Яким буде відпочинок дітей у літніх таборах: МОЗ оновило правила

Міністерство охорони здоров'я оновило вимоги до закладів дитячого оздоровлення та відпочинку на період карантину.

Нові правила затверджені у постанові головного санітарного лікаря від 8 червня 2021 року, інформує Фіртка з посиланням на УП.Життя.

Зокрема у МОЗ рекомендують таборам приймати дітей, які проживають в межах регіону, де розташований заклад.  Крім того, будуть діяти обмеження щодо відвідування батьків, використання рушників та м'яких іграшок.


Кого прийматимуть у літні табори? 

У літні табори прийматимуть дітей, які попередньо пройшли медичний огляд та отримали довідку про відсутність контакту з інфекційними хворими (форма № 079/о).

Вона має бути видана не пізніше, ніж за 3 дні до заїзду.

До закладу не прийматимуть дітей, у яких при прийомі була виявлена підвищена температура тіла 37,2 ºС.

Якщо у дитини буде виявлена температура або ознаки респіраторного захворювання під час відпочинку, її ізолюють та попередять батьків.


Якими будуть умови проживання? 

Розміщення в кімнатах буде здійснюватися з розрахунку не менше 5 квадратних метрів на одну дитину.

Крім того, повинна бути забезпечена дистанція між спальними місцями.

Для організації харчування заклади також повинні розробити адаптивний графік, щоб уникнути скупчення дітей. 


На період карантину у закладі забороняється: 

  • використання багаторазових (тканинних) рушників після миття рук;
  • використання м’яких (м’яконабивних) іграшок;
  • проведення батьківських днів (відвідування дитини); 
  • проведення масових заходів в закритих приміщеннях та заходів за участі запрошених осіб.

Крім того, задля збереження безпеки МОЗ рекомендує закладам відпочинку:

  • максимально обмежити кількість дітей в загонах, виходячи з можливості забезпечити належні протиепідемічні умови перебування в корпусах та контроль за їх виконанням; 
  • обмежити заняття та ігри, що потребують використання багаторазового додаткового інвентарю дітьми;
  • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
  • надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі; 
  • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.

Як можна транспортувати дітей?

Транспортування дітей до закладу може здійснюватися організованими групами, автомобільним чи залізничним транспортом. Крім того, дітей можуть привести батьки власним автомобілем. 

Перед посадкою перевізник повинен провести температурний скринінг усіх працівників, дітей та осіб, що їх супроводжують.

Якщо в когось з них виявлено температуру тіла понад 37,2 ºС або ознаки респіраторних захворювань, їх не можна допускати до перевезення. 

При перевезенні повинна бути забезпечена можливість дотримання відстані між водієм та пасажирами не менше 1 метра або наявність фізичних бар’єрів.

Всі члени екіпажу повинні використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски. Якщо мова йде про подорож залізничним транспортом, то у вагоні не дозволяється присутність інших осіб, крім екіпажу.


Читайте також:

У мерії розповіли, де цьогоріч відпочиватимуть діти влітку

В Івано-Франківську назвали чергові дитсадки, які прийматимуть дітей влітку (ВІДЕО)


11.06.2021 966
Коментарі ()

12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1109
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3254
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5028
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1413
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1664
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1939

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

315

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

626

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1425

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1519
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

520
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2222 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2048
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4661
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

519
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8211
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3502
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

395
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

166
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

513
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

668 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

850