Які симптоми можуть вказувати на дефіцит біотину?

Вітамін В7 (H), або біотин, міститься у різних продуктах – злаках, горіхах, бобових, зелені, грибах, м’ясі та субпродуктах, молоці та яєчних жовтках. Але в результаті термічної обробки продуктів вміст цього вітаміну в них знижується, також він руйнується через куріння, зловживання алкоголем і кофеїном, під впливом деяких медикаментів. Якщо раціон не може повною мірою забезпечити потребу в цьому вітаміні, можна приймати біотин у капсулах https://perlahelsa.ua/a-biotin. А як зрозуміти, що вам бракує біотину?

Зовнішні прояви дефіцити вітаміну В7

Біотин відіграє важливу роль у функціонуванні нервової та імунної системи, щитовидної та підшлункової залози, бере участь у синтезі низки ферментів, білків (зокрема, гемоглобіну), а також глікогена, полісахариду, що забезпечує зберігання глюкози у клітинах. Він регулює активність кишкової мікрофлори, жировий та вуглеводний обмін. Але найчастіше біотин називають вітаміном краси. Причина не в тому, що для шкіри та її придатків (нігтів, волосся) він важливіший, ніж для інших органів та систем, а в тому, що дефіцит цього вітаміну в першу чергу негативно впливає на зовнішність. Коли вітаміну В7 бракує, організм перерозподіляє його так, щоб забезпечити перебіг життєво важливих процесів, а на виконання «косметичної» функції біотину не вистачає. Отож, запідозрити легкий гіповітаміноз В7 дозволяють такі ознаки:

  • сухість і лущення шкіри;
  • подразнення шкіри, часті запалення, поява висипки, почервоніння;
  • розвиток чи загострення неінфекційних дерматологічних захворювань – себорейного дерматиту, екземи, псоріазу, акне;
  • витончення, ламкість і надмірне випадіння волосся, посічені кінчики;
  • рання сивина;
  • ламкість і розшарування нігтів.

Якщо причина косметичних проблем дійсно криється у недостатньому надходженні вітаміну H (В7) з їжею, достатньо протягом місяця приймати добавку від Perla Helsa. Капсули крім біотину містять L-цистеїн і L-метіонін. Ці амінокислоти беруть участь у синтезі кератину, білка, який забезпечує міцність волосся та нігтів, отже, вони доповнюють позитивний вплив біотину на шкіру та її придатки.

Ознаки тяжкого дефіциту біотину

Через тривалий прийом протисудомних, антибактеріальних чи сульфаніламідних препаратів, незбалансоване харчування, порушення засвоєння біотину (синдром мальабсорбції), а також при деяких генетично обумовлених порушеннях метаболізму вітамінів може розвинутись тяжка форма вітамінної недостатності – авітаміноз. При авітамінозі забезпеченість організму біотином настільки низька, що цей вітамін не може виконувати свою біологічну роль. Стан шкіри, волосся та нігтів погіршується, до косметичних проблем додаються системні ознаки авітамінозу В7:

  • підвищена втомлюваність, сонливість;
  • м’язова слабкість, часті болі в м’язах;
  • пригнічений настрій, депресія;
  • розлади чутливості – оніміння, відчуття поколювання, печіння, мурашок;
  • ослаблення імунітету, часті простуди, надмірна вразливість до інфекцій;
  • розлади травлення через порушення балансу кишкової мікрофлори;
  • зниження артеріального тиску;
  • анемія, зниження рівня гемоглобіну в крові;
  • порушення ліпідного та вуглеводного обміну, підвищення рівня глюкози, холестерину;
  • відсутність апетиту, нудота;
  • у дітей – уповільнення росту.

При появі таких тривожних симптомів обов’язково необхідно пройти обстеження, не тільки підтвердити наявність гіповітамінозу чи авітамінозу В7, але й з’ясувати його причини. Окрім прийому добавки може знадобитись корекція раціону, відміна медикаментів, лікування основного захворювання.

Реклама


25.02.2025 284
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

343
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

549
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1307
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2239 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1114
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3038

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

873

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1020

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1448

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2055
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26347 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

742
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

941
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2978
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1231
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

925
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1184
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1193
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

397
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4236
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1056
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1624