Ігор Бартків: Ми повинні вірити у себе, бо знайти де і вкрасти – то шлях у прірву

Серед нових людей, які вирішили позмагатися на цих виборах, є Ігор Бартків. Він - віцепрезидент Івано-Франківської торгово-промислової палати і до цього був зовсім непублічною людиною.

Між тим, у свої неповні сорок років Ігор Бартків, окрім хорошої кар’єри, ще має трьох синів, багато подорожує та є запеклим велосипедистом. Саме він поведе команду «Голос» в Івано-Франківську міську раду


Є така думка, що зараз іти у політику престижно і модно? 


Я пішов у політику, бо встидно.

Встидно, що за 30 років держава Україна, за яку боролося не одне покоління у моїй родині, тупцює на місці.

Сумніваюсь, що українська політика аж така престижна. Після відновлення незалежності політика в Україні перетворилася на єдиний соціальний ліфт часто для неуків, які крім красти і брехати більше нічого не вміють.


Це пояснюють панівним становищем олігархату. Мовляв, вони так все організовують?


Це пояснюється небажанням українців брати на себе відповідальність. Олігархат паразитує на цьому.

Якщо українці навчаться любити себе, не будуть захлинатися у заздрощах та несприйнятті інших українців, то їх не зламає жоден ворог.


Людей такими сформувала Система. Виросло ціле покоління, яке бачить, що не треба вчитися, не потрібна наука. Головне - знайти, звідки вкрасти?


Знайти де і вкрасти – то шлях у прірву.

Українцям треба вчитися на позитивах. У нашому місті є приклади успішних проєктів. Треба давати людям можливість розвиватися далі. Нехай ці успішні проєкти заражають побільше молоді, щоби вони хотіли бути схожими на цих успішних, а не на багатих дєрєбанщиків.


Сотні молодих людей на це скажуть, що вони пробували і прогоріли. Як тільки ти рипнешся, то відразу маєш справу з податковою, з іншими державними інституціями, які звикли паразитувати. У людей опускаються руки.


Але ж у інших людей вийшло. Треба змінити мислення у бік позитивів.

Ми нарікаємо на державні інституції, але ніхто не біжить писати скарги на конкретні випадки. Через оцю «мою хату скраю» державна машина і буксує. Порушники законів залишаються непокараними. Люди мусять перевчитися орієнтуватися не на погане і опускати від розпачу руки, а зрозуміти, що ніхто за нас для нас нічого не зробить.


Справа не лише у молоді. У старших поколінь ще сумніший досвід. 


Знову повертаємося до успішних проєктів. Чим їх більше, то більші надходження до бюджету, а це достойніші пенсії. І цього за нас ніхто не зробить. Адже, за теперішню пенсію не можливо, ні прохарчуватися, ні полікуватися. І це йдеться про людей, які мають стаж. Які чесно пропрацювали десятки років. Їх ровесники у Польщі їздять по Європі на екскурсії, а наші пенсіонери у роздумах: придбати хліба чи таблетки?


Економісти кажуть, що особливість України у тому, що у нас не депресія і навіть не стагнація. Ми маємо ручне управління олігархів, які не дають економіці розвиватися, щоби не втрачати контроль


Може бути все, але проти природи не попреш. Я знову про форму мислення. Одних звірів тисячами заганяють до кошар чи корівників і, якими б сильними вони не були, вони там лише слухняно блеють або мекають. До інших звірів навіть страшно підійти, хоч вони і значно менші тих нібито сильних.

З людьми, а вони у харчовому ланцюгу Природи теж своєрідні звірі, можна поводитися так, як вони дозволяють


Припустимо, ви перемагаєте. Які ваші перші кроки?


Будемо ініціювати аудит всіх промислових потужностей міста. Треба припинити закопувати гроші, наприклад, у неякісну плитку, як на міському озері, де ще не закінчилися роботи, а плитка вже порозсипалася.

Потрібні нові садочки для батьків з дошкільнятами. Маємо напрацювання співпраці з іноземними партнерами. Розвиватимемо залучення інвестицій у місцевий бізнес.

читайте також: Ігор Бартків: В Україні є запит на людей, не «зіпсованих політикою», без олігархічного бек-граунду чи бюрократичного досвіду

Потрібні програми підтримки пенсіонерів.

Треба щось робити з медициною. Хто вміє лікувати – нехай стають мільйонерами, хто не вміє – геть з медзакладів. Але знову ж потрібні програми допомоги тим, хто не може оплатити своє лікування. А це повертає нас до початку розмови. Люди повинні вірити у себе і розвивати різну підприємницьку діяльність, яка допоможе наповнити бюджет. 


Ви впевнені, що зможете реалізувати задумане?


Я впевнений, що ми зробимо все можливе, щоби реалізувати задумане. Все залежатиме від рівня підтримки наших пропозицій серед мешканців. Ми хочемо завести до міської ради інший тип політиків. Не тих, які вміють гарно обіцяти чи просто цікаво говорити, а таких, кому хочеться працювати для розвитку свого краю.

 


09.10.2020 16715
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

600
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1155
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2464
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1960 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2910

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

655

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

739

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1650

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1631
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

323
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

439
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18357
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7464
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3647
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1033
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10771
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

274
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

268
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

464
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

441
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

674