Ігор Бартків: Ми повинні вірити у себе, бо знайти де і вкрасти – то шлях у прірву

Серед нових людей, які вирішили позмагатися на цих виборах, є Ігор Бартків. Він - віцепрезидент Івано-Франківської торгово-промислової палати і до цього був зовсім непублічною людиною.

Між тим, у свої неповні сорок років Ігор Бартків, окрім хорошої кар’єри, ще має трьох синів, багато подорожує та є запеклим велосипедистом. Саме він поведе команду «Голос» в Івано-Франківську міську раду


Є така думка, що зараз іти у політику престижно і модно? 


Я пішов у політику, бо встидно.

Встидно, що за 30 років держава Україна, за яку боролося не одне покоління у моїй родині, тупцює на місці.

Сумніваюсь, що українська політика аж така престижна. Після відновлення незалежності політика в Україні перетворилася на єдиний соціальний ліфт часто для неуків, які крім красти і брехати більше нічого не вміють.


Це пояснюють панівним становищем олігархату. Мовляв, вони так все організовують?


Це пояснюється небажанням українців брати на себе відповідальність. Олігархат паразитує на цьому.

Якщо українці навчаться любити себе, не будуть захлинатися у заздрощах та несприйнятті інших українців, то їх не зламає жоден ворог.


Людей такими сформувала Система. Виросло ціле покоління, яке бачить, що не треба вчитися, не потрібна наука. Головне - знайти, звідки вкрасти?


Знайти де і вкрасти – то шлях у прірву.

Українцям треба вчитися на позитивах. У нашому місті є приклади успішних проєктів. Треба давати людям можливість розвиватися далі. Нехай ці успішні проєкти заражають побільше молоді, щоби вони хотіли бути схожими на цих успішних, а не на багатих дєрєбанщиків.


Сотні молодих людей на це скажуть, що вони пробували і прогоріли. Як тільки ти рипнешся, то відразу маєш справу з податковою, з іншими державними інституціями, які звикли паразитувати. У людей опускаються руки.


Але ж у інших людей вийшло. Треба змінити мислення у бік позитивів.

Ми нарікаємо на державні інституції, але ніхто не біжить писати скарги на конкретні випадки. Через оцю «мою хату скраю» державна машина і буксує. Порушники законів залишаються непокараними. Люди мусять перевчитися орієнтуватися не на погане і опускати від розпачу руки, а зрозуміти, що ніхто за нас для нас нічого не зробить.


Справа не лише у молоді. У старших поколінь ще сумніший досвід. 


Знову повертаємося до успішних проєктів. Чим їх більше, то більші надходження до бюджету, а це достойніші пенсії. І цього за нас ніхто не зробить. Адже, за теперішню пенсію не можливо, ні прохарчуватися, ні полікуватися. І це йдеться про людей, які мають стаж. Які чесно пропрацювали десятки років. Їх ровесники у Польщі їздять по Європі на екскурсії, а наші пенсіонери у роздумах: придбати хліба чи таблетки?


Економісти кажуть, що особливість України у тому, що у нас не депресія і навіть не стагнація. Ми маємо ручне управління олігархів, які не дають економіці розвиватися, щоби не втрачати контроль


Може бути все, але проти природи не попреш. Я знову про форму мислення. Одних звірів тисячами заганяють до кошар чи корівників і, якими б сильними вони не були, вони там лише слухняно блеють або мекають. До інших звірів навіть страшно підійти, хоч вони і значно менші тих нібито сильних.

З людьми, а вони у харчовому ланцюгу Природи теж своєрідні звірі, можна поводитися так, як вони дозволяють


Припустимо, ви перемагаєте. Які ваші перші кроки?


Будемо ініціювати аудит всіх промислових потужностей міста. Треба припинити закопувати гроші, наприклад, у неякісну плитку, як на міському озері, де ще не закінчилися роботи, а плитка вже порозсипалася.

Потрібні нові садочки для батьків з дошкільнятами. Маємо напрацювання співпраці з іноземними партнерами. Розвиватимемо залучення інвестицій у місцевий бізнес.

читайте також: Ігор Бартків: В Україні є запит на людей, не «зіпсованих політикою», без олігархічного бек-граунду чи бюрократичного досвіду

Потрібні програми підтримки пенсіонерів.

Треба щось робити з медициною. Хто вміє лікувати – нехай стають мільйонерами, хто не вміє – геть з медзакладів. Але знову ж потрібні програми допомоги тим, хто не може оплатити своє лікування. А це повертає нас до початку розмови. Люди повинні вірити у себе і розвивати різну підприємницьку діяльність, яка допоможе наповнити бюджет. 


Ви впевнені, що зможете реалізувати задумане?


Я впевнений, що ми зробимо все можливе, щоби реалізувати задумане. Все залежатиме від рівня підтримки наших пропозицій серед мешканців. Ми хочемо завести до міської ради інший тип політиків. Не тих, які вміють гарно обіцяти чи просто цікаво говорити, а таких, кому хочеться працювати для розвитку свого краю.

 


09.10.2020 16644
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1204
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1341
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1341
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5255
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7761 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10722 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

670

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1361

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2096

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2163
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

80
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2231
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3663
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2063
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3138
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

906
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

728
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

170
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

246
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

756 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

458
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1652 6