Яких рекордів досягла Івано-Франківська область серед інших регіонів країни у 2019 році

Підбиваючи підсумки минулого року, ми подивились, як політики та чиновники впоралися зі своїми обіцянками, зокрема, підрахували, скільки планів та намірів реалізували мери великих міст.

Сьогодні «Слово і Діло» пропонує подивитись, чим найбільше відзначилася кожна область України у 2019 році, пише Фіртка.

Івано-Франківська область стала регіоном-лідером з економічної євроінтеграції, набравши 41 бал з 50 можливих. Також в області найбільша середньомісячна зарплата в сільському господарстві (12 тис. 767 грн).

Київська область набрала максимальний бал у рейтингу інвестиційної ефективності областей. Також в області побудували рекордну кількість нового житла та на місцевих птахофабриках отримали найбільше яєць від свійської птиці.

Кіровоградська область посіла перше місце за кількістю створених опорних шкіл: 76 навчальних закладів. Також область стала лідером у зборі врожаю соняшнику.

У Луганській області протягом останніх п’яти років провели 203 проєкти, профінансовані ЄІБ та ЄБРР, що є беззаперечним рекордом.

Львівська область має найбільшу кількість чинних підприємств з іноземним капіталом з країн ЄС – 1 тис. 657 підприємств. Не дивно, що торік в області збудували найбільшу кількість нежитлових приміщень.

Миколаївська область посіла перше місце за кількістю затверджених місцевих бюджетів на 2020 рік із стовідсотковим результатом. Також, за даними рейтингу євроінтеграції областей, на Миколаївщині зафіксовано найбільший середній приріст експорту товарів до країн ЄС за останні три роки (+27,2%).

Одеська область відзначилася у 2019 році одразу кількома рекордами. На Одещині найбільша кількість абонентів Інтернету в Україні (1 млн 111 тис. осіб). Минулого року в області були найбільші обсяги експорту послуг (на 581 млн доларів). У сільському господарстві область стала першою за врожаєм ячменю, ріпаку та винограду. Також в Одеській області отримали найбільше вовни.

Полтавська область посіла перше місце в Україні за кількістю громад, що скористалися механізмом міжмуніципального співробітництва (281 громада). Також на Полтавщині зібрали найбільший врожай кукурудзи та виростили найбільше великої рогатої худоби.

Рівненська область стала першою в рейтингу прозорості регіонів, набравши 93% зі 100%.

У Сумській області надали найбільшу кількість «теплих кредитів», які отримали громадяни та ОСББ чи ЖБК у 2014-2019 роках. Загалом протягом п’яти років надали 26 тис. 932 кредитів. Також в області зафіксовано найбільші надходження від рентної плати «Укрнафти» до обласного бюджету (понад 126 млн грн). Нагадаємо, що надходження від рентної плати залежать від обсягу видобутку вуглеводнів у тому чи іншому регіоні.

Харківська область у 2019 році мала найбільший рівень зайнятості населення працездатного віку (майже 74%). Крім того, в області зібрали найбільший врожай проса.

Херсонська область традиційно відзначилася на сільськогосподарській ниві, зібравши найбільший врожай рису та овочів.

У Хмельницькій області на ремонт доріг використали майже всі виділені кошти Дорожнього фонду (98,4%). Також в області зібрали найбільше сої та плодових і ягідних культур. Крім того, Хмельниччина відзначилася тим, що в місцевих ОТГ працює найбільше старост (331 особа).

Черкаська область посіла перше місце за кількістю лічильників для обліку опалення в багатоквартирних будинках. Загалом вже 98% будинків обладнані приладами обліку.

У Чернівецькій області минулого року був найменший розмір заборгованості з виплати зарплат бюджетникам (0,2 млн грн). Також в області створено 8 інформаційних пунктів ЄС, що є всеукраїнським рекордом.

Багата на чорноземи Чернігівська область посіла перше місце за площею посівних озимового жита під урожай 2020 року. Загалом засіяно 22,6 тис. га.

Вінницька область у 2019 році посіла перше місце за кількістю підписаних декларацій про медобслуговування (охоплено 83% населення). В області підключили найбільшу кількість медзакладів до системи E-heals (94% медзакладів ІІ рівня та всі медзаклади ІІІ рівня).

Також Вінниччина відзначилася рекордами в сільському господарстві. В області зібрали найбільший урожай цукрового буряку (1,2 млн тонн) та картоплі (1,8 млн тонн). В області вироблено найбільше молока (714 тис. тонн) та вирощено свійської птиці (516 тис. 642 тонн).

Волинська область уклала найбільшу кількість чинних міжрегіональних угод із країнами ЄС. За даними рейтингу євроінтеграції областей, Волинь загалом уклала 92 угоди. Серед інших рекордів області – найбільший урожай озимого жита та вівса.

Дніпропетровська область відзначилася минулого року найбільшим обсягом реалізованої промислової продукції (майже на 390 млрд грн), а також виробленої будівельної продукції (на 15,1 млрд грн). Крім того, в області найбільші обсяги експорту товарів (на 6,3 млрд доларів).

Цікаво, що на Дніпропетровщині найбільша кількість домашніх сонячних електростанцій. Близько 2 тис. приватних будинків обладнані сонячними панелями загальною потужністю 49,8 мВт. В області найбільше людей користується багатоканальним платним телебаченням (понад 152 тис. осіб).

У Донецькій області проведено найбільшу кількість проєктів модернізації міської інфраструктури через Державний фонд регіонального розвитку. Протягом останніх п’яти років загалом реалізовано 322 проєкти.

акож на Донеччині зафіксовано найбільший розмір середньої зарплати, яка в 2019 році становила 11 тис. 952 грн. В області також встановлено рекорд у тваринництві, зокрема, вирощено найбільше в Україні свиней у живій масі.

Житомирська область відзначилась минулого року тим, що посіла перше місце у загальному рейтингу щодо формування спроможних ОТГ. Крім того, в області зібрали найбільший урожай гречки.

У Закарпатській області 48% закладів охорони здоров’я комп’ютеризовано та інформатизовано. Це найвищий показник серед всіх областей в Україні. Ще один рекорд Закарпаття – у 2019 році з області виїхала найменша кількість населення (6 тис. 625 осіб).

Запорізька область минулого року досягла кількох рекордних показників у сільському господарстві. В області зафіксовано рекордний збір урожаю гороху, зібрано найбільше пшениці та вирощено найбільше овець і кіз.


03.01.2020 1138
Коментарі ()

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

416
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2222
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2255 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2139 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2884
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2675 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

524

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1208

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1271

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2082
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

698
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

438
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

804
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43601
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3196
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1111
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2108
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35331 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

293
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

422
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

642
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

779