти. Яка у них ідеологія? - Їхня ідеологія: їсти, спати і т.д. Алкоголізм, наркоманія, епідемія СНІДУ, туберкульозу, проституція, злочинність, найвища смертність і найкоротша тривалість життя – здобутки такої цивілізації.

Що їх привело іноземців до влади і що тримає при владі? - Низька національна свідомість, нікчемність, заляканість і безпорадність українців. Що об’єднує іноземців з українським паспортом? - Іноземців при владі об'єднали культ споживацтва, ненависть і зневага до українців.

Стефанко С.Л.

 

 


18.08.2012 Сергій Стефанко 1835 6
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

287
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

428
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2288
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1694
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1987
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5595 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1096

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1109

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1622

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1099
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

852
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

712
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14528
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

503
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10374
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6043
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

594
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7428
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2697
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

494
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

598
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

432