Ігор Юрченко: На той момент вдалось зібрати боєздатну команду, п'ятеро гравців якої одягали футболку Національної збірної команди України

Цього тижня виповнилось 25 років з часу,  коли франківське «Прикарпаття» здобуло найвагомішу свою  звитягу  у  новітній історії українського футболу, виборовши звання чемпіона України  з футболу серед команд першої ліги та здобувши путівку до вищої ліги вітчизняного футболу.


З цієї нагоди, «Фіртка» поспілкувалась з одним із творців  тієї команди, на той момент граючим тренером ФК «Прикарпаття» сезону 1993/1994років -   Ігорем Юрченком.

Ігор Миколайович, пройшло вже чверть століття, із моменту перемоги команди «Прикарпаття» у першості України, які навіюються  найбільше пам'ятні моменти.

Навіть не віриться, що пройшло стільки часу. Здаються це було зовсім не давно.

Відзначу,  приємно згадувати,  що   мені вдалось  особисто прикластись до створення тієї самобутньої команди рідного міста, яка змогла  стати на той момент  найсильнішою у першій лізі та повернути місту  участь її  команди у вищій лізі українського футболу, в якому вона виступала в 1992 році.

Як все починалось?

Як відомо, за «Прикарпаття» я зіграв в останнє в 1990 році.  В наступних роках  я грав у Чехії,  за команду  із Брно – «Бобі», що попередньо носила  назву   «Збройовка».

По завершенню сезону 1992/1993р. керівництвом чеського клубу було продовжено зі мною контракт ще на один сезон.  Саме в цей час до мене зателефонував Анатолій Ревуцький, президент ФК «Прикарпаття».  Він запропонував повернутись до івано-Франківська, у рідну для мене команду.

Основним лейтмотивом запрошення  від  Анатолія Миколайовича  було те, що в Івано-Франківську хочуть створити нову  боєздатну команду, яка би змогла не тільки реально поборотись, але й  здобути одну із путівок до вищої ліги українського футболу в наступному сезоні.  

На початку переговорів мені пропонувалось долучитись до лав команди в якості гравця, але в наступному керівництво клубу, Анатолій Ревуцький та Іван Слюсар, запропонували мені спробувати себе і в якості головного тренера команди, поєднуючи одночасно функції гравця та тренера.

Така пропозиція видалась мені слушною, оскільки це був певний виклик для мене. Після недовгих  роздумів, я прийняв пропозицію керівництва клубу та повернувся до Івано-Франківська.

Також не можу не відзначити, що вдячний керівництву чеського клубу, який фактично не заперечував проти мого повернення на Батьківщину.

З чого почали роботу в Івано-Франківську, після повернення із Чехіі?

Чесно, на той момент в мене було мало інформації про команду. Граючи у Чехії,  про її виступи  інформації  майже не було.  Тоді  були  інші часи, не те що наразі в епоху всесвітньої «павутини».

Але найголовніше, що хочу відзначити, це повна довіра  мені керівництва клубу та надзвичайна їх допомога  у формуванні команди.

В мене, мабуть, назавжди залишиться у пам'яті футбольна команда «Прикарпаття», зразка 1987 році, коли в Івано-Франківську вдалось створити справжній футбольний колектив, який міг вирішити будь-яке завдання.  

Нажаль, не за спортивним принципом, в той час,  Івано-Франківську  не дали стати чемпіоном УРСР, а з ним повернути  місту першу союзну лігу, в якій мені доводилось грати у футболці івано-франківської команди, дебютувавши в ній  - у сімнадцять років.

 Фактично аварійний стан стадіону «Кристал», якому на той час вже було понад тридцять років, який  за той час не разу не реконструювався,  не дозволив  повторити успіх славетної  команди «Спартак» в 1972р році.

