Якщо бракує місця: Альтернатива дитсадкам в Івано-Франківську

Вже 27 серпня у дитячих садочках Івано-Франківська розпочнеться звичний навчальний процес. Однак, не всі діти, батьки яких подавали заяви на зарахування цьогоріч потраплять до них.

Франківчанка пані Ольга розповідає Бліц-Інфо цьогоріч планувала віддати дитину до дитячого садка, однак через велику чергу і малу кількість груп вона не пройшла.

«Моя дитина хоче до діток, а місць у зареєстрованому садку немає. Коли я почала шукати приватні дитсадки виявилось, що у моєму районі всі місця також зайняті. Це якась катастрофа», - жаліється мама.

Водночас у департаменті освіти на науки зазначають, що близько 10% дітей з першого вересня не потраплять до дитсадочків через брак місць. Однак у міській раді створили спеціальну комісію, на яку батьки можуть подавати заяви на зарахування дітей, якщо мають на це першочергове право – це батьки, які працюють в освітніх закладах міста, учасники АТО, чи ті, що мають інші пільги.

До слова, у місті вже декілька років активно займаються будівництвом нових дитсадків. За два з половиною роки в Івано-Франківську відкрили вже шість дитячих садочків. Ще вісім знаходяться у процесі будівництва, а п'ять – у планах мерії.

Якщо чекати не вихід, то дитину можна віддати до приватного закладу, або ж - довірити няні. Кореспондентка Бліц-Інфо проаналізував, скільки в Івано-Франківську вартуватиме найняти няню або ж відправити дитину до приватного дитсадка.

Треба зазначити, альтернативна дошкільна освіта –гаряча тема на різних батьківських форумах в інтернеті. Там діляться відгуками про педагогів, підходом до дітей та розповідають про умови перебування.

Франківка Анастасія наразі шукає няню, яка б інколи сиділа з двома дітками. Жінка зізнається, що знайти людину, яка б двічі на тиждень декілька годин проводила час з її дітьми виявилось складніше, ніж вона думала.

Франківські матусі зауважують, що ціни на послуги няні залежить від її досвіду, віку дитини та повної чи неповної зайнятості. Якщо це молода дівчинка без відповідного чи з мінімальним досвідом роботи, то ціни на послуги будуть 25 – 35 гривень за годину.

Якщо ж няня має своїх дітей, а також педагогічну освіту чи певні розвивальні та творчі навики, то відповідно її послуги будуть дорожчі – від 50 гривень за годину. Водночас за послуги няні, яка працюватиме повний робочий день за місяць прийдеться викласти 7 – 8 тисяч гривень.

Що стосується розвиваючих центрів та приватних дитсадків то вони різняться набором послуг, методиками та підходом до харчування. Так у дитсадках, які працюють всього декілька годин немає організованого харчування. Максимум - дитині розігріють їжу з дому.

До слова, в хороші садки і розвиваючі центри де адекватні "ціна-якість" здебільшого завжди є черги. Популярністю у франківських батьків користуються «Дивограй» на Тролейбусній, «Унікум» на Чорновола, «Академія знань» на Панаса Мирного, «Дім чудес» на Довгій та англомовний садочок «The English School» та інші.

За відвідування англомовного садка до 14 години з вересня прийдеться викласти 2 400. Якщо до 18:00 - 3 000 гривень. Також у цьому дитсадку додатково оплачується харчування 25 гривень (дворазове) та 40 гривень (триразове).

«Ми пропонуємо унікальні методи викладання, англомовне середовище, прогулянки на свіжому повітрі, домашнє харчування. Окрім того у нас є група з інтенсивної підготовки до школи. З дітками працює психолог, логопед, проводяться заняття з хореографії, фортепіано та акторської майстерності», - запевняє адміністраторка Наталія Гуменюк.

Світлина від Англомовний садок повного дня- The English School.

Загалом ціни на перебування дітей у таких центрах розвитку практично однакові. Так, за півдня треба викласти від 2 000 гривень, а за цілий день - 3 000 гривень і вище.

До слова, нещодавно активіст Андрій Черніков проаналізував проект нового Генплану Івано-Франківська, за розташуванням запланованих шкіл і садочків. Він наніс на карту садочки і школи з радіусами їх охоплення. Відтак виявилось, що заплановані садочки не охоплюють навіть вже існуючі забудови. Стає зрозумілим, що проблема з дитячими садками для Івано-Фраківська й надалі буде актуальною. Тож батькам вже з самого народження потрібно думати над тим, в який садок відправити дітей.


20.08.2018 4706
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

664
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1917 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1128 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

552
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11392 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

332

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1072

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1113

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1107
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я. Її вплив залежить від того, наскільки ми здатні мобілізувати наші ресурси стійкості та ефективно допомагати собі й тим, хто цього потребує, вже зараз.  

5
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

278
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1079
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

746
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2947
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4439
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18438
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

317
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

351
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

662
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

768