
Про екологічні ризики та найбільші забрудники Прикарпаття йшлося в телеефірі “Теми дня” на Суспільному UA: КАРПАТИ.
Як поінформував начальник відділу лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я Юрій Здоровий, лабораторні дослідження атмосферного повітря, грунту і води проводять щоквартально.
“Особливу увагу ми звертаємо на криниці. Село Верхнє, Сівка-Калуська — там є проблеми зі сухим залишком, — це солі. У місті Калуші проблема швидше вирішилася, тому що провели водопровід по проблемних вулицях», — розповідає Юрій Здоровий.
Одним із найбільших забруднювачів екології Прикарпаття є Бурштинська ТЕС.
«Бурштинська ТЕС, практично, викидає 80% шкідливих речовин від загальних викидів, які утворюють усі наші підприємства, — заявив начальник відділу економіки природоохоронної діяльності та екологічного моніторингу Петро Кульба. — Національний план скорочення викидів, який стартував 1 січня 2018 року і триватиме до 2033 року, передбачає зупинення низки блоків (Бурштинської ТЕС — авт.), а саме: 1, 2, 3, 4, 6 блоки будуть зупинені до 2023 року, і усе обладнання, яке неможливо реконструювати, буде замінено на нове».
Більше за Бурштинську ТЕС на довкілля Івано-Франківщини впливає автотранспорт.
«Не секрет, що в Україну ввозиться багато транспорту з відпрацьованим моторесурсом, пальне недостатньо якісне, а наші міста не пристосовані до такої кількості транспорту», — розповідає Юрій Здоровий.
Петро Кульба називає калуський гірничо-промисловий регіон “великою екологічною проблемою”.
«Це проблема, яку не профінансує область (…) є проблеми з відселенням людей, провалля», — наголошує Петро Кульба.
Також Юрій Здоровий згадав Ямницький цементно-шиферний завод, а Петро Кульба наголосив на поганій якості води у селі Вигода Долинського району.
Більше інформації у повному відео програми “Тема дня”
на відміну від інших, Бурштинська ТЕС працює над зниженням викидів
ТЕС потроху перестає бути загрозою для еклогогії, отже не все так пагано
Завдяки модернізаціі, на ТЕС знизилась кількість викидів за останній час.