Вважаю, що в тому році була найсильніша команда в Івано-Франківську, в якій мені доводилось грати (примітка – за свою футбольну кар'єру ігор Юрченко за головну команду Івано-Франківська провів 11 сезонів).  Однозначно,  в ній тоді вдалось зібрати найкращих вихованців місцевого футболу,  на той час. Це і  досвідченні Ярослав Думанський, Сергій Турянський,  Петро Мельник,  Богдан Дебенко, а також молодь - Микола Юрченко,  Валентин Москвін, Олег Руденський та  багато інші.

 Як відомо,  команда  завжди досягала значних успіхів, коли в її лавах грала більшість талановитих  місцевих вихованців, які здобували та творили історію прикарпатського футболу.

Десь із цією концепцією, формування команди  із  вихованців місцевого футболу, почалось створення фактично нової команди в Івано-Франківську.

 Так  склалось, що на той момент в команді перебували деякі гравці команди зразка 1987р. Це Ярослав Ватаманюк та Ігор Мельничук, В процесі підготовки,  до нового сезону, до  них  приєднались  Сергій Турянський, мій брат – Микола та я.

Також слід відзначити,  що в команді  залишились  Андрій Хомин, Роман Григорчук, Петро Русак, Володимир Головатий, Петро Ковальчук, Роман Русановський, Андрій Романчук, Тагір Фасахов.

В процесі підготовки до сезону  до команди  приєднались  також  Михайло Старостяк, Сергій Пироженко та Ігор Кропивкін.

Збори проводили в селі Павлівка, де на той момент знаходилась клубна база команди.  Проводили  заплановану підготовку до сезону, що включало в себе  дворазові тренування та контрольні матчі.

Вже з часом виявилось, що до  тодішнього складу  команди «Прикарпаття», яке тоді  виступало у першій лізі, нам вдалось залучити футболістів, п'ятеро яких виступали за Національну збірну команду України. Таким показником, мабуть не зможе похвалитись жодний клуб першої української ліги й на сьогодні.

 Як команда розпочала сезон  1993/1994 рр.?

На старті ми здобули дві нічиї. У Києві зіграли у нічию - 1:1, із «Динамо-2», пропустивши м'яча у свої ворота в кінцівці матчі.  Також нічийний результат досягли у Черкасах. При цьому  після першого тайму «горіли - 0:3. По перерві, завдяки влучним ударам  Романа Григорчука (двічі) та Андрія Хомина, вдалось здобути вольову нічию.

З двома очками, в дебюті першості, нас очікували  два домашні  матчі.  Це із сіверськодонецьким  «Хіміком»  та  алчевською «Сталлю», на стадіоні «Електрон».

В першому домашньому матчі ми перемогли «Хімік»  - 4:1, Хет-триком відзначився Сергій Турянський, який в наступному став кращим бомбардиром команди в сезоні.

В наступному матчі, ми  просто «винесли» алчевську «Сталь», яка до приїзду до Івано-Франківська, у своєму активі мали три перемоги у трьох зіграних матчах, беззаперечно будучи на чолі перегонів першості.  Хет-трик Романа Григорчука та дублі Сергія Турянського й Миколи Юрченка, зафіксували на табло «Електрону»,  перемогу - 7:1, на радість численним вболівальникам.

Вважаю, що ці два матчі, фактично стали запорукою початку успішного нашого виступу в сезоні 1993/1994р.  Саме  ці домашні  матчі показали, що ми на правильному шляху, навіть не дивлячись на певні осічки у перших двох стартових  матчах.

Наразі можу сказати, що на результат матчів, зіграних нами на берегах Дніпра, вплинув короткий час підготовки команди до нового сезону, з огляду на невеликий проміжок часу  між  сезонами. 

Продовження далі….

Володимир ОМОМ


05.07.2019 6722 2
Коментарі (2)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2324
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1075
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1036
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2200
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3634
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2579 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

887

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

767

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

716

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

702
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10386
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1231
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5362
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1083
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2878
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1232
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

464
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

333 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

771
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

663
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

713