ІНКАУНТЕР з історіями про нас з тобою

На «побачення» - ІНКАУНТЕР з історіями про нас з тобою – після трудових буднів  запрошує івано-франківців «Родина Кольпінга на Прикарпатті».

 -       Ну що ж, почнемо ... Все в наших руках, і що самі захочемо зробити на побаченні, то і вийде.

Власне такими словами ведучий починає інкаунтер, – своєрідне знайомство. Коротка зустріч,  що покликана допомогти  зрозуміти себе та інших, разом пошукати  рішення своїх повсякденних проблем.

 Сучасний мінливий, непередбачуваний, багатозначний й  складний світ, який в 2012 році з легкої руки американського полковника Стефана Гарроса отримав назву світ VUCA, -  змінює й саму людину, спонукаючи її до індивідуалізму, відчуження, постійної й виснажуючої гонитви за успіхом і щастям. Плата за це  – самотність.

 Подолати самотність і оце, уже тривіальне: «сам на сам зі своїми проблемами», «порятунок потопельників – справа рук самих потопельників», - а натомість дати відчути цей солодкий смак спільноти й відродити здатність людини до близьких стосунків, пробудити її прагнення до здійснення своїх прихованих можливостей й … покликаний інкаунтер - коротка зустріч.    

 Ідея видатного психолога, засновника психодрами Якоба Морено, народжена в американському місті Бетелі (штат Мен),  докотилася й до Івано-Франківська.

 Родина Кольпінга на Прикарпатті зароджує нову традицію побачень у нашій великій франківській родині: інкаунтер з історіями про нас з тобою. І це досить символічно, адже власне ще позаминулого століття німецький священник Адольф Кольпінг у відповідь на непрості тогочасні часи - часи, коли прірва між злиднями і достатком дедалі глибшала й ширшала, - почав об’єднувати, кооперувати, між собою людей у групи - «родини» задля досягнення благополуччя та добробуту.

 «Кооперація замість конфронтації» - гасло, яке ввів отець Кольпінг, актуальне й понині. Просто зробимо крок назустріч один одному й разом починемо вигрібати «авгієві конюшні» своїх проблем і проблем сьогодення.

 Взаємопідтримка, взаємонаснаження та взаємодопомога задля досягнень у світі реальному, а не примарна значимість у світі віртуальному, - ключова ідея наших інкаунтер-побачень.

 В колі зібралися різні люди. Різні за віком, за статками, за статусом. Різні й інакші, але не інші, але … свої, рідні. І в кожного - своя історія. Історія з життя.

 -       Доброго дня, давайте знайомитися.

 Знайомимося у грі. Вільно рухаючись в просторі, здоровимо кожного, вітаємося спочатку як  незнайомці, а затим,- кудись дуже-дуже поспішаючи. Завершує ритуал знайомства - зустріч близьких людей, котрі не бачилися дуже-дуже давно. Очі засвітилися, крига скресла. І знову – гра: уже уявляємо себе «зіркою» і привітавши групу, йдемо, купаючись в оплесках й оваціях, алеєю слави. Емоції зашкалюють. Ніяковість змінюється вдячністю. Вдячністю групі за прийняття. За прийняття таким як є. Просто тому, що людина. Людина «тут і тепер».

 -       А моя бабця робить так…

  І лише звуком і рухом зображаємо, що насправді робить ця, енергійна бабуся. Коло луною повторює викрутаси бабусі. Радість переповнює серця. Здавалося б, що  досить. Та цього видається мало:

  - А ви були в Сіамі?

 Невгамовний ведучий пропонує повторити якийсь «нуад боран» - старовинні натискування, що прийшли до нас з далекого і давнього Сіаму. Щосили тиснем один одного і дотик теплих долонь відлунюється у тілі неймовірною млістю, що дарує оптимізм, молодість та здоров’я. І виявляється, що таємниче мистецтво тайського масажу доступне кожному. Останні перепони довірі впали і «корабель спілкування швартується в наступній гавані»:

 - Розкажіть і послухайте історію один одного, -

 В доброму гуморі починаємо оповідати один одному свої історії  і творимо третю … історію про нас. Через рівні проміжки часу два кола рухаються назустріч новим співрозмовникам. Історія продовжується.

 - Хто хоче поділитися своєю історією?

 Опиняємося в театрі. В  театрі наших історій. Плейбек-театр - гра подарована світу Джонатом Фоксом, - граєм і повертаєм … історії один одному. На умовній сцені ніяких декорацій, лише кілька стільців І історія… Ведучий пропонує оповідачу вибрати діючих осіб - тих, хто гратиме його історію. Вибрані актори встають і зосереджено слухають, дивляться на оповідача. Пауза і  починається гра. Починається завжди з актора, що грає самого оповідача. Завершення – в кульмінаційних позах. Короткий, але важливий момент вдячності. Історія розказана і дія завершена. Залишаючись в своїх позах на сцені, новоспечені актори повертаються і дивляться на оповідача. Вони зараз і в ролі, і поза нею. Вони немов промовляють: «Ми чули твою історію і зробили все, що в наших силах, щоб зобразити її. Будь-ласка, прийми наш подарунок». Звісно гра акторів ще далека до досконалості, але є щось інше, невловимо сокровенне, у цьому дійстві –віддзеркаленні особистих історій людьми для людей, для нас, для тебе.   

- Це було схоже на твою історію? 

 І ти киваєш, бо в цю мить не готовий довіритися своєму голосу. Оповідач повернувся на своє місце, наступна людина зайняла стілець оповідача. 

