ІФНТУНГ об’єднався з ДонНАБА: в Івано-Франківську презентували нову структуру інституту (ФОТО)

У вівторок, 13 травня, в Івано-Франківську відбулася презентація оновленого Інституту архітектури та будівництва. 

Про це інформує журналістка Фіртки з місця події.

"За останні два роки університет пережив доволі непрості події — від чуток про об'єднання до реалій сьогодення, коли ми вже об'єднали Національну академію архітектури та будівництва Донбасу.

Це колишній потужний будівельний заклад вищої освіти Донеччини, який волею долі через війну, через агресію росії, став частиною нашого університету.

Двічі релокований виш, якому було важко — відтік кадрів, малі вступні набори.

Міністерство прийняло рішення про об'єднання. Нас об'єднали, адже вже понад 10 років у нас функціонував інститут, у складі якого були освітні програми з будівництва та архітектури. Тобто ми — технічний заклад вищої освіти з базовою технічною підготовкою.

Після релокації ДонНАБА влилася в наш університет, у новий інститут. На базі фактично ДонНАБА провели структурні зміни, реформи в університеті.

І сьогодні презентуємо для галузі, для будівництва, для архітектури міста, області та всієї країни нову структуру.

Плани не лише щодо звичайного будівництва, а й щодо будівництва та архітектури об’єктів критичної інфраструктури: їхнього захисту, оновлення після влучання в них засобів, які запускає росія", — зазначив ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик.

Зі слів Чудика, одне з непростих завдань — це старт приймальної кампанії через півтора місяця. Так, потрібно шукати фахових спеціалістів для покращення цілеспрямованості й ресурсної людської бази науково-педагогічних кадрів.

"Не все йде гладко, є певні нюанси, проблеми.

Зараз триває реформування вищої освіти, але загалом, з огляду на наказ Міністерства освіти, який з’явився цими вихідними щодо фінансування закладів вищої освіти державної форми власності, ми отримали доволі хороше фінансування.

Ми посідаємо 32-ге місце в Україні серед державних університетів, академій та структур, які входять у пул Міністерства освіти за рівнем фінансування".

Доктор технічних наук, професор, керівник Центру професійних комунікацій в університеті нафти й газу Олег Мандрик каже, метою заходу є покращення співпраці та взаємодії з бізнесом.

"Сьогодні запросили багато роботодавців з Прикарпаття, наших випускників та партнерів університету з однією метою — покращення співпраці та взаємодії з бізнесом, щоб у майбутньому спільно готувати сучасного фахівця в галузі будівництва, архітектури та геодезії.

Центр професійних комунікацій якраз і відповідає за таку співпрацю. Загалом, в університеті є багато інструментів: Центр професійних комунікацій, Центр дуальної освіти, Центр рекрутингу, які взаємодіють з підприємствами, організаціями та фірмами, для яких ми готуємо спеціалістів.

Насправді для підготовки бакалаврів, магістрів, аспірантів у державі діють нормативи — стандарти вищої освіти. У них, як у законах, чітко прописано, яких програмних результатів має досягти випускник, які навички, знання та комунікаційні вміння повинен мати.

У цьому нам мають допомагати стейкхолдери. Адже саме вони найкраще розуміють сучасний стан ринку, його потреби та те, що має знати фахівець, коли він ще однією ногою в університеті, а другою — вже на виробництві.

Чесно кажучи, для того, щоб підприємства мали менше клопотів зі стажуваннями, переучуванням (а таке часто трапляється), ми й проводимо такі заходи. Ми запросили представників бізнесу та підприємств, щоб підписати з університетом нафти й газу угоди про співпрацю".

Олег Мандрик додав, ці угоди передбачають можливість проведення бінарних занять, коли фахівці-практики працюють зі студентами безпосередньо в їхніх лабораторіях, створення спільних лабораторій, відкриття філій кафедр на підприємствах, впровадження дуальної форми навчання.

"Ми даємо студентам можливість одночасно навчатися й працювати. У майбутньому більшість студентів знаходить свою роботу за фахом, тут, в Україні.

Це робочі місця за тією спеціальністю, за якою вони навчалися в університеті нафти й газу протягом п’яти з половиною років".

Один із забудовників Максим Бартко зазначив, що компанія активно співпрацює з університетом.

"Ми допомагаємо студентам, беремо їх на роботу, організовуємо різні практики. Мотивуємо студентів, показуємо, на чому можна заробляти, як можна розвиватися.

Якщо порівнювати моє навчання з нинішнім, то тоді таких можливостей взагалі не було. Було мало людей, на яких можна було рівнятися, взяти приклад — це по-перше. По-друге, не було технічних можливостей.

Зараз інститут вийшов на новий рівень: студенти вже випускаються підготовленими, і їх не потрібно додатково навчати після інституту, щоб вони могли працювати за фахом.

Університет нафти й газу завжди тримає зв’язок із ринком і добре розуміє, чому потрібно навчати студентів, щоб вони могли впевнено працювати в майбутньому.

Ми, в принципі, повністю задоволені. Хай зберігають той рівень, який мають, і рухаються далі", — додав Максим Бартко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ухвалили рішення: до ІФНТУНГ приєднали Донбаську академію будівництва й архітектури

Енергетична підтримка: ІФНТУНГ отримав сонячну електростанцію від німецького волонтера (ФОТО)

ІФНТУНГ долучився до формування тарифної політики в розподілі природного газу

"Розвиваємо енергетичний університет майбутнього": ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик про ребрендинг, ракетний удар та приєднання Донбаської академії


13.05.2025 530
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

316
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13696 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1557
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

857
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6119
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1713

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

873
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5917
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13566
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

235
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2