Інноваційні офтальмологічні рішення: від діагностики до відновлення зору

Диджиталізація, автоматизація та штучний інтелект, - тренди багатьох галузей у світі.

А що ж відбувається у офтальмологічній сфері? Здебільшого питанням здоров’я очей люди починають цікавитись після 40 років - коли зір починає падати через старіння ока, з’являються вікові очні хвороби.

Про які ж офтальмологічні новітні технології слід знати, приймаючи рішення про лікування зору?

Комп’ютерна комплексна всебічна безконтактна діагностика зору усіх структур ока

Раніше діагностика зору обмежувалась перевіркою гостроти зору. Сьогодні клініка “Новий Зір” та її офтальмологи розуміють, що око слід обстежувати на наявність усіх можливих захворювань.

Оскільки вони або є причиною падіння гостроти зору, або стануть у майбутньому. Саме тому провідні офтальмологічні центри проводять дослідження очної системи пацієнтів (як дорослих, так і дітей) на цілому комплексі сучасного обладнання, який дозволяє продіагностувати на всі очні захворювання і виявити їх навіть на ранніх стадіях, коли зупинити прогресування можна ще безопераційним методом.

Цікаво, що комплекс обладнання регулярно поповнюється новими розробками. Наприклад, наразі провідні центри перевіряють пацієнтів на наявність синдрому сухого ока - захворювання, яким хворіє понад 50% населення землі через активне користування гаджетами та комп’ютерами.

Персоналізована офтальмологія. Тільки точна діагностика дозволяє підібрати методику лікування, яка максимально покращить зір саме вам. Наприклад, технологія Сontoura формує деталізовану топографічну карту рогівки пацієнта, дані якої завантажуються у лазер, який надалі здійснює корекцію зору. Завдяки такій персоніфікації пацієнт отримує гостроту зору понад 100%, яскравість кольорів та чіткість фактур і позбувається потреби у окулярах чи м’яких контактних лінзах.

Лазерне лікування замість хірургії. Операція - це завжди ризики, навіть якщо її проводить досвідчений хірург. Саме тому провідні офтальмологічні центри максимально  можливо замінюють хірургію лазерним лікування, де це доцільно і можливо.

При лікуванні глаукоми, дистрофії (стоншення) сітківки така терапія практично немає реабілітаційного періоду, комфортна для пацієнта, відсутні ризики, пов’язані з хірургічним втручанням (кровотечі тощо). Однак щоб мати змогу уникнути хірургії, слід виявити захворювання якомога раніше. А для цього важливо регулярно у будь-якому віці проходити діагностику зору - щороку.  

Роботизація операцій. На жаль, є захворювання (наприклад катаракта), лікування яких можливо тільки хірургічним шляхом (у випадку катаракти - це заміна посмутнілого рідного кришталика на новий штучний).

В такому випадку етапи операції максимально автоматизуються. Якщо раніше розрізи, подрібнення кришталика виконував хірург, то наразі - Femto лазер. Такий метод називається фемтохірургія. Майже всі західні офтальмологічні центри вже на 100% впровадили таку роботизацію.

До речі, такий підхід клініки “Новий Зір” застосовують не тільки в хірургії катаракти, а і в лазерній корекції - метод Femto Lasik максимально автоматизована проводить процедуру, що скорочує період реабілітації та робить її максимально безпечною. 

3D хірургія. Ще один крок до безпеки операції - система 3D візуалізації під час операцій на катаракті, сітківці, глаукомі. Все ж є етапи операції, які поки повністю залежать від професіоналізму хірурга.

Однак і тут новітні технології допомагають лікарям і пацієнтам. Система 3D візуалізації збільшує видимість, чіткість і глибину шарів тканин ока до 5 разів для хірурга. Що ж це дає пацієнту? Безпеку виконання операції, меншу травматизацію, швидку реабілітацію.

При виборі офтальмологічного центру поцікавтесь, чи пропонує медичний заклад такі технології, адже це стосується збереження вашого зору.

Реклама


24.10.2024 252
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1820
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1128
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1399 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3923 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33978
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2982

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

418

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

841

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1813

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1153
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1200
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

711
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

587
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2061
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12277
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1581
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1366
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30540 1
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

885
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

340
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

414
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

452