Якщо бракує місця: Альтернатива дитсадкам в Івано-Франківську

Вже 27 серпня у дитячих садочках Івано-Франківська розпочнеться звичний навчальний процес. Однак, не всі діти, батьки яких подавали заяви на зарахування цьогоріч потраплять до них.

Франківчанка пані Ольга розповідає Бліц-Інфо цьогоріч планувала віддати дитину до дитячого садка, однак через велику чергу і малу кількість груп вона не пройшла.

«Моя дитина хоче до діток, а місць у зареєстрованому садку немає. Коли я почала шукати приватні дитсадки виявилось, що у моєму районі всі місця також зайняті. Це якась катастрофа», - жаліється мама.

Водночас у департаменті освіти на науки зазначають, що близько 10% дітей з першого вересня не потраплять до дитсадочків через брак місць. Однак у міській раді створили спеціальну комісію, на яку батьки можуть подавати заяви на зарахування дітей, якщо мають на це першочергове право – це батьки, які працюють в освітніх закладах міста, учасники АТО, чи ті, що мають інші пільги.

До слова, у місті вже декілька років активно займаються будівництвом нових дитсадків. За два з половиною роки в Івано-Франківську відкрили вже шість дитячих садочків. Ще вісім знаходяться у процесі будівництва, а п'ять – у планах мерії.

Якщо чекати не вихід, то дитину можна віддати до приватного закладу, або ж - довірити няні. Кореспондентка Бліц-Інфо проаналізував, скільки в Івано-Франківську вартуватиме найняти няню або ж відправити дитину до приватного дитсадка.

Треба зазначити, альтернативна дошкільна освіта –гаряча тема на різних батьківських форумах в інтернеті. Там діляться відгуками про педагогів, підходом до дітей та розповідають про умови перебування.

Франківка Анастасія наразі шукає няню, яка б інколи сиділа з двома дітками. Жінка зізнається, що знайти людину, яка б двічі на тиждень декілька годин проводила час з її дітьми виявилось складніше, ніж вона думала.

Франківські матусі зауважують, що ціни на послуги няні залежить від її досвіду, віку дитини та повної чи неповної зайнятості. Якщо це молода дівчинка без відповідного чи з мінімальним досвідом роботи, то ціни на послуги будуть 25 – 35 гривень за годину.

Якщо ж няня має своїх дітей, а також педагогічну освіту чи певні розвивальні та творчі навики, то відповідно її послуги будуть дорожчі – від 50 гривень за годину. Водночас за послуги няні, яка працюватиме повний робочий день за місяць прийдеться викласти 7 – 8 тисяч гривень.

Що стосується розвиваючих центрів та приватних дитсадків то вони різняться набором послуг, методиками та підходом до харчування. Так у дитсадках, які працюють всього декілька годин немає організованого харчування. Максимум - дитині розігріють їжу з дому.

До слова, в хороші садки і розвиваючі центри де адекватні "ціна-якість" здебільшого завжди є черги. Популярністю у франківських батьків користуються «Дивограй» на Тролейбусній, «Унікум» на Чорновола, «Академія знань» на Панаса Мирного, «Дім чудес» на Довгій та англомовний садочок «The English School» та інші.

За відвідування англомовного садка до 14 години з вересня прийдеться викласти 2 400. Якщо до 18:00 - 3 000 гривень. Також у цьому дитсадку додатково оплачується харчування 25 гривень (дворазове) та 40 гривень (триразове).

«Ми пропонуємо унікальні методи викладання, англомовне середовище, прогулянки на свіжому повітрі, домашнє харчування. Окрім того у нас є група з інтенсивної підготовки до школи. З дітками працює психолог, логопед, проводяться заняття з хореографії, фортепіано та акторської майстерності», - запевняє адміністраторка Наталія Гуменюк.

Світлина від Англомовний садок повного дня- The English School.

Загалом ціни на перебування дітей у таких центрах розвитку практично однакові. Так, за півдня треба викласти від 2 000 гривень, а за цілий день - 3 000 гривень і вище.

До слова, нещодавно активіст Андрій Черніков проаналізував проект нового Генплану Івано-Франківська, за розташуванням запланованих шкіл і садочків. Він наніс на карту садочки і школи з радіусами їх охоплення. Відтак виявилось, що заплановані садочки не охоплюють навіть вже існуючі забудови. Стає зрозумілим, що проблема з дитячими садками для Івано-Фраківська й надалі буде актуальною. Тож батькам вже з самого народження потрібно думати над тим, в який садок відправити дітей.


20.08.2018 4974
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2331
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1497 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3593
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5359
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1629
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2009

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

60

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

134

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

391

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

413
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

733
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2426 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

416
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

828
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4880
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

697
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

569
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

514
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

365
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

683
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

848 2