 -       У кого ще є історія? Хто в цій історії зіграє тебе?  Давайте подивимося.

 Змінюються на стільці оповідача люди, змінюються історії і твориться одна історія …  історія про нас з тобою. Ось таким буде наше побачення в п’ятницю 4 листопада в Кольпінг-центрі на Височана, 18. Інкаунтер з історіями про нас з тобою.

 В п’ятницю о п’ятій - побачимся.


26.10.2016 Радислав Петрів 1023 0
30.11.2020
Олена Британська

Що робити, зіткнувшись з хворобою? Чого очікувати та до чого варто бути готовими? Про це ми розпитали у прикарпатців, котрі перехворіли на коронавірус та погодились розповісти про свій досвід.

1115
29.11.2020
Тетяна Дармограй

Героїня цього матеріалу – 36-річна Лідія працює на улюбленій роботі, живе в достатку та разом з чоловіком виховує 5-річну доньку. Сьогодні їхнє життя схоже на щасливу казку, проте так було не завжди.

5837
25.11.2020
Остап Микитюк

Оксана Лозинська — яскравий приклад сильної жінки й людини, яка досягла успіху за межами рідної країни. Вона не випадково стала нашою сьогоднішньою гостею.   

1273
20.11.2020
Тетяна Дармограй

У нашому суспільстві до татуювань різне ставлення: одні милуються, інші засуджують, немало – дивуються. Проте, погодьтесь, що красиві малюнки на тілі часто викликають цікавість в інших.

3162
17.11.2020
Сліпенчук Наталія

Останні вихідні як представники громадськості та бізнесу, так і влади усіх рівнів зустріли у стані підвищеної емоційної турбулентності. Загальний хаос формується практично на усіх рівнях обговорення.

1508
13.11.2020
Тетяна Дармограй

В Івано-Франківську безліч оголошень з обіцянками допомогти у будь-якій складній життєвій ситуації. Так, вірити в це чи ні – вибір кожного, але заперечувати той факт, що ворожіння почасти межує з шахрайством – вкрай складно.  

5486

Хто і для чого ринок заграбастав? Чому про це "не знає" міста ГОЛОВА? Про небезпеки, загрози, бенефіціярів і співпрацю – з прізвищами, назвами та вірогідними мотивами…

819

Тема статті випливає з відношення президента України до розгляду моїх звернень стосовно неефективного адміністрування законодавства та корупції у галузі мисливського господарства. Я направив через електронний кабінет урядового контактного центру біля 5 зв

742 1

Скільки б ми не опиралися, але локдаун – це поки що єдиний ефективний засіб проти пандемії ковіду. І це довели в ряді країн світу, які наважились та запровадили його. Але в Україні не підуть на такий крок і ось чому.

1545

 Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство «Івано-Франківськоблагроліс», засновником якого є Івано-Франківська обласна рада, повідомило, що на площі 53728 га лісового фонду ведеться мисливське господарство, але плата за їх використання не береться 

3389
29.11.2020

В Україні замість індексу БігМака використовують індекс борщу, за яким легше відстежити коливання вартості базових продуктів, а також купівельну спроможність середньостатистичного українця.

671 1
07.11.2020

Переїдання може стати справжньою проблемою для людини, яка працює у віддаленому режимі.

6351
31.10.2020

Ідеальний десерт для вечірки на Геловін - гарбузовий кекс, який виглядає точнісінько як гарбуз. Щоб надати випічці правильної форми, використовуйте округлу форму для випікання діаметром 21 см з вертикальними смужками.

2372
30.11.2020

Єпископ Едвард прибув з візитацією до Богородчан, щоби познайомитись з римо-католицькою парафією.

849
28.11.2020

Сьогодні, 28 листопада, у християн східного обряду розпочинається Різдвяний піст. Цей піст встановлений, щоб люди до дня Різдва Христового змінилися духовно. Сприяє в цьому молитва, покаяння, утримання від пристрастей, справи милосердя. Наприклад, допомога хворим, самотнім, нужденним людям та сиротам.  

1242
12.11.2020

Акція проходитиме в рамках відзначення Всесвітнього Дня убогих та буде безстроковою.  

1545
05.11.2020

Віддавна в нашому народі існує набожна практика почитання Першої п’ятниці місяці.  

1925
03.12.2020

Цей рік є складним. Для усіх. Для лікарів, медсестер, літніх людей, молоді, підприємців і без сумніву він є нелегким для шанувальників кіно.

367
02.12.2020

Забудовник Максим Микитась дав сенсаційні свідчення в НАБУ про те, як заступник голови Офісу президента Олег Татаров підкупив експерта МВС Костянтина Дубоноса для фальсифікації кримінальної справи. Татарова захищають в ОП. Про це у соцмережі розповів&nbs

169
24.11.2020

За тиждень в Дубаї ексчиновник витратив річну зарплату в люксовому готелі. Про це пише Фіртка з посиланням на Коментарі України. Колишнього заступника голови Офісу Президента Сергія Трофімова бачили в готелі Mandarin Oriental Jumeira в Дубаї, де ві

807
24.11.2020

Адміністрація загальних служб (GSA) повідомила новообраного президента Джо Байдена та його команду, що адміністрація Трампа готова розпочати процес передачі влади.  

855
16.11.2020

Дональд Трамп вперше фактично визнав, що на президентських виборах переміг його ‎суперник Джо Байден.‎  

1481