Які симптоми можуть вказувати на дефіцит біотину?

Вітамін В7 (H), або біотин, міститься у різних продуктах – злаках, горіхах, бобових, зелені, грибах, м’ясі та субпродуктах, молоці та яєчних жовтках. Але в результаті термічної обробки продуктів вміст цього вітаміну в них знижується, також він руйнується через куріння, зловживання алкоголем і кофеїном, під впливом деяких медикаментів. Якщо раціон не може повною мірою забезпечити потребу в цьому вітаміні, можна приймати біотин у капсулах https://perlahelsa.ua/a-biotin. А як зрозуміти, що вам бракує біотину?

Зовнішні прояви дефіцити вітаміну В7

Біотин відіграє важливу роль у функціонуванні нервової та імунної системи, щитовидної та підшлункової залози, бере участь у синтезі низки ферментів, білків (зокрема, гемоглобіну), а також глікогена, полісахариду, що забезпечує зберігання глюкози у клітинах. Він регулює активність кишкової мікрофлори, жировий та вуглеводний обмін. Але найчастіше біотин називають вітаміном краси. Причина не в тому, що для шкіри та її придатків (нігтів, волосся) він важливіший, ніж для інших органів та систем, а в тому, що дефіцит цього вітаміну в першу чергу негативно впливає на зовнішність. Коли вітаміну В7 бракує, організм перерозподіляє його так, щоб забезпечити перебіг життєво важливих процесів, а на виконання «косметичної» функції біотину не вистачає. Отож, запідозрити легкий гіповітаміноз В7 дозволяють такі ознаки:

  • сухість і лущення шкіри;
  • подразнення шкіри, часті запалення, поява висипки, почервоніння;
  • розвиток чи загострення неінфекційних дерматологічних захворювань – себорейного дерматиту, екземи, псоріазу, акне;
  • витончення, ламкість і надмірне випадіння волосся, посічені кінчики;
  • рання сивина;
  • ламкість і розшарування нігтів.

Якщо причина косметичних проблем дійсно криється у недостатньому надходженні вітаміну H (В7) з їжею, достатньо протягом місяця приймати добавку від Perla Helsa. Капсули крім біотину містять L-цистеїн і L-метіонін. Ці амінокислоти беруть участь у синтезі кератину, білка, який забезпечує міцність волосся та нігтів, отже, вони доповнюють позитивний вплив біотину на шкіру та її придатки.

Ознаки тяжкого дефіциту біотину

Через тривалий прийом протисудомних, антибактеріальних чи сульфаніламідних препаратів, незбалансоване харчування, порушення засвоєння біотину (синдром мальабсорбції), а також при деяких генетично обумовлених порушеннях метаболізму вітамінів може розвинутись тяжка форма вітамінної недостатності – авітаміноз. При авітамінозі забезпеченість організму біотином настільки низька, що цей вітамін не може виконувати свою біологічну роль. Стан шкіри, волосся та нігтів погіршується, до косметичних проблем додаються системні ознаки авітамінозу В7:

  • підвищена втомлюваність, сонливість;
  • м’язова слабкість, часті болі в м’язах;
  • пригнічений настрій, депресія;
  • розлади чутливості – оніміння, відчуття поколювання, печіння, мурашок;
  • ослаблення імунітету, часті простуди, надмірна вразливість до інфекцій;
  • розлади травлення через порушення балансу кишкової мікрофлори;
  • зниження артеріального тиску;
  • анемія, зниження рівня гемоглобіну в крові;
  • порушення ліпідного та вуглеводного обміну, підвищення рівня глюкози, холестерину;
  • відсутність апетиту, нудота;
  • у дітей – уповільнення росту.

При появі таких тривожних симптомів обов’язково необхідно пройти обстеження, не тільки підтвердити наявність гіповітамінозу чи авітамінозу В7, але й з’ясувати його причини. Окрім прийому добавки може знадобитись корекція раціону, відміна медикаментів, лікування основного захворювання.

Реклама


25.02.2025 395
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

508
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

886
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1917
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3448
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2340 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4572

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

720

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

623

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

598

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

613
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10257
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1092
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5143
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

908
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2700
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1109
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

236
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

618
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

535
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

594
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

942 2