ІФНТУНГ об’єднався з ДонНАБА: в Івано-Франківську презентували нову структуру інституту (ФОТО)

У вівторок, 13 травня, в Івано-Франківську відбулася презентація оновленого Інституту архітектури та будівництва. 

Про це інформує журналістка Фіртки з місця події.

"За останні два роки університет пережив доволі непрості події — від чуток про об'єднання до реалій сьогодення, коли ми вже об'єднали Національну академію архітектури та будівництва Донбасу.

Це колишній потужний будівельний заклад вищої освіти Донеччини, який волею долі через війну, через агресію росії, став частиною нашого університету.

Двічі релокований виш, якому було важко — відтік кадрів, малі вступні набори.

Міністерство прийняло рішення про об'єднання. Нас об'єднали, адже вже понад 10 років у нас функціонував інститут, у складі якого були освітні програми з будівництва та архітектури. Тобто ми — технічний заклад вищої освіти з базовою технічною підготовкою.

Після релокації ДонНАБА влилася в наш університет, у новий інститут. На базі фактично ДонНАБА провели структурні зміни, реформи в університеті.

І сьогодні презентуємо для галузі, для будівництва, для архітектури міста, області та всієї країни нову структуру.

Плани не лише щодо звичайного будівництва, а й щодо будівництва та архітектури об’єктів критичної інфраструктури: їхнього захисту, оновлення після влучання в них засобів, які запускає росія", — зазначив ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик.

Зі слів Чудика, одне з непростих завдань — це старт приймальної кампанії через півтора місяця. Так, потрібно шукати фахових спеціалістів для покращення цілеспрямованості й ресурсної людської бази науково-педагогічних кадрів.

"Не все йде гладко, є певні нюанси, проблеми.

Зараз триває реформування вищої освіти, але загалом, з огляду на наказ Міністерства освіти, який з’явився цими вихідними щодо фінансування закладів вищої освіти державної форми власності, ми отримали доволі хороше фінансування.

Ми посідаємо 32-ге місце в Україні серед державних університетів, академій та структур, які входять у пул Міністерства освіти за рівнем фінансування".

Доктор технічних наук, професор, керівник Центру професійних комунікацій в університеті нафти й газу Олег Мандрик каже, метою заходу є покращення співпраці та взаємодії з бізнесом.

"Сьогодні запросили багато роботодавців з Прикарпаття, наших випускників та партнерів університету з однією метою — покращення співпраці та взаємодії з бізнесом, щоб у майбутньому спільно готувати сучасного фахівця в галузі будівництва, архітектури та геодезії.

Центр професійних комунікацій якраз і відповідає за таку співпрацю. Загалом, в університеті є багато інструментів: Центр професійних комунікацій, Центр дуальної освіти, Центр рекрутингу, які взаємодіють з підприємствами, організаціями та фірмами, для яких ми готуємо спеціалістів.

Насправді для підготовки бакалаврів, магістрів, аспірантів у державі діють нормативи — стандарти вищої освіти. У них, як у законах, чітко прописано, яких програмних результатів має досягти випускник, які навички, знання та комунікаційні вміння повинен мати.

У цьому нам мають допомагати стейкхолдери. Адже саме вони найкраще розуміють сучасний стан ринку, його потреби та те, що має знати фахівець, коли він ще однією ногою в університеті, а другою — вже на виробництві.

Чесно кажучи, для того, щоб підприємства мали менше клопотів зі стажуваннями, переучуванням (а таке часто трапляється), ми й проводимо такі заходи. Ми запросили представників бізнесу та підприємств, щоб підписати з університетом нафти й газу угоди про співпрацю".

Олег Мандрик додав, ці угоди передбачають можливість проведення бінарних занять, коли фахівці-практики працюють зі студентами безпосередньо в їхніх лабораторіях, створення спільних лабораторій, відкриття філій кафедр на підприємствах, впровадження дуальної форми навчання.

"Ми даємо студентам можливість одночасно навчатися й працювати. У майбутньому більшість студентів знаходить свою роботу за фахом, тут, в Україні.

Це робочі місця за тією спеціальністю, за якою вони навчалися в університеті нафти й газу протягом п’яти з половиною років".

Один із забудовників Максим Бартко зазначив, що компанія активно співпрацює з університетом.

"Ми допомагаємо студентам, беремо їх на роботу, організовуємо різні практики. Мотивуємо студентів, показуємо, на чому можна заробляти, як можна розвиватися.

Якщо порівнювати моє навчання з нинішнім, то тоді таких можливостей взагалі не було. Було мало людей, на яких можна було рівнятися, взяти приклад — це по-перше. По-друге, не було технічних можливостей.

Зараз інститут вийшов на новий рівень: студенти вже випускаються підготовленими, і їх не потрібно додатково навчати після інституту, щоб вони могли працювати за фахом.

Університет нафти й газу завжди тримає зв’язок із ринком і добре розуміє, чому потрібно навчати студентів, щоб вони могли впевнено працювати в майбутньому.

Ми, в принципі, повністю задоволені. Хай зберігають той рівень, який мають, і рухаються далі", — додав Максим Бартко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ухвалили рішення: до ІФНТУНГ приєднали Донбаську академію будівництва й архітектури

Енергетична підтримка: ІФНТУНГ отримав сонячну електростанцію від німецького волонтера (ФОТО)

ІФНТУНГ долучився до формування тарифної політики в розподілі природного газу

"Розвиваємо енергетичний університет майбутнього": ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик про ребрендинг, ракетний удар та приєднання Донбаської академії


13.05.2025 1812
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

448
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1855
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3336
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1201
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1223
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1285 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

685

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

340

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1016

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1178
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

390
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2546
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1282
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1386
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

592
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15240
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7532
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

388
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

946 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

524
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

427
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

514