ІФНТУНГ долучився до формування тарифної політики в розподілі природного газу

За організації Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та за підтримки Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг  Верховної ради України у форматі відеоконференції відбувся Круглий стіл «Деякі аспекти формування тарифної політики в розподілі природного газу» в рамках проєкту «Формування тарифної політики в газопостачанні задля інформаційно-соціальної безпеки» (2021.01/0409). 

Про це повідомили на сайті університету, пише Фіртка.

Про актуальність обраної теми свідчить високе та компетентне представництво учасників, серед яких – депутати Верховної ради України, керівники, представники, консультанти й радники з  Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВРУ, Міністерства енергетики України, Центру Разумкова, Асоціації газовидобувних компаній України, DiXi Group, Громадської спілки «Асоціація газового ринку України», адміністрація, викладачі, науковці, аспіранти ІФНТУНГ, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, виконавці проєкту.

Модератором Круглого столу стала учасниця проєкт, завідувачка кафедри підприємництва та маркетингу, проф. Ірина Перевозова. Привітали присутніх ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик, який наголосив на важливості проєкт для енергетичної безпеки держави, та член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВРУ Андрій Жупанін, який пояснив широку суспільну значущість теми та проблеми зі сприйняттям тарифів на розподіл газу, що створює соціальну напругу, особливо під час війни.

Долучився до Круглого столу заступник Міністра енергетики України Микола Колісник. Він підкреслив освітній та науковий потенціал ІФНТУНГ, який не лише готує профільних фахівців, але й веде науково-дослідну та проєктну діяльність щодо відповідної регуляторної й тарифної політики, правильного тлумачення норм тощо, а також важливість співпраці міністерства з профільним ЗВО.

На думку ключового доповідача Круглого столу – проф. кафедри фінансів, обліку та оподаткування Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ, доктора економічних наук  та керівниці проєкту «Формування тарифної політики в газопостачанні задля інформаційно-соціальної безпеки» Ліліани Гораль, «формування тарифної політики в газопостачанні має безпосереднє відношення до енергетичної безпеки держави, котра, в свою чергу, в умовах сьогодення набула неабиякої значущості. Тарифна політика в газопостачанні впливає на розвиток економіки країни, соціальну сферу, інфраструктуру та інше».

У своїй доповіді на тему «Формування нової парадигми сталого розвитку газових мереж крізь призму концепції тарифоутворення на розподіл природного газу» професорка зупинилась на напрямах розвитку тарифоутворення в газопостачанні, таких як: підвищення ефективності газових інфраструктур та їх управління; співпраця з міжнародними партнерами, що дозволить знизити залежність від імпорту газу та забезпечити стабільність цінової політики; стимулювання розвитку газових відносин та відповідної нормативної бази, підтримка автономних рішень газових компаній щодо розвитку інфраструктури та зниження витрат; посилення конкуренції в галузі та формування ринкового середовища. 

Науковиця наголосила, що вся команда проєкту провела величезну роботу у дослідженні й аналізі тарифоутворення в газопостачанні, яка поділилась на кілька частин:  технічну, економічну, медійну.  В основі напрацювань – визнання тарифоутворення ключовим виміром:  «газопостачання, який є необхідним для забезпечення стабільності ринку газу та якості газопостачання; вирішення регуляторних питань, пов'язане з підвищенням ефективності газової галузі; врахування соціальних аспектів та створення конкурентного середовища».

Після доповіді відбулось предметне обговорення пропозицій та висновків, викладених у звіті проєкту. Народний депутат України Юрій Камельчук, член правління ТОВ «Газорозподільні мережі України» Сергій Мінін й інші промовці підкреслили глибину, актуальність та вагомість напрацювань, високо оцінюючи науково-дослідний проєкт команди ІФНТУНГ.

Підсумовуючи роботу круглого столу, ректор університету Ігор Чудик ще раз підкреслив потужність науково-педагогічних кадрів ІФНТУНГ та подякував команді проєкту та його керівниці Ліліані Гораль за відмінно виконану роботу, що дозволить галузі бути на вістрі тарифної політики в розподілі природного газу, а університету мати змогу долучитися до вирішення соціально-економічних та техніко-технологічних галузевих та територіальних проблем.


Довідково. Успішною реалізацією проєкт «Формування тарифної політики в газопостачанні задля інформаційно-соціальної безпеки» (2021.01/0409)  завдячує  компетентній команді науковців й фахівців високої кваліфікації, що володіють знаннями і навичками, необхідними для ефективного досягнення цілей проєкту, серед яких – Ліліана Гораль (керівниця проєкту), Ірина ПеревозоваВасиль ШекетаІрина МетошопОлександр ІвановВіра ШийкоОльга СтепанюкВолодимир ПіхОксана ЧерноваСвітлана Король.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відновили десять будівель: в ІФНТУНГ продовжують відбудовувати корпуси, пошкоджені ракетним обстрілом (ФОТО)

"Не покладайтеся на лінь, а покладайтеся на працю": в ІФНТУНГ розпочали новий навчальний рік (ФОТО)

 

Фотогалерея


01.11.2024 576
Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2079
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4642
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1167
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1322
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1750
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2756 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

212

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

368

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1251

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1364
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1876
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26928 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1071
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

337
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7994
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3349
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1596
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1239
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

503 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

695
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

745
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4740