Іноземці платять до 9 тисяч доларів за українське громадянство

 

/data/blog/42834/a00955d8539cdc608353499e4ba823f5.jpg

Фото: tsn.ua

 

В Україні десятки фірм торгують видами на проживання і громадянством. Пов'язано це з тим, що кількість охочих офіційно стати українцями з кожним роком зростає.

 

Так, за даними Держміграційної служби, в цьому році в Україні зареєструвалося на третину більше іноземців - 162 тис. 163 людини. Більшість з них бажає отримати щонайменше вид на проживання. Зробити це можна легально (через подачу документів в Міграційну службу) і неофіційно - через посередників, пишуть "Вести".

 

За отримання виду на проживання неофіційно треба віддати близько 15 тис. гривень.

 

Так, 34-річна Саодат Кауменова, яка переїхала у Харків з Казахстану 5 років тому, купила дозвіл на проживання через фірму в інтернеті.

 

"Я переїжджала сюди працювати в торгівлі, але без трудової книжки, тому підстав для дозволу на проживання у мене не було. Їздила туди-сюди кожні півроку, але це незручно. У підсумку рік тому в інтернеті знайшла фірму, яка обіцяла оформлення за гроші і без особливих документів, тільки з паспортом. Домовилася про зустріч і прийшла в якусь маленьку кімнатку в спальному районі зі своїм паспортом і його нотаріально засвідченою перекладеною на українську мову копією. В тій конторі мені запропонували два шляхи - оформлення фіктивного шлюбу або НС в Україні на моє ім'я. Я вибрала перше, вже через кілька днів мені знайшли чоловіка, який став моїм фіктивним чоловіком. Всього процес оформлення дозволу на проживання зайняв у мене трохи більше двох місяців, за цей час в офіс фірми я приїжджала тричі - домовитися про угоду, привезти свідоцтво про шлюб і забрати сам документ", - розповіла Саодат.

 

За послуги фірми жінка віддала 14,5 тис. гривень, причому половину суми вона сплатила в завдаток.

 

"Природно, ніяких письмових гарантій мені ніхто не давав. Єдине - я попросила людину з тієї фірми написати розписку, що вона взяла у мене гроші. Звичайно, було страшно, що мене кинуть, але іншого шляху все одно не було", - зазначила Саодат.

 

Тепер у жінки є тимчасовий дозвіл на проживання в Україні - на два роки. "Після закінчення цього часу я буду мати право на постійний вид на проживання. Дізнавалася, що в цій фірмі це коштує 12 тис. грн", - додала вона. Крім того, громадянство можна отримати через фальшиві документи.

 

"Сказали (посередники), що потрібно принести на зустріч у Києві паспорт та його копію свідоцтва про народження - моє і батьків, їхнє свідоцтво про шлюб та документи, що підтверджують походження бабусь і дідусів", - розповіла Анастасія, яка зібралася переїхати з Мінська до Києва. Дівчині пообіцяли за $ 9 тис. зробити фальшиві виписки з архівів, що підтверджують, що один з її предків був громадянином України. "Сказали, що, якщо я наважуся, весь процес займе близько 9-ти місяців. Але це чималі гроші, я ще подумаю, перш ніж іти на це без яких-небудь гарантій", - говорить Анастасія.

 

Офіційно отримати в Україні тимчасовий дозвіл на проживання можна при наявності дозволу на працевлаштування, а для постійного потрібно мати прямих родичів або чоловіка у нашій країні, інвестувати в економіку України не менше $ 100 тис., або раніше бути громадянином України.

 

За словами правозахисника Едуарда Багірова, існують і інші нелегальні схеми отримання документів: "Можна дати хабар і зареєструвати шлюб заднім числом - хоч у 80-х роках. Так роблять для дозволу на проживання.

 

Для оформлення громадянства можна зробити за винагороду чиновникам виписку з архіву про те, що до 1991 року ви були громадянином СРСР і жили в Україні", - заявив Багіров.


04.11.2013 603 1
Коментарі (1)

Українець 2013.11.05, 00:03
Ось так і злазиться всіляка нечисть до України...
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

615
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

833
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

572
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5500
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1469
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1348

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

407

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1229

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1068

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

979
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

299
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10671
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

376
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

642
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5693
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1462
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

357
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

258
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

606 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1047
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

908