Який реальний партійний рейтинг в Івано-Франківську

З повагою ставлюсь до Соціологічної групи «Рейтинг». Завжди уважно ставлюсь до результатів їх досліджень. Однак днями дещо в моєму сприйнятті трансформувалось.

9 грудня на веб-сайті структури опублікували результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг» з ініціативи Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту. Це щорічне соцдослідження надає аналіз ставлення громадян до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг.

Опитування проводилось у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі.

Проведено на основі вибірки, яка включала 19200 респондентів. В рамках опитування соціологи визначали електоральні настрої з поміж інших мешканців великих міст, зокрема, іванофранківців.

Цікаво, що ініціатори дослідження задекларували похибку для кожного міста, яка не перевищує ±3,5%.

Згідно з даним дослідженням, на запитання : «Якби місцеві вибори відбулися наступної неділі, а виборчий список виглядав так, за яку партію Ви би проголосували», іванофранківці здійснили б волевиявлення наступним чином: Слуга народу - 25% , ВО «Свобода» - 19 %, Європейська Солідарність – 8%, Голос – 7%, Батьківщина – 4%, Самопоміч – 1%, Сила і честь – 1%, Українська стратегія -1%. Ще 30 % не визначилися з вибором.

Все б нічого, якби за шість днів то того, «Рейтинг» не представив результат іншого соціологічного дослідження «Суспільно-політичні настрої жителів Івано-Франківська», підсумки якого різко протилежні.

Тут маємо кілька параметрів вибору, однак попри це, дані у всіх них кардинально інші, ніж в поданому вище.

Наприклад, якщо взяти середній параметр, тобто «серед тих, хто має намір голосувати»,  ситуація наступна: ВО «Свобода» - 38,3 %, Слуга народу – 16,4 %, Європейська Солідарність – 6,3 %, Голос – 5,3 %, Батьківщина – 4,1 %.

Чому це важливо.

Якщо вірити першому дослідженню, то в Івано-Франківську  міську раду зараз проходять Слуга народу, ВО «Свобода», ЄС та Голос. Це варіант, коли більшість в раді може бути сформована без ВО «Свобода», наприклад,  в тому випадку, коли після виборів обєднаються Слуга народу та Голос.

Для того, щоб створити більшість, «свободівцям» (19%) тут потрібні ЄС та Голос вкупі (8% +7%). Але навіть в такому випадку отримуємо дуже потужну опозицію, репрезентовану Слугою народу.  

В те, що Свобода об’єднається зі «слугами», утворивши мегакоаліцію,  чомусь значно менше віриться, бо тут потрібно всі посади в міськраді та виконкомі ділити фактично навпіл.

Проте згідно з другим дослідженням,  ВО «Свобода» почуває себе значно впевненіше з 38% підтримки містян та знову може диктувати власні умови в міській раді. Навіть об’єднавшись втрьох Слузі народу, Європейській Солідарності та Голосу буде важко протидіяти «свободівцям».

Як бачимо, хоч часові рамки між дослідженнями тільки 1,5 місяців і проводила їх одна соціологічна структура, результати дуже різняться. Наприклад, у випадку з ВО «Свобода»  різниця складає аж 19%, Слугою народу – 9%. На інших партіях менш помітно, бо відсотки нижчі.

Звичайно, за такий короткий час, мешканці міста не змогли б настільки контрастно змінити власні електоральні вподобання.

Висновок наступний. Ми не можемо знати реальний рейтинг партій у місті, виходячи з проаналізованих даних, поданих впливовим соціологічним центром. Відтак зараз дуже важко прогнозувати розклад партійних сил у майбутній міській раді.

Тож навіщо нам така соціологія? Коли ж нарешті в Івано-Франківську з’являться правдиві соціології, чи з’являться взагалі. Хто робитиме ці заміри?

Хочеться все ж, щоб це були не риторичні запитання, тим паче, враховуючи наближення місцевих виборів.


17.12.2019 Кедик Василь 28819
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1211
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2529
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2114
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2170
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6552 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2454 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

337

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1149

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1284

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1403
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

281
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

586
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2063
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26514
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

555
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10467 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8013
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

537
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

405
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

547
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

624
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1585