
Популярно про децентралізацію за кавою спілкувались експерти Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми U-LEAD з Європою та Мінрегіону, з депутатами обласної, районних та місцевих рад.
У Центрі започаткували серію неформальних зустрічей в форматі інформаційної кав’ярні «Клуб прихильників децентралізації». Відповідь на питання – чому одним громадам дають можливість об’єднатись, а іншим відмовляють, озвучив директор ІФ ЦРМС Руслан Панасюк.
«Методика створення ОТГ, затверджена Кабміном, передбачає обов’язково економічну ефективність об’єднання. Якщо ж потенційна громада за попередніми підрахунками не зможе себе забезпечити, то вона не є спроможною і не буде розвиватись. Відповідно не забезпечить кращої якості життя на своїй території», - наголосив він.
«Сьогодні закон прирівняв ОТГ до міст обласного значення за повноваженнями, відповідно надав їм більший фінансовий ресурс за рахунок закріплених доходів, серед яких рентні платежі, екологічний податок та 60% ПДФО», - розповідає Оксана Швець про переваги фінансової децентралізації.
За словами радника з питань регіонального розвитку Центру Ігоря Мельничука, створення ОТГ держава стимулює дедалі більше. Державна підтримка місцевого самоврядування за 4 роки зросла у 30 разів.
«Результати будь-якої реформи завжди слід порівнювати з тим, що було до цього. У тих прикарпатських селах, де люди об’єднались у громади, позитивні результати та рух вперед вже чітко видно», - зазначив учасник зустрічі депутат Івано-Франківської обласної ради Богдан Станіславський.