Які симптоми можуть вказувати на дефіцит біотину?

Вітамін В7 (H), або біотин, міститься у різних продуктах – злаках, горіхах, бобових, зелені, грибах, м’ясі та субпродуктах, молоці та яєчних жовтках. Але в результаті термічної обробки продуктів вміст цього вітаміну в них знижується, також він руйнується через куріння, зловживання алкоголем і кофеїном, під впливом деяких медикаментів. Якщо раціон не може повною мірою забезпечити потребу в цьому вітаміні, можна приймати біотин у капсулах https://perlahelsa.ua/a-biotin. А як зрозуміти, що вам бракує біотину?

Зовнішні прояви дефіцити вітаміну В7

Біотин відіграє важливу роль у функціонуванні нервової та імунної системи, щитовидної та підшлункової залози, бере участь у синтезі низки ферментів, білків (зокрема, гемоглобіну), а також глікогена, полісахариду, що забезпечує зберігання глюкози у клітинах. Він регулює активність кишкової мікрофлори, жировий та вуглеводний обмін. Але найчастіше біотин називають вітаміном краси. Причина не в тому, що для шкіри та її придатків (нігтів, волосся) він важливіший, ніж для інших органів та систем, а в тому, що дефіцит цього вітаміну в першу чергу негативно впливає на зовнішність. Коли вітаміну В7 бракує, організм перерозподіляє його так, щоб забезпечити перебіг життєво важливих процесів, а на виконання «косметичної» функції біотину не вистачає. Отож, запідозрити легкий гіповітаміноз В7 дозволяють такі ознаки:

  • сухість і лущення шкіри;
  • подразнення шкіри, часті запалення, поява висипки, почервоніння;
  • розвиток чи загострення неінфекційних дерматологічних захворювань – себорейного дерматиту, екземи, псоріазу, акне;
  • витончення, ламкість і надмірне випадіння волосся, посічені кінчики;
  • рання сивина;
  • ламкість і розшарування нігтів.

Якщо причина косметичних проблем дійсно криється у недостатньому надходженні вітаміну H (В7) з їжею, достатньо протягом місяця приймати добавку від Perla Helsa. Капсули крім біотину містять L-цистеїн і L-метіонін. Ці амінокислоти беруть участь у синтезі кератину, білка, який забезпечує міцність волосся та нігтів, отже, вони доповнюють позитивний вплив біотину на шкіру та її придатки.

Ознаки тяжкого дефіциту біотину

Через тривалий прийом протисудомних, антибактеріальних чи сульфаніламідних препаратів, незбалансоване харчування, порушення засвоєння біотину (синдром мальабсорбції), а також при деяких генетично обумовлених порушеннях метаболізму вітамінів може розвинутись тяжка форма вітамінної недостатності – авітаміноз. При авітамінозі забезпеченість організму біотином настільки низька, що цей вітамін не може виконувати свою біологічну роль. Стан шкіри, волосся та нігтів погіршується, до косметичних проблем додаються системні ознаки авітамінозу В7:

  • підвищена втомлюваність, сонливість;
  • м’язова слабкість, часті болі в м’язах;
  • пригнічений настрій, депресія;
  • розлади чутливості – оніміння, відчуття поколювання, печіння, мурашок;
  • ослаблення імунітету, часті простуди, надмірна вразливість до інфекцій;
  • розлади травлення через порушення балансу кишкової мікрофлори;
  • зниження артеріального тиску;
  • анемія, зниження рівня гемоглобіну в крові;
  • порушення ліпідного та вуглеводного обміну, підвищення рівня глюкози, холестерину;
  • відсутність апетиту, нудота;
  • у дітей – уповільнення росту.

При появі таких тривожних симптомів обов’язково необхідно пройти обстеження, не тільки підтвердити наявність гіповітамінозу чи авітамінозу В7, але й з’ясувати його причини. Окрім прийому добавки може знадобитись корекція раціону, відміна медикаментів, лікування основного захворювання.

Реклама


25.02.2025 726
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18641
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1674
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1168
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2211
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3779
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1449

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1889

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

630

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1260

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1410
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

320
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

835
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24350
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

556
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

574
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

713
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1603
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7902
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

297
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

735
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1979 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

701