Ігор ХУДОБ'ЯК: З Кононовим мешкали в одному готелі

 

/data/blog/73740/638ce254c5388fbad2c2d93c0ad92843.jpg

 

Лідер львівських "Карпат" розповів про литовський вояж "зелено-білих", пригадав дискомфорт, який відчував у російському "Ростові", а також зізнався, що не хоче бути ветераном у молодому колективі. У "Карпатах" змінюються гравці та тренери, періоди піднесення і розквіту чергуються зі скрутними часами.

 

І лише Ігор Худоб'як, як непохитний олов'яний солдатик, пройшов крізь усі випробування. Влітку виповниться десять років з того часу, як Худік вперше одягнув карпатівську футболку. Улюбленець львівських уболівальників. Футболіст-емблема.

 

У свої тридцять років Худоб'як разом із Андрієм Гітченком є найстаршими гравцями теперішнього складу "Карпат". Це, схоже, трохи бентежить мого співрозмовника. "Не хочу, щоб мене вважали ветераном", - відверто каже Ігор. Він наполегливо викладається на тренуваннях, а кілька днів тому зіграв усі 90 хвилин спарингу із литовським "Жальгірісом" (0:0). 

 

"Вільнюс трохи нагадує Львів" - У понеділок "Карпати" провели товариський матч із "Жальгірісом". Для початку розкажіть, якими є ваші враження від поїздки у Вільнюс?

- Виїзд на товариський матч за кордон став для нас приємною несподіванкою, адже варіант із спарингом виник несподівано, він був позаплановим. Поселили нас у самому центрі Вільнюса. Містом ми гуляли мало, бо, на жаль, погода була не дуже хороша. Але з вікна готелю відкривався хороший вигляд. Та й в автобусі проїхалися вулицями. На мій погляд, Вільнюс трохи нагадує Львів.

 

- Чемпіонат у Литві лише розпочався, проте "Жальгіріс" вже з перших турів захопив лідерство. Як гралося проти цієї команди?

- Гралося добре, тільки от до штучного поля важко було звикнути. "Жальгіріс" - хороша команда із пристойними виконавцями. За манерою гри вони мені були схожими на колишню "Волинь" - усі великі і габаритні, добре почуваються у "силових" епізодах.

 

- Частина коштів від продажу квитків на цей матч мала піти для допомоги українським дітям. Скільки приблизно глядачів зібралося на трибунах?

- Погода була поганою, тож глядачів зібралося небагато. Десь близько тисячі.

 

- Планувалося, що після матчу футболісти "Карпат" зустрінуться із українськими вояками, які проходять у Литві курс лікування...

- Так, ця зустріч відбулася одразу після гри. Ми їм подякували за підтримку, адже вони прийшли на стадіон, щоб повболівати за "Карпати". Команда сфотографувалася із солдатами, від клубу були подарунки, сувеніри. На футбол навідалися 8 або й десять вояків, хоча це, напевно, ще не всі з тих, які лікуються у Литві. Трохи поспілкувалися з хлопцями, обмінялися жартами. Наостанок ми їм побажали якомога швидшого одужання. 

 

- Хто в "Карпатах" є головним "політиком"? Хто найактивніше обговорює резонансні події в країні?

- Важко сказати. (Після паузи) Напевно, у нас в команді таких немає. У колективі ми майже не спілкуємося на політичні теми. Нам того вистачає і без додаткових обговорень.

 

"У "Ростові" я дотерпів" - Коли  в Україні розпочалися криваві події, а Крим відійшов до Росії, ви ще були гравцем "Ростова". Чи не виникало бажання принципово розірвати контракт із російським клубом? Як ви пережили цей період?

- Ще взимку, після тих всіх подій, психологічно стало дуже важко перебувати у "Ростові". Так, такі думки виникали. Але до закінчення моєї угоди залишалися три місяці, тож я дотерпів, можна сказати. Чи помітив негативне ставлення до себе? В принципі, з вболівальниками я там мало спілкувався, а в команді виступали багато легіонерів. Тож стосунки з одноклубниками в мене були хороші. Навіть з росіянами. 

 

- Ваш земляк-прикарпатець Ярослав Годзюр досі грає за "Терек" - ми усі чудово знаємо, кому належить цей клуб. Ви підтримуєте зв'язок із Ярославом? Як йому зараз там?

- Так, я підтримую з ним зв'язок. Постійно. Я знаю, що йому дуже непросто там. У нього скоро закінчиться контракт. Але яке рішення прийме Ярослав надалі - я не знаю. 

 

- Олег Лужний запропонував депортувати тих українських футболістів, які зараз, в умовах війни, їдуть в російські клуби. Що скажете?

