Інноваційні офтальмологічні рішення: від діагностики до відновлення зору

Диджиталізація, автоматизація та штучний інтелект, - тренди багатьох галузей у світі.

А що ж відбувається у офтальмологічній сфері? Здебільшого питанням здоров’я очей люди починають цікавитись після 40 років - коли зір починає падати через старіння ока, з’являються вікові очні хвороби.

Про які ж офтальмологічні новітні технології слід знати, приймаючи рішення про лікування зору?

Комп’ютерна комплексна всебічна безконтактна діагностика зору усіх структур ока

Раніше діагностика зору обмежувалась перевіркою гостроти зору. Сьогодні клініка “Новий Зір” та її офтальмологи розуміють, що око слід обстежувати на наявність усіх можливих захворювань.

Оскільки вони або є причиною падіння гостроти зору, або стануть у майбутньому. Саме тому провідні офтальмологічні центри проводять дослідження очної системи пацієнтів (як дорослих, так і дітей) на цілому комплексі сучасного обладнання, який дозволяє продіагностувати на всі очні захворювання і виявити їх навіть на ранніх стадіях, коли зупинити прогресування можна ще безопераційним методом.

Цікаво, що комплекс обладнання регулярно поповнюється новими розробками. Наприклад, наразі провідні центри перевіряють пацієнтів на наявність синдрому сухого ока - захворювання, яким хворіє понад 50% населення землі через активне користування гаджетами та комп’ютерами.

Персоналізована офтальмологія. Тільки точна діагностика дозволяє підібрати методику лікування, яка максимально покращить зір саме вам. Наприклад, технологія Сontoura формує деталізовану топографічну карту рогівки пацієнта, дані якої завантажуються у лазер, який надалі здійснює корекцію зору. Завдяки такій персоніфікації пацієнт отримує гостроту зору понад 100%, яскравість кольорів та чіткість фактур і позбувається потреби у окулярах чи м’яких контактних лінзах.

Лазерне лікування замість хірургії. Операція - це завжди ризики, навіть якщо її проводить досвідчений хірург. Саме тому провідні офтальмологічні центри максимально  можливо замінюють хірургію лазерним лікування, де це доцільно і можливо.

При лікуванні глаукоми, дистрофії (стоншення) сітківки така терапія практично немає реабілітаційного періоду, комфортна для пацієнта, відсутні ризики, пов’язані з хірургічним втручанням (кровотечі тощо). Однак щоб мати змогу уникнути хірургії, слід виявити захворювання якомога раніше. А для цього важливо регулярно у будь-якому віці проходити діагностику зору - щороку.  

Роботизація операцій. На жаль, є захворювання (наприклад катаракта), лікування яких можливо тільки хірургічним шляхом (у випадку катаракти - це заміна посмутнілого рідного кришталика на новий штучний).

В такому випадку етапи операції максимально автоматизуються. Якщо раніше розрізи, подрібнення кришталика виконував хірург, то наразі - Femto лазер. Такий метод називається фемтохірургія. Майже всі західні офтальмологічні центри вже на 100% впровадили таку роботизацію.

До речі, такий підхід клініки “Новий Зір” застосовують не тільки в хірургії катаракти, а і в лазерній корекції - метод Femto Lasik максимально автоматизована проводить процедуру, що скорочує період реабілітації та робить її максимально безпечною. 

3D хірургія. Ще один крок до безпеки операції - система 3D візуалізації під час операцій на катаракті, сітківці, глаукомі. Все ж є етапи операції, які поки повністю залежать від професіоналізму хірурга.

Однак і тут новітні технології допомагають лікарям і пацієнтам. Система 3D візуалізації збільшує видимість, чіткість і глибину шарів тканин ока до 5 разів для хірурга. Що ж це дає пацієнту? Безпеку виконання операції, меншу травматизацію, швидку реабілітацію.

При виборі офтальмологічного центру поцікавтесь, чи пропонує медичний заклад такі технології, адже це стосується збереження вашого зору.

Реклама


24.10.2024 203
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

560
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

752
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2384
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1774
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2066
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5674 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

46

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

213

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1181

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1200
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

942
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

792
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14613
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

630
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10441
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6136
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

665
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7621
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2872
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

597
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

685
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

511