Ігор Насалик: Мер Івано-Франківська за порадами не звертався

 

За результатами дослідження аналітичного центру Universitas «ТОП-44 якості життя великих та малих міст України» список 22 найкращих за якістю життя великих міст очолили Калуш та Ялта.

 

Обидва цих міста мають відкрите і добре підзвітне їхнім жителям управління, високий рівень міграції в міста, розвинену соціальну інфраструктуру, низьку дитячу смертність, істотні інвестиції в основний капітал.

 

Третє місце в цьому рейтингу посів Івано-Франківськ.

 

Секретами управлінського успіху у ексклюзивному інтерв’ю поділився міський голова Калуша, голова Української партії Ігор Насалик.

 

— Калуш посів перше місце серед найкращих міст України за якістю життя. Розкажіть, будь ласка, як Вам вдалося досягти такого результату?

— Такий успіх є результатом роботи всієї команди, яка, зокрема, в міськраді складається з представників Української партії, і кожного калушанина окремо. Якщо в людей одинакові погляди, то вони мають можливість реалізуватися. Було б бажання, все решта досягається наполегливою працею.

Міський голова – це насамперед управлінець, а головне завдання управлінця – розв’язувати проблеми з мінімальними фінансовими затратами. Якщо така ідеологія буде в інших міських голів, то я не маю сумніву, що в будь-якому місті можна досягти такого ж результату.

 

— Які зі своїх досягнень в Калуші вважаєте найважливішими?

— Основні галузі, які визначають місто — освіта, медицина та житлово-комунальна сфера. Вони у Калуші за всіма показниками розвитку найкращі в області. Так, в освіту та медицину ми вкладаємо у півтора рази більше коштів ніж це передбачено Міністерством фінансів у розрахунку на одного жителя, у спорт — вдесятеро більше, у культуру — в 2,5 рази.

Зазначу, що це не лише видатки на забезпечення діяльності і поліпшення умов у закладах, а й зарплата працівників. За даними аналізу, проведеного обласним управлінням праці, зарплата вчителів, медиків та працівників виконавчих органів влади у нашому місті є найвищою по Україні. Місто також вже два роки поспіль займає перше місце в Україні з благоустрою.

 

 

Чи звертаються до Вас мери інших міст за порадами, зокрема, мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус?

Так, звертаються, в тому числі і мери міст інших областей. Мер Івано-Франківська такого бажання не виявляв.

 

Які у Вас є поки що нездійснені мрії щодо покращення життя калушан?

Ми плануємо спорудити гідроелектростанцію, щоб мати власну електроенергію. Мешканці будуть мати змогу отримувати електроенергію за нижчими тарифами, ніж в інших населених пунктах. Крім того, це дасть можливість регулювати водні потоки, що забезпечить безпеку громадян під час повені.

 

Відомо, що у Вас досить великий автомобільний парк. Чи не думаєте його поповнити екоавтомобілем?

— Бажання придбати такий автомобіль було вже давно. На даний час завершується робота над електромобілем на базі Волги-21.

 

Скільки Ви в своєму житті посадили дерев, зокрема, в Калуші?

— Безпосередньо в Калуші посадив більше десяти дерев, в загальному протягом життя – більше п’ятдесяти.

 

Як часто гуляєте вулицями Калуша?

— Із великим задоволенням гуляю містом, коли маю можливість і час.

 

Красивий, імпозантний, успішний… у Вас мабуть багато настирливих прихильниць протилежної статі. Як це впливає на Вашу діяльність?

— Думаю, прихильниць у мене немає… (cміється)

 


11.10.2011 2353 3
Коментарі (3)

корінний калушанин 2011.10.11, 10:46
Який же це маразм, такого цирку Калуш ще не чув і не бачив, сіреньке містечко, нічого особливого, нічого вражаючого, хіба що ціла купа несмаку в архітектурі та щоденною хімією для здоров"я мешканців. Ніколи це місто не було комфортним. Але брехня завжди солодка.
Євген 2011.10.11, 11:32
А, Ви шановний, пройдіться вулицями міста і спитайте в інших їхню думку. Більшість калушан все таки задоволені якістю життя та владою.
корінний калушанин 2011.10.11, 14:27
Проходжусь цим містом щодня і навіть проїзджаюсь, думку мешканців знаю прекрасно. Я ще забув написати у місці немає гарячої води ось вже 20 років незалежності держави це комфорт??? :( А оптувннями нехай займаються соціологи, кожному своє.
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

425
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1460
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2679 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3667
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3054
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2172

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

652

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

501

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1664

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1844
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

318
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

536
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

834
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5025
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

383
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

910
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10153
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

543
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

285
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

298
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

405
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

423