
Сьогодні, 16 травня, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу розпочала роботу VІ Міжнародна науково-технічна конференція «Нафтогазова енергетика-2017», яка є важливим заходом у низці подій з відзначення 50-річчя від дня заснування університету.
В конференції беруть участь представники 14 країн, триватиме вона до 19 травня. Учасники заходу мають нагоду встановити прямі бізнес-контакти у сфері трансферу технологій з енергоефективності, передає Фіртка.
Як відмітив ректор університету Євстахій Крижанівський при формуванні енергетичної стратегії визначили, що нафта і газ займають 50 %, тому це основне в енергетичній безпеці України.
"Цього року університет відзначає 50-річний ювілей. Ми вирішили не робити в час війни гучні святкування. Тому проводимо три конференції. Перша стосувалась екологічної тематики. Сьогодні проводимо конференцію на тему Нафтогазової енергетики", - зазначив Євстахій Крижанівський.
В рамках заходу ІФНТУНГ та ПАТ «Укрнафта» підписали договір про співпрацю.
"Укрнафта» зацікавлена налагодити конкретні форми співпраці з університетом, йдеться перш за все про практичну сферу. Хочеться, щоб студенти проходили у нас практику. Також ми були б раді, якщо кращі студенти приходили до нас на роботу", – відмітив представник ПАТ «Укрнафта» Володимир Огризко.
Крім цього Володимир Огризко додав, що «Укрнафта» започатковує програму стимулювання найкращих студентів. За його словами п'ятеро студентів отримуватимуть стипендії від компанії, а керівники ПАТ «Укрнафта» читатимуть лекції в університеті та проводитимуть тренінги.
Володимир Огризко додав, що бізнес вкладає гроші у науку, адже має інтерес.
Окрім цього, ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський та голова правління норвезької компанії "AGR" Свейн Соллунд підписали меморандум про співпрацю.
"Компанія уже встановила деяку співпрацю з університетами у світі. Ми намагаємося об’єднати ті можливості, які надає компанія, хороші знання та спеціалістів", - відмітив Свейн Соллунд.
Як передбачає меморандум, компанія "AGR" спільно з університетом впроваджуватиме в Україні новітні технології буріння.
"Великі запаси газу є на глибині 7 тисяч метрів. Завдяки такому партнерству ми зможемо діставати цінні вуглеводні. Надіємось, що успіх буде тому, що ми маємо партнером таку потужну європейську компанію", - резюмував ректор ІФНТУНГ.