ІНКАУНТЕР з історіями про нас з тобою

На «побачення» - ІНКАУНТЕР з історіями про нас з тобою – після трудових буднів  запрошує івано-франківців «Родина Кольпінга на Прикарпатті».

 -       Ну що ж, почнемо ... Все в наших руках, і що самі захочемо зробити на побаченні, то і вийде.

Власне такими словами ведучий починає інкаунтер, – своєрідне знайомство. Коротка зустріч,  що покликана допомогти  зрозуміти себе та інших, разом пошукати  рішення своїх повсякденних проблем.

 Сучасний мінливий, непередбачуваний, багатозначний й  складний світ, який в 2012 році з легкої руки американського полковника Стефана Гарроса отримав назву світ VUCA, -  змінює й саму людину, спонукаючи її до індивідуалізму, відчуження, постійної й виснажуючої гонитви за успіхом і щастям. Плата за це  – самотність.

 Подолати самотність і оце, уже тривіальне: «сам на сам зі своїми проблемами», «порятунок потопельників – справа рук самих потопельників», - а натомість дати відчути цей солодкий смак спільноти й відродити здатність людини до близьких стосунків, пробудити її прагнення до здійснення своїх прихованих можливостей й … покликаний інкаунтер - коротка зустріч.    

 Ідея видатного психолога, засновника психодрами Якоба Морено, народжена в американському місті Бетелі (штат Мен),  докотилася й до Івано-Франківська.

 Родина Кольпінга на Прикарпатті зароджує нову традицію побачень у нашій великій франківській родині: інкаунтер з історіями про нас з тобою. І це досить символічно, адже власне ще позаминулого століття німецький священник Адольф Кольпінг у відповідь на непрості тогочасні часи - часи, коли прірва між злиднями і достатком дедалі глибшала й ширшала, - почав об’єднувати, кооперувати, між собою людей у групи - «родини» задля досягнення благополуччя та добробуту.

 «Кооперація замість конфронтації» - гасло, яке ввів отець Кольпінг, актуальне й понині. Просто зробимо крок назустріч один одному й разом починемо вигрібати «авгієві конюшні» своїх проблем і проблем сьогодення.

 Взаємопідтримка, взаємонаснаження та взаємодопомога задля досягнень у світі реальному, а не примарна значимість у світі віртуальному, - ключова ідея наших інкаунтер-побачень.

 В колі зібралися різні люди. Різні за віком, за статками, за статусом. Різні й інакші, але не інші, але … свої, рідні. І в кожного - своя історія. Історія з життя.

 -       Доброго дня, давайте знайомитися.

 Знайомимося у грі. Вільно рухаючись в просторі, здоровимо кожного, вітаємося спочатку як  незнайомці, а затим,- кудись дуже-дуже поспішаючи. Завершує ритуал знайомства - зустріч близьких людей, котрі не бачилися дуже-дуже давно. Очі засвітилися, крига скресла. І знову – гра: уже уявляємо себе «зіркою» і привітавши групу, йдемо, купаючись в оплесках й оваціях, алеєю слави. Емоції зашкалюють. Ніяковість змінюється вдячністю. Вдячністю групі за прийняття. За прийняття таким як є. Просто тому, що людина. Людина «тут і тепер».

 -       А моя бабця робить так…

  І лише звуком і рухом зображаємо, що насправді робить ця, енергійна бабуся. Коло луною повторює викрутаси бабусі. Радість переповнює серця. Здавалося б, що  досить. Та цього видається мало:

  - А ви були в Сіамі?

 Невгамовний ведучий пропонує повторити якийсь «нуад боран» - старовинні натискування, що прийшли до нас з далекого і давнього Сіаму. Щосили тиснем один одного і дотик теплих долонь відлунюється у тілі неймовірною млістю, що дарує оптимізм, молодість та здоров’я. І виявляється, що таємниче мистецтво тайського масажу доступне кожному. Останні перепони довірі впали і «корабель спілкування швартується в наступній гавані»:

 - Розкажіть і послухайте історію один одного, -

 В доброму гуморі починаємо оповідати один одному свої історії  і творимо третю … історію про нас. Через рівні проміжки часу два кола рухаються назустріч новим співрозмовникам. Історія продовжується.

 - Хто хоче поділитися своєю історією?

 Опиняємося в театрі. В  театрі наших історій. Плейбек-театр - гра подарована світу Джонатом Фоксом, - граєм і повертаєм … історії один одному. На умовній сцені ніяких декорацій, лише кілька стільців І історія… Ведучий пропонує оповідачу вибрати діючих осіб - тих, хто гратиме його історію. Вибрані актори встають і зосереджено слухають, дивляться на оповідача. Пауза і  починається гра. Починається завжди з актора, що грає самого оповідача. Завершення – в кульмінаційних позах. Короткий, але важливий момент вдячності. Історія розказана і дія завершена. Залишаючись в своїх позах на сцені, новоспечені актори повертаються і дивляться на оповідача. Вони зараз і в ролі, і поза нею. Вони немов промовляють: «Ми чули твою історію і зробили все, що в наших силах, щоб зобразити її. Будь-ласка, прийми наш подарунок». Звісно гра акторів ще далека до досконалості, але є щось інше, невловимо сокровенне, у цьому дійстві –віддзеркаленні особистих історій людьми для людей, для нас, для тебе.   

- Це було схоже на твою історію? 

 І ти киваєш, бо в цю мить не готовий довіритися своєму голосу. Оповідач повернувся на своє місце, наступна людина зайняла стілець оповідача. 

 -       У кого ще є історія? Хто в цій історії зіграє тебе?  Давайте подивимося.

 Змінюються на стільці оповідача люди, змінюються історії і твориться одна історія …  історія про нас з тобою. Ось таким буде наше побачення в п’ятницю 4 листопада в Кольпінг-центрі на Височана, 18. Інкаунтер з історіями про нас з тобою.

 В п’ятницю о п’ятій - побачимся.


26.10.2016 Радислав Петрів 2089 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699