Ігор Насалик: Мер Івано-Франківська за порадами не звертався

 

За результатами дослідження аналітичного центру Universitas «ТОП-44 якості життя великих та малих міст України» список 22 найкращих за якістю життя великих міст очолили Калуш та Ялта.

 

Обидва цих міста мають відкрите і добре підзвітне їхнім жителям управління, високий рівень міграції в міста, розвинену соціальну інфраструктуру, низьку дитячу смертність, істотні інвестиції в основний капітал.

 

Третє місце в цьому рейтингу посів Івано-Франківськ.

 

Секретами управлінського успіху у ексклюзивному інтерв’ю поділився міський голова Калуша, голова Української партії Ігор Насалик.

 

— Калуш посів перше місце серед найкращих міст України за якістю життя. Розкажіть, будь ласка, як Вам вдалося досягти такого результату?

— Такий успіх є результатом роботи всієї команди, яка, зокрема, в міськраді складається з представників Української партії, і кожного калушанина окремо. Якщо в людей одинакові погляди, то вони мають можливість реалізуватися. Було б бажання, все решта досягається наполегливою працею.

Міський голова – це насамперед управлінець, а головне завдання управлінця – розв’язувати проблеми з мінімальними фінансовими затратами. Якщо така ідеологія буде в інших міських голів, то я не маю сумніву, що в будь-якому місті можна досягти такого ж результату.

 

— Які зі своїх досягнень в Калуші вважаєте найважливішими?

— Основні галузі, які визначають місто — освіта, медицина та житлово-комунальна сфера. Вони у Калуші за всіма показниками розвитку найкращі в області. Так, в освіту та медицину ми вкладаємо у півтора рази більше коштів ніж це передбачено Міністерством фінансів у розрахунку на одного жителя, у спорт — вдесятеро більше, у культуру — в 2,5 рази.

Зазначу, що це не лише видатки на забезпечення діяльності і поліпшення умов у закладах, а й зарплата працівників. За даними аналізу, проведеного обласним управлінням праці, зарплата вчителів, медиків та працівників виконавчих органів влади у нашому місті є найвищою по Україні. Місто також вже два роки поспіль займає перше місце в Україні з благоустрою.

 

 

Чи звертаються до Вас мери інших міст за порадами, зокрема, мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус?

Так, звертаються, в тому числі і мери міст інших областей. Мер Івано-Франківська такого бажання не виявляв.

 

Які у Вас є поки що нездійснені мрії щодо покращення життя калушан?

Ми плануємо спорудити гідроелектростанцію, щоб мати власну електроенергію. Мешканці будуть мати змогу отримувати електроенергію за нижчими тарифами, ніж в інших населених пунктах. Крім того, це дасть можливість регулювати водні потоки, що забезпечить безпеку громадян під час повені.

 

Відомо, що у Вас досить великий автомобільний парк. Чи не думаєте його поповнити екоавтомобілем?

— Бажання придбати такий автомобіль було вже давно. На даний час завершується робота над електромобілем на базі Волги-21.

 

Скільки Ви в своєму житті посадили дерев, зокрема, в Калуші?

— Безпосередньо в Калуші посадив більше десяти дерев, в загальному протягом життя – більше п’ятдесяти.

 

Як часто гуляєте вулицями Калуша?

— Із великим задоволенням гуляю містом, коли маю можливість і час.

 

Красивий, імпозантний, успішний… у Вас мабуть багато настирливих прихильниць протилежної статі. Як це впливає на Вашу діяльність?

— Думаю, прихильниць у мене немає… (cміється)

 


11.10.2011 2399 3
Коментарі (3)

корінний калушанин 2011.10.11, 10:46
Який же це маразм, такого цирку Калуш ще не чув і не бачив, сіреньке містечко, нічого особливого, нічого вражаючого, хіба що ціла купа несмаку в архітектурі та щоденною хімією для здоров"я мешканців. Ніколи це місто не було комфортним. Але брехня завжди солодка.
Євген 2011.10.11, 11:32
А, Ви шановний, пройдіться вулицями міста і спитайте в інших їхню думку. Більшість калушан все таки задоволені якістю життя та владою.
корінний калушанин 2011.10.11, 14:27
Проходжусь цим містом щодня і навіть проїзджаюсь, думку мешканців знаю прекрасно. Я ще забув написати у місці немає гарячої води ось вже 20 років незалежності держави це комфорт??? :( А оптувннями нехай займаються соціологи, кожному своє.
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

614
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2712
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1696 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3812
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5588
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1779

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

291

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

284

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

452

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

977
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

570
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

577
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

854
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2091
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

616
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

948
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5012
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1138
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

478 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

694
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

476
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

798