Інноваційні офтальмологічні рішення: від діагностики до відновлення зору

Диджиталізація, автоматизація та штучний інтелект, - тренди багатьох галузей у світі.

А що ж відбувається у офтальмологічній сфері? Здебільшого питанням здоров’я очей люди починають цікавитись після 40 років - коли зір починає падати через старіння ока, з’являються вікові очні хвороби.

Про які ж офтальмологічні новітні технології слід знати, приймаючи рішення про лікування зору?

Комп’ютерна комплексна всебічна безконтактна діагностика зору усіх структур ока

Раніше діагностика зору обмежувалась перевіркою гостроти зору. Сьогодні клініка “Новий Зір” та її офтальмологи розуміють, що око слід обстежувати на наявність усіх можливих захворювань.

Оскільки вони або є причиною падіння гостроти зору, або стануть у майбутньому. Саме тому провідні офтальмологічні центри проводять дослідження очної системи пацієнтів (як дорослих, так і дітей) на цілому комплексі сучасного обладнання, який дозволяє продіагностувати на всі очні захворювання і виявити їх навіть на ранніх стадіях, коли зупинити прогресування можна ще безопераційним методом.

Цікаво, що комплекс обладнання регулярно поповнюється новими розробками. Наприклад, наразі провідні центри перевіряють пацієнтів на наявність синдрому сухого ока - захворювання, яким хворіє понад 50% населення землі через активне користування гаджетами та комп’ютерами.

Персоналізована офтальмологія. Тільки точна діагностика дозволяє підібрати методику лікування, яка максимально покращить зір саме вам. Наприклад, технологія Сontoura формує деталізовану топографічну карту рогівки пацієнта, дані якої завантажуються у лазер, який надалі здійснює корекцію зору. Завдяки такій персоніфікації пацієнт отримує гостроту зору понад 100%, яскравість кольорів та чіткість фактур і позбувається потреби у окулярах чи м’яких контактних лінзах.

Лазерне лікування замість хірургії. Операція - це завжди ризики, навіть якщо її проводить досвідчений хірург. Саме тому провідні офтальмологічні центри максимально  можливо замінюють хірургію лазерним лікування, де це доцільно і можливо.

При лікуванні глаукоми, дистрофії (стоншення) сітківки така терапія практично немає реабілітаційного періоду, комфортна для пацієнта, відсутні ризики, пов’язані з хірургічним втручанням (кровотечі тощо). Однак щоб мати змогу уникнути хірургії, слід виявити захворювання якомога раніше. А для цього важливо регулярно у будь-якому віці проходити діагностику зору - щороку.  

Роботизація операцій. На жаль, є захворювання (наприклад катаракта), лікування яких можливо тільки хірургічним шляхом (у випадку катаракти - це заміна посмутнілого рідного кришталика на новий штучний).

В такому випадку етапи операції максимально автоматизуються. Якщо раніше розрізи, подрібнення кришталика виконував хірург, то наразі - Femto лазер. Такий метод називається фемтохірургія. Майже всі західні офтальмологічні центри вже на 100% впровадили таку роботизацію.

До речі, такий підхід клініки “Новий Зір” застосовують не тільки в хірургії катаракти, а і в лазерній корекції - метод Femto Lasik максимально автоматизована проводить процедуру, що скорочує період реабілітації та робить її максимально безпечною. 

3D хірургія. Ще один крок до безпеки операції - система 3D візуалізації під час операцій на катаракті, сітківці, глаукомі. Все ж є етапи операції, які поки повністю залежать від професіоналізму хірурга.

Однак і тут новітні технології допомагають лікарям і пацієнтам. Система 3D візуалізації збільшує видимість, чіткість і глибину шарів тканин ока до 5 разів для хірурга. Що ж це дає пацієнту? Безпеку виконання операції, меншу травматизацію, швидку реабілітацію.

При виборі офтальмологічного центру поцікавтесь, чи пропонує медичний заклад такі технології, адже це стосується збереження вашого зору.

Реклама


24.10.2024 334
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

36
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1290
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3394
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5150
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1510
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1807

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

342

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

704

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1503

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1578
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

612
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2303 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2122
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

685
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4741
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

590
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8278
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

476
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

254
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

582
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

743 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

919