Ігор Гогіль: Прикро та боляче, що в Івано-Франківську немає «великого» футболу»

 

 

Ігор Гогіль народився 14 лютого 1976 року. Футболіст, тренер. Вихованець івано-франківського футболу. Виступав за команди: «Прикарпаття»/ФК «Спартак» Івано-Франківськ (83 матчі, 12 забитих м’ячів), ЦСКА/ЦСКА-2 Київ, «Борисфен» Бориспіль, «Чорноморець» Одеса, «Скала» Стрий. Загалом в професійних командах провів 239 матчі,  в яких відзначився 30 забитими м’ячами.

 

Нині працює в СДЮСШОР «Прикарпаття» на посаді старшого тренера-викладача.

 

Відомий футболіст поділився з «Репортером» спогадами про свою футбольну кар’єру. Далі — пряма мова.

 

Майже як всі мої ровесники, з малку разом із своїм братом ганяв м’яча у дворі. Навіть не можу наразі точно пригадати, коли саме прийшов на стадіон «Кристал» (наразі МЦС «РУХ»), щоб потрапити до футбольної школи «Прикарпаття». Пройшовши певний відбір, потрапив у групу, яку вів Річард Гуцуляк, який фактично став моїм першим тренером у футболу.

 

По завершенню 8 класу середньої школи я вступив до ВПУ-21, що в Івано-франківську. Як відомо, зазначене училище, на той час мало футбольні спеціалізовані групи, через які пройшли багато знаних футболістів. Це Олег Рипан, Дмитро Гуменяк, Богдан Шпирка, Володимир Ларін та багато інших.

 

Не можу не відзначити, що до становлення мене, як футболіста, а також, як просто людини, «приклав» безпосередню участь Богдан Федорович Дебенко, який став для нас не тільки наставником, але й фактично другим батьком.

 

Як наставник він був вимогливим. Безумовно, бували випадки, коли приходилось йому нас карати за юнацькі пустощі. Та попри все, він не проявляв надмірної строгості, радше умів поєднати у  своїй роботі із нами, метод «батога та пряника».

 

Богдан Федорович міг, як психолог точно відчути настрій кожного свого вихованця, посприяти порадою та власною безкорисною допомогою.

 

З того часу пройшло багато років, але те, як працював дитячо-юнацьким тренером наш наставник, закарбувалося на все життя. Багато чого з того, що дав нам Богдан Федорович, я безумовно використовую зараз у своїй роботі із юними футболістами.

 

Прикро, що так сталося, наш наставник рано покинув цей світ, але за коротке життя він залишив помітний внесок в історії прикарпатського футболу не тільки, як справний футболіст івано-франківського «Прикарпаття», але як й чудовий тренер-педагог. Цьогоріч у серпні в Івано-Франківську плануємо провести вже четвертий традиційний турнір пам’яті Богдана Федоровича Дебенка, організаторами якого є його вихованці.

 

Навчаючись у ВПУ-21, команда юнаків 1976 року, що представляла івано-франківський «Автоливаш», приймала участь в обласних змаганнях. Зокрема в сезоні 1992-1993рр. стала чемпіоном області серед юнаків.

 

По завершенню училища мене запрошують до надвірнянського «Бескиду», який на той час був учасником першості України у Перехідній лізі, де провів 14 матчів та зумів тричі вразити ворота суперників.

 

Потім мене призвали до лав Збройних Сил України. Почав служити у Львові. Під час одного із матчів між армійськими командами округів, мене помітили тренери київського ЦСКА за запросили в команду.

 

У Києві я провів п’ять сезонів, разом із командою пройшов шлях від Другої ліги до Вищої ліги українського футболу.

 

У сезоні 1997/1998 років в складі армійців я брав участь у фіналі Кубку України. Ми тоді грали з київським «Динамо». На жаль, через травму не зміг відіграти повний матч. Головний тренер Володимир Безсонов замінив мене у перерві. На два м’ячі, які провів у наші ворота Андрій Шевченко, ми змогли відповісти одним…

 

Не приховую, навіть перебуваючи в Києві, завжди надіявся та хотів грати в Івано-Франківську — за «Прикарпаття». За цю команду вболівав з малку. В її школі робив свої перші футбольні кроки.

 

У сезоні 1999/2000 років я повернувся до Івано-Франківська. На жаль, команда переживала не кращі часи. Прикро, що саме в цей сезон команда не змогла зберегти прописку у Вищій лізі.

 

На той момент навіть й гадки не було, що Івано-Франківськ саме в цей сезон востаннє бачив матчі кращих команд України. Мине ще кілька років, та буде одним із єдиних обласних центрів України, який не представлений бодай однією футбольною командою у професіональних чи аматорських змаганнях з футболу в нашій державі.

 

Прикро та боляче з цього приводу.

 

Футбол це не тільки матчі та перемоги, але й травми. Фактично через травми мені довелося завершити ігрову кар’єру футболіста на професійному рівні.

 

Але футбол залишився в моєму житті.

 

Спочатку спробував себе, як тренер аматорської команди «Цементник» Ямниця, із якою зумів досягти помітних результатів на обласному рівні. Так, в сезоні 2006 року разом із командою Ямниці здобув звання чемпіона Івано-Франківської області та володаря Кубка області.

 

Наразі при СДЮСШОР «Прикарпаття» маю групи юних футболістів 2003 та 2007 років народження.

 

Про умови тренувань юних футболістів мабуть говорити не приходиться, про них вже було сказано не мало. На жаль, наразі все без якихось суттєвих зрушень щодо покращення. Так не може тривати ж довго. Мають бути якісь позитивні зрушення, щоб вихованці місцевого футболу, а наш край завжди відзначався вихованням вправних та здібних футболістів, приносили славу івано-франківському та прикарпатському футболу, як це було протягом попередніх десятиліть.

 

Як відомо перед СДЮСШОР «Прикарпаття», в поточному сезоні стоїть завдання повернутись до Вищої ліги ДЮФЛ України, яку ми втратили минулого року. Гадаю, це нам під силу. До того ж, аналогічні завдання в  сезоні 2012/2013 року, ми зуміли виконати, коли юнаки (1996 р.н.), яких я тренував,  та юнаки Василя Гуменюка (1998 р.н.) здобули путівку до вищого дивізіону найпрестижніших юнацьких змагань з футболу в Україні.

 

Відзначу, що минулого року із безпосередньої ініціативи ветеранів футболу ми змогли створити та відродити команду ветеранів «Прикарпаття», яка стала чемпіоном області серед ветеранських команд (40 років і старше) та зуміли провести два чудових матчі на МЦС «РУХ» за участі команд ветеранів «Карпати» Львів та «Динамо» Київ, які змогла переглянути численна армія вболівальників краю.


15.02.2016 582 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

320
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2915
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21073
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1978
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1350 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2363

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

699

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2139

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

818

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1407
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

141
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

466
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

998
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

142
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

757
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

737
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

680
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8212
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

825 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

875
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2169 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

820