- Не знаю навіть. Якась така дуже кардинальна думка. Але даю десь 60 проти 40 на користь позиції Лужного. У теперішній ситуації вона має сенс.

 

"Вікового бар'єру із молодими карпатівцями немає" - Повернувшись у "Карпати", ви напару з Гітченком стали головними ветеранами команди. Не ніяковієте від цієї думки в 30 років?

- Ні. Просто я намагаюся не звертати на це увагу. Працюю, щоб прогресувати далі.

 

- Зараз у "Карпатах" достатньо гравців, яким ще немає й 20 років. На які теми з ними спілкуєтесь? Чи існує між вами віковий бар'єр?

- Зазвичай ми з ними спілкуємося про футбол. Жодних бар'єрів, начебто, немає. Хоча не можу сказати, що ми аж так багато розмовляємо.

 

- Можливо, почуваєтеся педагогом, наставником? Адже ділитеся безцінним досвідом...

- В принципі, таких відчуттів наразі немає. Я трішки дистанціююся, бо не хочу, щоб мене вважали ветераном. Чи звертаються до мене по батькові? Ні-ні, поки що ні (Сміється).

 

- Як оцінюєте свою теперішню форму і футбольне здоров'я? На скільки сезонів, за вашими припущеннями, має вистачити "бензину"?

- Важко сказати. Завжди ж може щось трапитися, тож потрібно до цього бути готовим. Я ж хочу грати якомога довше.

 

- У неділю "Карпати" гратимуть на виїзді проти запорізького "Металурга". У першому колі ваш суперник вирвав у Львові перемогу на останніх секундах. Реванш тепер - справа принципу?

- Це футбол, всяке може бути. Але настрій у нас - бойовий. Ми хочемо повернути свої три очки. 

 

"З Кононовим мешкали в одному готелі" - Зрозуміло, що наразі цього не знає ніхто, але яким, на ваш погляд, буде формат наступного чемпіонату України, і чи не опиняться "Карпати" у Першій лізі, зважаючи на те, що зараз посідають останню сходинку?

- Зараз справді важко щось прогнозувати і навіть думати про це. Багато команд не грають вдома, у багатьох - погана фінансова ситуація. В принципі, такі ж процеси відбуваються і в державі, тому тяжко говорити на цю тему. Мені, звісно ж, хочеться, щоб у Прем'єр-лізі було якомога більше команд, але це неможливо. 

 

- Уболівальники "Карпат" досі живуть спогадами про команду, яка ще кілька років тому виступала у Лізі Європи. З того складу залишилися ви, Кожанов і Голодюк. Як часто згадуєте знамениті баталії?

- Це вже було досить давно. Так, буває, іноді згадуємо у розмовах, адже втрьох найтісніше товаришуємо. Коли зустрічаємося, то ця тема нечасто, але таки виринає.

 

- Олег Кононов нещодавно відсвяткував День народження. Можливо, хтось із вас привітав його? Підтримуєте стосунки? 

- Ні, ми не спілкуємося. Тільки тоді, коли я був у "Ростові", ми під час зборів у Туреччині мешкали в одному готелі. Зустрічались, розмовляли. А також перетиналися і перекидались кількома словами у матчах чемпіонату. 

 

- А як щодо колишніх партнерів по "Карпатах"? 

- З багатьма переписуюся в інтернеті. З тим же Мілошевічем. Аще з Ощипком, Кополовцем... Дуже нам бракує Михайлових приколів. Він завжди вмів підняти настрій, у будь-яких ситуаціях. 

 

"Хочеться, щоб син став футболістом" - У вас підростає син Марко, тому традиційне запитання до батька-футболіста: чи мрієте, щоб він пішов вашим шляхом?

- В принципі - так, хочеться. Але найголовніше, щоб був здоровим і підростав. А там - побачимо. Зараз йому виповниться лише десять місяців.

 

- Ваша донечка Дарина займається художньою гімнастикою. Чи є вже перші успіхи?

- У них постійно відбуваються змагання - десь раз на три місяці. Даринка досить непогано виступає. Займатиметься і надалі, а там подивимося, якими будуть результати.

- Днями у Львові гостювала збірна України. Можливо, ви організували для сім'ї похід на стадіон? - Чесно кажучи - ні. Дуже холодно було. Та й збірна трішки розчарувала. Образливо, що атакуємо, є моменти, проте не забиваємо, а наприкінці ще й пропустили...

 

Олег Бабій, Футбол 24


04.04.2015 342 0
Коментарі (0)

29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

271
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2707 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2004
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5943 1
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

16753 18
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4103 1

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

540

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

908

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

867

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1951
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

187
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

458
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

4345
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

200
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

672
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

1169
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

939
26.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22471
28.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

192
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

304
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

516
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

945