Іноземці при владі. Що їх об'єднує?

«Язык – это принципиально…»

 «Язык – это же не принципиально…», -  говорять в Донбасі чи Криму, коли все навколо, наприклад, загальноукраїнське телебачення і радіо,  російською мовою і всі «іншомовні» мовчки пристосовуються. «Какая разница на каком языке разговаривать?», - тобто етнічному українцю не має бути байдуже, що все навколо російською. "Лишь бы человек был хорошим...", - говорять про того посадовця, що вперто нав’язує підлеглим російську. 

І діаметрально протилежний підхід демонструють «русскоязычные» в україномовних регіонах. «Язык – это принципиально…»,- говорять етнічні росіяни в регіонах, коли все навколо, українською мовою і всі «іншомовні» мають пристосовуватися. «Украинский язык нарушает мои права, меня лишают комфорта», - заводять вже іншу пісню російськомовні. «Да я понимаю, по-украински, да я умею на государственном языке, но не хочу…», - кажуть вони.

Толерантність і поступливість етнічних українців у мовному питанні можна проілюструвати ситуацією з державною мовою у Донбасі і Криму. Етнічні росіяни за межами Росії, в Україні, (у Донбасі та Криму), мають більше прав у мовно-культурній сфері, ніж етнічні українці у своїй власній країні. Дехто хотів би щоб такою як Донбас і Крим була вся Україна.

 

«Эти украинцы мешают нам нормально жить...»

Йде змагання між двома силами проукраїнською і проросійською. Причому антиукраїнська сторона раніше старанно маскувалася додаючи означення українська. Не хочуть назвати себе справжнім іменем, скажімо російська партія України, російська православна церква в Україні. Виявляється, що і партія їхня українська, і церква їхня українська також.

У антиукраїнських сил є свої політичні партії, партії які виступають за російську мову, і взагалі за Росію в Україні. Ці партії завжди виступають тільки за все російське. Ви чули щоб комуністи або регіонали коли-небудь захищали права україномовних українців, чи може щось зробили для української мови чи культури? Ніколи і нічого, крім шкоди. Ці партії виражають інтереси росіян, російськомовних і Росії загалом.

Комуністи, не дивлячись на розбіжності в ідеології, навіть з’єднались з «російським православним братством» і регіоналами, бо головним пріоритетом і комуністів, Партії регіонів і російської православної церкви в Україні є інтереси Росії, боротьба проти українського в усіх його проявах, чи то мова, культура, держава, гімн, прапор. Чого варта лише заява П.Симоненка зроблена ним нещодавно у Харкові.

Навіть в Радянському Союзі русифікація також зовсім не називалася русифікацією. Вона була науково обґрунтована і оповита благими намірами, і ніхто ніколи ні про Голодомор, ні про депортації, ні про русифікацію не говорив. Навіть єдиної державної мови не було, був лише "язык межнационального общения". Все робилось – по єзуїтськи: говорили одне, а робили інше, українців душили і нищили одягаючись при цьому у вишивані сорочки. По радіо і телебаченню баламкотіли про «розквіт націй і народностей» і водночас виморювали українців голодом та вивозили до Сибіру, говорили про «розвиток української мови», але такий розвиток передбачав повне знищення української мови.

До речі, ті процеси і їхні наслідки нині "захисниками російської мови" в Україні розцінюються дуже позитивно, і їх результати вони всіляко намагаються зберегти і  розвинути.

В чому різниця нинішньої України від Радянського Союзу? - Ніхто вже нічого не приховує і не маскується. При нинішній владі для русифікаторів настала повна свобода дій. А з прийняттям закону Ківалова-Колєснічєнка антиукраїнські сили взагалі перейшли у наступ…

 

Іноземці при владі. Що їх об'єднує?

По суті велику частину населення України становлять іноземці з українськими паспортами. В Україні існує російськомовний, по своїй суті антиукраїнський анклав – це Донецька, Луганська області і республіка Крим. Ці регіони є найпотужнішими фінансово, вони же становлять значну частку в населенні України – 8,5 млн. осіб з 47 млн. І саме вихідці з Російської Федерації і Донбасу, знаходяться нині при владі. І саме вони намагаються нав’язати решті своє бачення розвитку України. "Державні пріоритети" у них чіткі і прості: власне збагачення і відстоювання інтересів Росії, російської мови і культури.

Дослідники кажуть, що на Донбасі живуть "радянські люди" – суміш, сурогат різних народів, багато хто з них емігранти. На перший погляд дивно, але у них дуже багато спільного з американцями, котрі теж є нацією емігрантів. У американців є корінний народ індіанці, у наших донецьких – свої «індіанці» – корінні українці. Можна знайти і більш еквівалентне порівняння. Нині етнічні українці і українська мова у Криму, Луганській і Донецькій областях мають стільки ж прав як курди і курдська мова у Туреччині.

"Совєтскіє люді", "русскоязичноє насєлєніє" - люди без батьківщини, без національності - кінцевий продукт денаціоналізації, «новая общность людей». Той же культ споживацтва і так само головує в усьому містер долар. Вони готові продати все, готові переїхати будь-куди, де більше платять і краще годують. Це люди у яких штучно загострено тваринні інстинкти. Яка у них ідеологія? - Їхня ідеологія: їсти, спати і т.д. Алкоголізм, наркоманія, епідемія СНІДУ, туберкульозу, проституція, злочинність, найвища смертність і найкоротша тривалість життя – здобутки такої цивілізації.

Що їх привело іноземців до влади і що тримає при владі? - Низька національна свідомість, нікчемність, заляканість і безпорадність українців. Що об’єднує іноземців з українським паспортом? - Іноземців при владі об'єднали культ споживацтва, ненависть і зневага до українців.

Стефанко С.Л.

 

 


18.08.2012 Сергій Стефанко 1930 6
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2395
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4688
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1200
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1355
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1766
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2788 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

220

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

385

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1269

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1380
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1898
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26954 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1093
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

360
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8022
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3364
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1622
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1284
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

523 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

712
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

768
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4764