За результатами дослідження аналітичного центру Universitas «ТОП-44 якості життя великих та малих міст України» список 22 найкращих за якістю життя великих міст очолили Калуш та Ялта.
Обидва цих міста мають відкрите і добре підзвітне їхнім жителям управління, високий рівень міграції в міста, розвинену соціальну інфраструктуру, низьку дитячу смертність, істотні інвестиції в основний капітал.
Третє місце в цьому рейтингу посів Івано-Франківськ.
Секретами управлінського успіху у ексклюзивному інтерв’ю поділився міський голова Калуша, голова Української партії Ігор Насалик.
— Калуш посів перше місце серед найкращих міст України за якістю життя. Розкажіть, будь ласка, як Вам вдалося досягти такого результату?
— Такий успіх є результатом роботи всієї команди, яка, зокрема, в міськраді складається з представників Української партії, і кожного калушанина окремо. Якщо в людей одинакові погляди, то вони мають можливість реалізуватися. Було б бажання, все решта досягається наполегливою працею.
Міський голова – це насамперед управлінець, а головне завдання управлінця – розв’язувати проблеми з мінімальними фінансовими затратами. Якщо така ідеологія буде в інших міських голів, то я не маю сумніву, що в будь-якому місті можна досягти такого ж результату.
— Які зі своїх досягнень в Калуші вважаєте найважливішими?
— Основні галузі, які визначають місто — освіта, медицина та житлово-комунальна сфера. Вони у Калуші за всіма показниками розвитку найкращі в області. Так, в освіту та медицину ми вкладаємо у півтора рази більше коштів ніж це передбачено Міністерством фінансів у розрахунку на одного жителя, у спорт — вдесятеро більше, у культуру — в 2,5 рази.
Зазначу, що це не лише видатки на забезпечення діяльності і поліпшення умов у закладах, а й зарплата працівників. За даними аналізу, проведеного обласним управлінням праці, зарплата вчителів, медиків та працівників виконавчих органів влади у нашому місті є найвищою по Україні. Місто також вже два роки поспіль займає перше місце в Україні з благоустрою.
— Чи звертаються до Вас мери інших міст за порадами, зокрема, мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус?
— Так, звертаються, в тому числі і мери міст інших областей. Мер Івано-Франківська такого бажання не виявляв.
— Які у Вас є поки що нездійснені мрії щодо покращення життя калушан?
— Ми плануємо спорудити гідроелектростанцію, щоб мати власну електроенергію. Мешканці будуть мати змогу отримувати електроенергію за нижчими тарифами, ніж в інших населених пунктах. Крім того, це дасть можливість регулювати водні потоки, що забезпечить безпеку громадян під час повені.
— Відомо, що у Вас досить великий автомобільний парк. Чи не думаєте його поповнити екоавтомобілем?
— Бажання придбати такий автомобіль було вже давно. На даний час завершується робота над електромобілем на базі Волги-21.
— Скільки Ви в своєму житті посадили дерев, зокрема, в Калуші?
— Безпосередньо в Калуші посадив більше десяти дерев, в загальному протягом життя – більше п’ятдесяти.
— Як часто гуляєте вулицями Калуша?
— Із великим задоволенням гуляю містом, коли маю можливість і час.
— Красивий, імпозантний, успішний… у Вас мабуть багато настирливих прихильниць протилежної статі. Як це впливає на Вашу діяльність?
— Думаю, прихильниць у мене немає… (cміється)