
У вівторок, 13 травня, в Івано-Франківську відбулася презентація оновленого Інституту архітектури та будівництва.
Про це інформує журналістка Фіртки з місця події.
"За останні два роки університет пережив доволі непрості події — від чуток про об'єднання до реалій сьогодення, коли ми вже об'єднали Національну академію архітектури та будівництва Донбасу.
Це колишній потужний будівельний заклад вищої освіти Донеччини, який волею долі через війну, через агресію росії, став частиною нашого університету.
Двічі релокований виш, якому було важко — відтік кадрів, малі вступні набори.
Міністерство прийняло рішення про об'єднання. Нас об'єднали, адже вже понад 10 років у нас функціонував інститут, у складі якого були освітні програми з будівництва та архітектури. Тобто ми — технічний заклад вищої освіти з базовою технічною підготовкою.
Після релокації ДонНАБА влилася в наш університет, у новий інститут. На базі фактично ДонНАБА провели структурні зміни, реформи в університеті.
І сьогодні презентуємо для галузі, для будівництва, для архітектури міста, області та всієї країни нову структуру.
Плани не лише щодо звичайного будівництва, а й щодо будівництва та архітектури об’єктів критичної інфраструктури: їхнього захисту, оновлення після влучання в них засобів, які запускає росія", — зазначив ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик.
Зі слів Чудика, одне з непростих завдань — це старт приймальної кампанії через півтора місяця. Так, потрібно шукати фахових спеціалістів для покращення цілеспрямованості й ресурсної людської бази науково-педагогічних кадрів.
"Не все йде гладко, є певні нюанси, проблеми.
Зараз триває реформування вищої освіти, але загалом, з огляду на наказ Міністерства освіти, який з’явився цими вихідними щодо фінансування закладів вищої освіти державної форми власності, ми отримали доволі хороше фінансування.
Ми посідаємо 32-ге місце в Україні серед державних університетів, академій та структур, які входять у пул Міністерства освіти за рівнем фінансування".
Доктор технічних наук, професор, керівник Центру професійних комунікацій в університеті нафти й газу Олег Мандрик каже, метою заходу є покращення співпраці та взаємодії з бізнесом.
"Сьогодні запросили багато роботодавців з Прикарпаття, наших випускників та партнерів університету з однією метою — покращення співпраці та взаємодії з бізнесом, щоб у майбутньому спільно готувати сучасного фахівця в галузі будівництва, архітектури та геодезії.
Центр професійних комунікацій якраз і відповідає за таку співпрацю. Загалом, в університеті є багато інструментів: Центр професійних комунікацій, Центр дуальної освіти, Центр рекрутингу, які взаємодіють з підприємствами, організаціями та фірмами, для яких ми готуємо спеціалістів.
Насправді для підготовки бакалаврів, магістрів, аспірантів у державі діють нормативи — стандарти вищої освіти. У них, як у законах, чітко прописано, яких програмних результатів має досягти випускник, які навички, знання та комунікаційні вміння повинен мати.
У цьому нам мають допомагати стейкхолдери. Адже саме вони найкраще розуміють сучасний стан ринку, його потреби та те, що має знати фахівець, коли він ще однією ногою в університеті, а другою — вже на виробництві.
Чесно кажучи, для того, щоб підприємства мали менше клопотів зі стажуваннями, переучуванням (а таке часто трапляється), ми й проводимо такі заходи. Ми запросили представників бізнесу та підприємств, щоб підписати з університетом нафти й газу угоди про співпрацю".
Олег Мандрик додав, ці угоди передбачають можливість проведення бінарних занять, коли фахівці-практики працюють зі студентами безпосередньо в їхніх лабораторіях, створення спільних лабораторій, відкриття філій кафедр на підприємствах, впровадження дуальної форми навчання.
"Ми даємо студентам можливість одночасно навчатися й працювати. У майбутньому більшість студентів знаходить свою роботу за фахом, тут, в Україні.
Це робочі місця за тією спеціальністю, за якою вони навчалися в університеті нафти й газу протягом п’яти з половиною років".
Один із забудовників Максим Бартко зазначив, що компанія активно співпрацює з університетом.
"Ми допомагаємо студентам, беремо їх на роботу, організовуємо різні практики. Мотивуємо студентів, показуємо, на чому можна заробляти, як можна розвиватися.
Якщо порівнювати моє навчання з нинішнім, то тоді таких можливостей взагалі не було. Було мало людей, на яких можна було рівнятися, взяти приклад — це по-перше. По-друге, не було технічних можливостей.
Зараз інститут вийшов на новий рівень: студенти вже випускаються підготовленими, і їх не потрібно додатково навчати після інституту, щоб вони могли працювати за фахом.
Університет нафти й газу завжди тримає зв’язок із ринком і добре розуміє, чому потрібно навчати студентів, щоб вони могли впевнено працювати в майбутньому.
Ми, в принципі, повністю задоволені. Хай зберігають той рівень, який мають, і рухаються далі", — додав Максим Бартко.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: