Інноваційні офтальмологічні рішення: від діагностики до відновлення зору

Диджиталізація, автоматизація та штучний інтелект, - тренди багатьох галузей у світі.

А що ж відбувається у офтальмологічній сфері? Здебільшого питанням здоров’я очей люди починають цікавитись після 40 років - коли зір починає падати через старіння ока, з’являються вікові очні хвороби.

Про які ж офтальмологічні новітні технології слід знати, приймаючи рішення про лікування зору?

Комп’ютерна комплексна всебічна безконтактна діагностика зору усіх структур ока

Раніше діагностика зору обмежувалась перевіркою гостроти зору. Сьогодні клініка “Новий Зір” та її офтальмологи розуміють, що око слід обстежувати на наявність усіх можливих захворювань.

Оскільки вони або є причиною падіння гостроти зору, або стануть у майбутньому. Саме тому провідні офтальмологічні центри проводять дослідження очної системи пацієнтів (як дорослих, так і дітей) на цілому комплексі сучасного обладнання, який дозволяє продіагностувати на всі очні захворювання і виявити їх навіть на ранніх стадіях, коли зупинити прогресування можна ще безопераційним методом.

Цікаво, що комплекс обладнання регулярно поповнюється новими розробками. Наприклад, наразі провідні центри перевіряють пацієнтів на наявність синдрому сухого ока - захворювання, яким хворіє понад 50% населення землі через активне користування гаджетами та комп’ютерами.

Персоналізована офтальмологія. Тільки точна діагностика дозволяє підібрати методику лікування, яка максимально покращить зір саме вам. Наприклад, технологія Сontoura формує деталізовану топографічну карту рогівки пацієнта, дані якої завантажуються у лазер, який надалі здійснює корекцію зору. Завдяки такій персоніфікації пацієнт отримує гостроту зору понад 100%, яскравість кольорів та чіткість фактур і позбувається потреби у окулярах чи м’яких контактних лінзах.

Лазерне лікування замість хірургії. Операція - це завжди ризики, навіть якщо її проводить досвідчений хірург. Саме тому провідні офтальмологічні центри максимально  можливо замінюють хірургію лазерним лікування, де це доцільно і можливо.

При лікуванні глаукоми, дистрофії (стоншення) сітківки така терапія практично немає реабілітаційного періоду, комфортна для пацієнта, відсутні ризики, пов’язані з хірургічним втручанням (кровотечі тощо). Однак щоб мати змогу уникнути хірургії, слід виявити захворювання якомога раніше. А для цього важливо регулярно у будь-якому віці проходити діагностику зору - щороку.  

Роботизація операцій. На жаль, є захворювання (наприклад катаракта), лікування яких можливо тільки хірургічним шляхом (у випадку катаракти - це заміна посмутнілого рідного кришталика на новий штучний).

В такому випадку етапи операції максимально автоматизуються. Якщо раніше розрізи, подрібнення кришталика виконував хірург, то наразі - Femto лазер. Такий метод називається фемтохірургія. Майже всі західні офтальмологічні центри вже на 100% впровадили таку роботизацію.

До речі, такий підхід клініки “Новий Зір” застосовують не тільки в хірургії катаракти, а і в лазерній корекції - метод Femto Lasik максимально автоматизована проводить процедуру, що скорочує період реабілітації та робить її максимально безпечною. 

3D хірургія. Ще один крок до безпеки операції - система 3D візуалізації під час операцій на катаракті, сітківці, глаукомі. Все ж є етапи операції, які поки повністю залежать від професіоналізму хірурга.

Однак і тут новітні технології допомагають лікарям і пацієнтам. Система 3D візуалізації збільшує видимість, чіткість і глибину шарів тканин ока до 5 разів для хірурга. Що ж це дає пацієнту? Безпеку виконання операції, меншу травматизацію, швидку реабілітацію.

При виборі офтальмологічного центру поцікавтесь, чи пропонує медичний заклад такі технології, адже це стосується збереження вашого зору.

Реклама


24.10.2024 287
25.02.2025
Вікторія Косович

Роман Бончук — митець з Івано-Франківська, відомий своїми масштабними полотнами, муралами та концептуальними роботами.  Про саморозвиток, роль філософії, виклики сьогоденного мистецтва та нюанси творчого процесу митець розповів журналістці Фіртки.

563
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

1086
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1189 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

919
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1736
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2378

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

634

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

319

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

556

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

513
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8090
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

753
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

783
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1209
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

785
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6370
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1852
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

364
24.02.2025

Володимир Зеленський зазначив про те, що натяків щодо відключення Starlink не було, втім до такого розвитку подій треба бути готовими.  

183
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

372
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1686
17.02.2025

Президент наголошує, для України важливі гарантії безпеки. 

1050