ІФНТУНГ долучився до формування тарифної політики в розподілі природного газу

За організації Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та за підтримки Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг  Верховної ради України у форматі відеоконференції відбувся Круглий стіл «Деякі аспекти формування тарифної політики в розподілі природного газу» в рамках проєкту «Формування тарифної політики в газопостачанні задля інформаційно-соціальної безпеки» (2021.01/0409). 

Про це повідомили на сайті університету, пише Фіртка.

Про актуальність обраної теми свідчить високе та компетентне представництво учасників, серед яких – депутати Верховної ради України, керівники, представники, консультанти й радники з  Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВРУ, Міністерства енергетики України, Центру Разумкова, Асоціації газовидобувних компаній України, DiXi Group, Громадської спілки «Асоціація газового ринку України», адміністрація, викладачі, науковці, аспіранти ІФНТУНГ, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, виконавці проєкту.

Модератором Круглого столу стала учасниця проєкт, завідувачка кафедри підприємництва та маркетингу, проф. Ірина Перевозова. Привітали присутніх ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик, який наголосив на важливості проєкт для енергетичної безпеки держави, та член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВРУ Андрій Жупанін, який пояснив широку суспільну значущість теми та проблеми зі сприйняттям тарифів на розподіл газу, що створює соціальну напругу, особливо під час війни.

Долучився до Круглого столу заступник Міністра енергетики України Микола Колісник. Він підкреслив освітній та науковий потенціал ІФНТУНГ, який не лише готує профільних фахівців, але й веде науково-дослідну та проєктну діяльність щодо відповідної регуляторної й тарифної політики, правильного тлумачення норм тощо, а також важливість співпраці міністерства з профільним ЗВО.

На думку ключового доповідача Круглого столу – проф. кафедри фінансів, обліку та оподаткування Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ, доктора економічних наук  та керівниці проєкту «Формування тарифної політики в газопостачанні задля інформаційно-соціальної безпеки» Ліліани Гораль, «формування тарифної політики в газопостачанні має безпосереднє відношення до енергетичної безпеки держави, котра, в свою чергу, в умовах сьогодення набула неабиякої значущості. Тарифна політика в газопостачанні впливає на розвиток економіки країни, соціальну сферу, інфраструктуру та інше».

У своїй доповіді на тему «Формування нової парадигми сталого розвитку газових мереж крізь призму концепції тарифоутворення на розподіл природного газу» професорка зупинилась на напрямах розвитку тарифоутворення в газопостачанні, таких як: підвищення ефективності газових інфраструктур та їх управління; співпраця з міжнародними партнерами, що дозволить знизити залежність від імпорту газу та забезпечити стабільність цінової політики; стимулювання розвитку газових відносин та відповідної нормативної бази, підтримка автономних рішень газових компаній щодо розвитку інфраструктури та зниження витрат; посилення конкуренції в галузі та формування ринкового середовища. 

Науковиця наголосила, що вся команда проєкту провела величезну роботу у дослідженні й аналізі тарифоутворення в газопостачанні, яка поділилась на кілька частин:  технічну, економічну, медійну.  В основі напрацювань – визнання тарифоутворення ключовим виміром:  «газопостачання, який є необхідним для забезпечення стабільності ринку газу та якості газопостачання; вирішення регуляторних питань, пов'язане з підвищенням ефективності газової галузі; врахування соціальних аспектів та створення конкурентного середовища».

Після доповіді відбулось предметне обговорення пропозицій та висновків, викладених у звіті проєкту. Народний депутат України Юрій Камельчук, член правління ТОВ «Газорозподільні мережі України» Сергій Мінін й інші промовці підкреслили глибину, актуальність та вагомість напрацювань, високо оцінюючи науково-дослідний проєкт команди ІФНТУНГ.

Підсумовуючи роботу круглого столу, ректор університету Ігор Чудик ще раз підкреслив потужність науково-педагогічних кадрів ІФНТУНГ та подякував команді проєкту та його керівниці Ліліані Гораль за відмінно виконану роботу, що дозволить галузі бути на вістрі тарифної політики в розподілі природного газу, а університету мати змогу долучитися до вирішення соціально-економічних та техніко-технологічних галузевих та територіальних проблем.


Довідково. Успішною реалізацією проєкт «Формування тарифної політики в газопостачанні задля інформаційно-соціальної безпеки» (2021.01/0409)  завдячує  компетентній команді науковців й фахівців високої кваліфікації, що володіють знаннями і навичками, необхідними для ефективного досягнення цілей проєкту, серед яких – Ліліана Гораль (керівниця проєкту), Ірина ПеревозоваВасиль ШекетаІрина МетошопОлександр ІвановВіра ШийкоОльга СтепанюкВолодимир ПіхОксана ЧерноваСвітлана Король.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відновили десять будівель: в ІФНТУНГ продовжують відбудовувати корпуси, пошкоджені ракетним обстрілом (ФОТО)

"Не покладайтеся на лінь, а покладайтеся на працю": в ІФНТУНГ розпочали новий навчальний рік (ФОТО)

 

Фотогалерея


01.11.2024 105
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

590
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

960
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3782 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2966
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7126 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3531

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

152

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

691

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

374

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

722
01.11.2024

фото: depositphotos Зазначається, що вуглеводи з високим вмістом клітковини найкраще допомагають при гіпертонії. Про це пише Фіртка з посиланням на УНІАН. У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вміст

81
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

286
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17328
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8616 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8095 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

560
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

962
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27683 1
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

724
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

466
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

480
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

831