Ігор Бартків: Ми повинні вірити у себе, бо знайти де і вкрасти – то шлях у прірву

Серед нових людей, які вирішили позмагатися на цих виборах, є Ігор Бартків. Він - віцепрезидент Івано-Франківської торгово-промислової палати і до цього був зовсім непублічною людиною.

Між тим, у свої неповні сорок років Ігор Бартків, окрім хорошої кар’єри, ще має трьох синів, багато подорожує та є запеклим велосипедистом. Саме він поведе команду «Голос» в Івано-Франківську міську раду


Є така думка, що зараз іти у політику престижно і модно? 


Я пішов у політику, бо встидно.

Встидно, що за 30 років держава Україна, за яку боролося не одне покоління у моїй родині, тупцює на місці.

Сумніваюсь, що українська політика аж така престижна. Після відновлення незалежності політика в Україні перетворилася на єдиний соціальний ліфт часто для неуків, які крім красти і брехати більше нічого не вміють.


Це пояснюють панівним становищем олігархату. Мовляв, вони так все організовують?


Це пояснюється небажанням українців брати на себе відповідальність. Олігархат паразитує на цьому.

Якщо українці навчаться любити себе, не будуть захлинатися у заздрощах та несприйнятті інших українців, то їх не зламає жоден ворог.


Людей такими сформувала Система. Виросло ціле покоління, яке бачить, що не треба вчитися, не потрібна наука. Головне - знайти, звідки вкрасти?


Знайти де і вкрасти – то шлях у прірву.

Українцям треба вчитися на позитивах. У нашому місті є приклади успішних проєктів. Треба давати людям можливість розвиватися далі. Нехай ці успішні проєкти заражають побільше молоді, щоби вони хотіли бути схожими на цих успішних, а не на багатих дєрєбанщиків.


Сотні молодих людей на це скажуть, що вони пробували і прогоріли. Як тільки ти рипнешся, то відразу маєш справу з податковою, з іншими державними інституціями, які звикли паразитувати. У людей опускаються руки.


Але ж у інших людей вийшло. Треба змінити мислення у бік позитивів.

Ми нарікаємо на державні інституції, але ніхто не біжить писати скарги на конкретні випадки. Через оцю «мою хату скраю» державна машина і буксує. Порушники законів залишаються непокараними. Люди мусять перевчитися орієнтуватися не на погане і опускати від розпачу руки, а зрозуміти, що ніхто за нас для нас нічого не зробить.


Справа не лише у молоді. У старших поколінь ще сумніший досвід. 


Знову повертаємося до успішних проєктів. Чим їх більше, то більші надходження до бюджету, а це достойніші пенсії. І цього за нас ніхто не зробить. Адже, за теперішню пенсію не можливо, ні прохарчуватися, ні полікуватися. І це йдеться про людей, які мають стаж. Які чесно пропрацювали десятки років. Їх ровесники у Польщі їздять по Європі на екскурсії, а наші пенсіонери у роздумах: придбати хліба чи таблетки?


Економісти кажуть, що особливість України у тому, що у нас не депресія і навіть не стагнація. Ми маємо ручне управління олігархів, які не дають економіці розвиватися, щоби не втрачати контроль


Може бути все, але проти природи не попреш. Я знову про форму мислення. Одних звірів тисячами заганяють до кошар чи корівників і, якими б сильними вони не були, вони там лише слухняно блеють або мекають. До інших звірів навіть страшно підійти, хоч вони і значно менші тих нібито сильних.

З людьми, а вони у харчовому ланцюгу Природи теж своєрідні звірі, можна поводитися так, як вони дозволяють


Припустимо, ви перемагаєте. Які ваші перші кроки?


Будемо ініціювати аудит всіх промислових потужностей міста. Треба припинити закопувати гроші, наприклад, у неякісну плитку, як на міському озері, де ще не закінчилися роботи, а плитка вже порозсипалася.

Потрібні нові садочки для батьків з дошкільнятами. Маємо напрацювання співпраці з іноземними партнерами. Розвиватимемо залучення інвестицій у місцевий бізнес.

читайте також: Ігор Бартків: В Україні є запит на людей, не «зіпсованих політикою», без олігархічного бек-граунду чи бюрократичного досвіду

Потрібні програми підтримки пенсіонерів.

Треба щось робити з медициною. Хто вміє лікувати – нехай стають мільйонерами, хто не вміє – геть з медзакладів. Але знову ж потрібні програми допомоги тим, хто не може оплатити своє лікування. А це повертає нас до початку розмови. Люди повинні вірити у себе і розвивати різну підприємницьку діяльність, яка допоможе наповнити бюджет. 


Ви впевнені, що зможете реалізувати задумане?


Я впевнений, що ми зробимо все можливе, щоби реалізувати задумане. Все залежатиме від рівня підтримки наших пропозицій серед мешканців. Ми хочемо завести до міської ради інший тип політиків. Не тих, які вміють гарно обіцяти чи просто цікаво говорити, а таких, кому хочеться працювати для розвитку свого краю.

 


09.10.2020 16835
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1190
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3332
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5083
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1461
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1723
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1979

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

329

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

660

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1462

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1544
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

557
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2261 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2085
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4692
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

553
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8235
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3533
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

429
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

198
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

542
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

702 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

885