Ігор Бартків: В Україні є запит на людей, не «зіпсованих політикою», без олігархічного бек-граунду чи бюрократичного досвіду

В Україні 5 вересня офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня. Сьогодні політичні сили проводять конференції, на яких відкривають імена людей, які представлятимуть їх на місцях.

Вчора, колишній голова Державної митної служби Максим Нефьодов заявив, що буде балотуватися до Київради від партії "Голос".

Фіртка дізналася ім'я людини, яка в Івано-Франківську буде номером один у списку політичної сили "Голос".

"Королівство Данії входить до десятки країн з найвищим рівнем життя. І якби тільки це - деякі рейтинги стверджують, що там живуть найщасливіші люди на планеті! Щорічно в доповідях про щастя ООН та інших організацій ідеться про те, що данці знайшли той рецепт ідеального життя, при якому і робота не в тягар, і відпочинок - суцільна радість...

Рік тому, в діловому костюмі, на велосипеді, з повним пакетом англомовної літератури про Івано-Франківську область, коли я поспішав на цілу серію важливих зустрічей в середмісті Копенгагена, в моїй голові промайнула думка - щастя для данців, та й для інших людей, в простих речах. Головне відчувати тепло навкруги, близьких людей поруч, невидиму опіку щодня...

Вітання!
Мене звати Ігор Бартків, я - віцепрезидент Івано-Франківської Торгово-промислової палати", - йдеться у першому дописі на сторінці кандидата.

Хто він, Ігор Бартків, та що може, як політик запропонувати Івано-Франківську, читайте в інтерв'ю. 


Ігор Бартків - ім'я, яке досі не з'являлося на політичній арені Івано-Франківська. Це ваша перша спроба. Не страшно? І взагалі, навіщо вам це?


Спроба, дійсно, перша, хоча політикою цікавлюся віддавна. Перше серйозне знайомство відбулося більше ніж 20 років тому - на другому курсі університету, коли почав вивчати політологію. Відтоді мав багато нагод пізнати український політичний процес з середини - працював у кількох виборчих штабах, був спостерігачем на дільницях, консультував друзів-політиків.

Чи страшно? Точно ні, адже маю за плечима вже достатньо досвіду, щоб розуміти, як повинна розвиватись громада і яка роль в цьому процесі у місцевої влади. Кожному з нас потрібно пам’ятати, що саме в наших руках лежить майбутнє наше і наших дітей, що саме голос кожного з нас здатен змінити наше життя на краще.


Ви є представником партії "Голос". Парламентські вибори показали, що ця політична сила не є однією з найрейтинговіших. Та все ж ви вирішили обрати саме цю партію. Чому?


По-перше, минулі парламентські вибори підтвердили, що в Україні є запит на людей, не «зіпсованих політикою», без олігархічного бек-граунду чи бюрократичного досвіду. Чи не вперше в історії України ми бачимо партію, яка, в гонитві за рейтингами, не обіцяє золоті гори виборцям, яка не фінансується жодним великим підприємцем, яка систематично перевіряє свої ряди на «зашкварених» чиновників. Переконаний, що з командою "Голосу" ми зробимо наше місто ще кращим!


Скільки років ви живете в Івано-Франківську? Ви задоволені тим, як сьогодні керує містом чинна влада? Якщо ні, то чому? В чому проблема?


Я живу в місті з 2005 року і мушу сказати, що наше місто, справді, росте і змінюється. Івано-Франківськ, як магніт, притягує жителів сусідніх міст і навіть областей. Не один рік ми спостерігаємо бум житлового будівництва, оскільки всі нові жителі потребують все більше житла. Але, що зробила влада для комфорту жителів за цей час? Скільки нових робочих місць з’явилось в місті?

З кожного кутка ми чуємо слізні історії про міфічних інвесторів, а в той самий час місто вже багато років, як не має що запропонувати потенційним інвесторам, бо всі ділянки вже або забудовані, або знаходяться у приватній власності. В результаті нові заводи будують в сусідніх районах чи областях. А ми мовчки слухаємо про «чергові здобутки» чинної влади.

Повертаючись до забудови міста, хочу звернути увагу на ще один дуже важливий аспект розвитку сучасних міст - проблему транспорту загалом і громадського зокрема. За наші з вами кошти, а ще залучаючи значні кредити, міська влада останніми роками відчутно наростила парк комунального транспорту. Цікаво подивитись, у скільки нам тепер обходиться утримання всієї цієї «армади», яка щодня блокує місто в багатогодинних заторах? Бо ж ніхто не здогадався раціонально спланувати міські маршрути. Не зважаючи на постійне збільшення кількості транспорту в місті, жодного нового паркінгу чи іншого рішення, спрямованого на розвантаження міських вулиць, ми не побачили.

Як на мене, причини цих і решти проблем нашого міста криються в людях, яким мешканці довірили управління міською господаркою. Всі рішення приймаються купкою людей, які переважно не мають відповідного досвіду і знань, зате «правильної» політичної орієнтації. Провали в економічній політиці для нас замасковують боротьбою за «традиційні сімейні цінності» та показовим патріотизмом.

Наше місто вже втомилось від різноманітних «схем» і «тем». Використовуючи прозорі інструменти управління містом, наша команда доведе, що є інший шлях, а не лише вічні «дерибани» і «договірняки».


Розглянемо ситуацію: до міської ради від партії "Голос" потрапляє два-три представників. У такому випадку будете дотримуватися власних позицій чи шукатимете підтримки у більшості?


Ми вже маємо дуже схожу ситуацію у Верховній Раді, де наша партія вимушено знаходиться в опозиції. Проте, це не заважає моїм колегам конструктивно та ефективно працювати над творенням нових законів, спрямованих на розвиток нашої держави. Щодо місцевих виборів 2020, то остаточну оцінку нам дасть виборець 25 жовтня. Не залежно від розміру фракції у міській раді, ми точно не будемо зраджувати нашим принципам, основними з яких є - доброчесність, рішучість, професійність та командна робота.


Що "Голос" та його команда можуть дати Івано-Франківську?


Підсумовуючи вищесказане, хочу вчергове звернути увагу на необхідності конкуренції у владі. Наша команда здатна створити гідну альтернативу монополістам у владі та забезпечити справжню свободу вибору жителям міста. Для успішного та ефективного управління сучасним європейським містом не потрібні жодні ідоли, вожді чи символи. Саме ми, своїм голосом можемо зараз все змінити на краще!


17.09.2020 16931 1
Коментарі (1)

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

154
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5021 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2276 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1713
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2202
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4099

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

221

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

311

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

394

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

777
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

132
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

268
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

445
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

140
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

299 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

614
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

913
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5462
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

185
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

222
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

336
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

512