Якщо бракує місця: Альтернатива дитсадкам в Івано-Франківську

Вже 27 серпня у дитячих садочках Івано-Франківська розпочнеться звичний навчальний процес. Однак, не всі діти, батьки яких подавали заяви на зарахування цьогоріч потраплять до них.

Франківчанка пані Ольга розповідає Бліц-Інфо цьогоріч планувала віддати дитину до дитячого садка, однак через велику чергу і малу кількість груп вона не пройшла.

«Моя дитина хоче до діток, а місць у зареєстрованому садку немає. Коли я почала шукати приватні дитсадки виявилось, що у моєму районі всі місця також зайняті. Це якась катастрофа», - жаліється мама.

Водночас у департаменті освіти на науки зазначають, що близько 10% дітей з першого вересня не потраплять до дитсадочків через брак місць. Однак у міській раді створили спеціальну комісію, на яку батьки можуть подавати заяви на зарахування дітей, якщо мають на це першочергове право – це батьки, які працюють в освітніх закладах міста, учасники АТО, чи ті, що мають інші пільги.

До слова, у місті вже декілька років активно займаються будівництвом нових дитсадків. За два з половиною роки в Івано-Франківську відкрили вже шість дитячих садочків. Ще вісім знаходяться у процесі будівництва, а п'ять – у планах мерії.

Якщо чекати не вихід, то дитину можна віддати до приватного закладу, або ж - довірити няні. Кореспондентка Бліц-Інфо проаналізував, скільки в Івано-Франківську вартуватиме найняти няню або ж відправити дитину до приватного дитсадка.

Треба зазначити, альтернативна дошкільна освіта –гаряча тема на різних батьківських форумах в інтернеті. Там діляться відгуками про педагогів, підходом до дітей та розповідають про умови перебування.

Франківка Анастасія наразі шукає няню, яка б інколи сиділа з двома дітками. Жінка зізнається, що знайти людину, яка б двічі на тиждень декілька годин проводила час з її дітьми виявилось складніше, ніж вона думала.

Франківські матусі зауважують, що ціни на послуги няні залежить від її досвіду, віку дитини та повної чи неповної зайнятості. Якщо це молода дівчинка без відповідного чи з мінімальним досвідом роботи, то ціни на послуги будуть 25 – 35 гривень за годину.

Якщо ж няня має своїх дітей, а також педагогічну освіту чи певні розвивальні та творчі навики, то відповідно її послуги будуть дорожчі – від 50 гривень за годину. Водночас за послуги няні, яка працюватиме повний робочий день за місяць прийдеться викласти 7 – 8 тисяч гривень.

Що стосується розвиваючих центрів та приватних дитсадків то вони різняться набором послуг, методиками та підходом до харчування. Так у дитсадках, які працюють всього декілька годин немає організованого харчування. Максимум - дитині розігріють їжу з дому.

До слова, в хороші садки і розвиваючі центри де адекватні "ціна-якість" здебільшого завжди є черги. Популярністю у франківських батьків користуються «Дивограй» на Тролейбусній, «Унікум» на Чорновола, «Академія знань» на Панаса Мирного, «Дім чудес» на Довгій та англомовний садочок «The English School» та інші.

За відвідування англомовного садка до 14 години з вересня прийдеться викласти 2 400. Якщо до 18:00 - 3 000 гривень. Також у цьому дитсадку додатково оплачується харчування 25 гривень (дворазове) та 40 гривень (триразове).

«Ми пропонуємо унікальні методи викладання, англомовне середовище, прогулянки на свіжому повітрі, домашнє харчування. Окрім того у нас є група з інтенсивної підготовки до школи. З дітками працює психолог, логопед, проводяться заняття з хореографії, фортепіано та акторської майстерності», - запевняє адміністраторка Наталія Гуменюк.

Світлина від Англомовний садок повного дня- The English School.

Загалом ціни на перебування дітей у таких центрах розвитку практично однакові. Так, за півдня треба викласти від 2 000 гривень, а за цілий день - 3 000 гривень і вище.

До слова, нещодавно активіст Андрій Черніков проаналізував проект нового Генплану Івано-Франківська, за розташуванням запланованих шкіл і садочків. Він наніс на карту садочки і школи з радіусами їх охоплення. Відтак виявилось, що заплановані садочки не охоплюють навіть вже існуючі забудови. Стає зрозумілим, що проблема з дитячими садками для Івано-Фраківська й надалі буде актуальною. Тож батькам вже з самого народження потрібно думати над тим, в який садок відправити дітей.


20.08.2018 4851
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3344

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667