
Слід зазначити, що у цьому році конкурсний відбір здійснювався відповідно до нової редакції Положення про експертну раду, розробленої департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та затвердженої розпорядженням ОДА від 04.12. 2014 року №735, пише Фіртка з посиланням на ІФ ОДА.
Відповідно до розпорядження, 22 січня було оголошено сам конкурс.
Відповідно до нововведень, протягом 30 календарних днів автори творів, юридичні чи фізичні особи, зареєстровані у встановленому законодавством України порядку та внесені до Державного реєстру видавців, виготівників та розповсюджувачів видавничої продукції, мали змогу подавати свої пропозиції. Заявки на суспільно-значущі видання приймалися згідно з основними тематичними напрямками: «Історія», «Видання для дітей та юнацтва», «Художня література», «Наукові та науково-популярні видання», «Мистецтво. Образотворчі видання», «Перекладна література», «Твори духовної тематики». За цей час подано 72 пропозиції на загальну суму 3 млн. 726 тис. 342,00 грн.
Окрім того, згідно з розпорядженням облдержадміністрації було оновлено і склад експертної ради, до якої увійшли знані на Прикарпатті автори, літературознавці, зокрема, Тарас Прохасько, Галина Петросаняк, Марія Вайно, Володимир Карий та інші, загалом 23 особи. Склад експертної ради у порівнянні з попереднім було оновлено на третину її членів.
Упродовж трьох тижнів члени експертної ради мали змогу ретельно ознайомитися з поданими на конкурс пропозиціями. Показовим і новаторським у процедурі було й те, що з метою уникнення конфлікту інтересів, унеможливлення лобіювання того чи іншого видання, голосування членами експертної ради здійснювалося таємно на індивідуальних оціночних листах балами від 1 до 10.
На засіданні, проаналізувавши ситуацію, члени експертної ради підтримали пропозицію департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації щодо визначення межі прохідності для книжкових проектів 6 і вище балів. Присутні ухвалили рішення про включення до попереднього переліку суспільно значущих книжкових видань, передбачених до випуску (закупівлі) за бюджетні кошти у 2015 році, 29 найменувань:
«Видання для дітей та юнацтва»
1.В. Багірова - «Привітання до Богородиці»;
2. М. Войцехівська-Павлишин - «Бабусині оповідки»;
3.Г.Симчич - «Спи моє дитяточко».
«Історія»
1.М.Вацеба - «Словом правди свідчу...»;
2.М.Мулик - «Від Січового стрілецтва – до Революції гідності»;
3.І.Коваль, І.Миронюк - «Сучасна археологія Галича і Галицької землі».
«Художня література»
1. Л.Мартович - «Твори» в 2 томах;
2.В.Олійник - «Йордань-вода»;
3.С.Пушик - «Бусова книга», том 6, книга 2;
4. О. Яхневич - «Назустріч сонцю»;
5.В.Рябий - «Сологолос»;
6.Н.Чир - «Гортаючи долю»;
7.Ю.Шкрумеляк - «Молитва за рідну мову»;
8.О.Деркачова - «Коли прокинешся»;
9.М.Вайно - «Кусень світу»;
10.О.Кузів - «Адамцьо»;
11.Ю.Андрухович - «Тут похований фантомас»;
12. М.Сурженко - «АТО. Історії зі Сходу на Захід»;
13.В.Стефаник - «Роса».
«Наукові та науково-популярні видання»
1.О.Слоньовська - «Ефект амальгами»;
2.Т. Прохасько, І. Ципердюк та ін.- «Євромайдан. Хроніка відчуттів».
«Мистецтво. Образотворчі видання»
1. І.Свйонтек - «Покутські вишивки Прикарпаття», альбом 1;
2.Я.Ткачук - «Скарби національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім.Й.Кобринського».
«Твори духовної тематики»
1.М.Кугутяк - «Великий Скит у Карпатах» Том І;
2.М.Кугутяк - «Великий Скит у Карпатах» Том ІІ;
3.І.Рибарук - «Невіста Господня»;
4.А.Шептицький - «Як будувати рідну хату»;
5.П.Мелень - «Андрей Шептицький»;
6.О.Жерноклеєв - «Третій чин».
Слід зазначити, що у 2015 році на виконання заходів з підтримки книговидання «Обласної програми захисту і розвитку української мови на території Івано-Франківської області на 2013-2015 роки» та «Регіональної цільової Програми підтримки книговидання на 2011-2015 роки», граничний обсяг фінансування з обласного бюджету складає 1 125 000,0 гривень.
Надалі, згідно з умовами конкурсу, члени експертної ради з питань книговидання, до якої входять відомі в області письменники, науковці, видавці, журналісти, визначать остаточний перелік книжкових видань. Його буде затверджено розпорядженням обласної державної адміністрації та оприлюднено у ЗМІ.
Закупівля (друк) за бюджетні кошти суспільно-значущих книжкових видань буде проводитися відповідно до вимог Бюджетного кодексу України, Закону України «Про здійснення державних закупівель» та інших нормативно-правових актів.