Як знизити ймовірність вікових проблем зі слухом?

Як відомо, у людини є п’ять основних сенсорних систем. Зниження якості хоча б одної з них веде до погіршення якості життя.

З віком гострота цих систем зменшується, особливо відчувається зниження гостроти зору та падіння слуху. Ці процеси найчастіше починаються після 50-ти років. За статистикою до віку 65 років повна або часткова глухота спостерігається у кожного третього жителя, а після 75 погано чує кожен другий.


Візит до лікаря

Багато людей після 50-ти років не звертають увагу коли чогось не дочувають. Вони впевнені що зниження слуху незмінна річ яка приходить як бонус до виходу на пенсію. Втім потрібно розуміти що вікове зниження слуху не настільки суттєво впливає на слух як не діагностовані проблеми, вчасно  виявивши котрі можна зупинити або зменшити падіння слуху. Зниження слуху також буває одним із симптомів серйозних захворювань такі як: діабет, серцево-судинні патології, пухлинні процеси.  Тому піти на обстеження варто, а особливо коли слух знижується різко, супроводжується шумом у вухах, запамороченням чи нудотою.


Чим швидше - тим краще

Раннє виявлення зниження слуху збільшує шанси на його відновлення та збереження. Якщо зволікати з візитом до спеціаліста отоларинголога чи сурдолога при наявності скарг на гірший слух – процес реабілітації слуху після встановлення діагнозу значно утруднюється та затягується. Щоб не чекати коли зниження слуху стане відчутним рекомендується з віку 40-ка років регулярно обстежуватись на рівень холестерину та цукру у крові, контролювати рівень артеріального тиску, це значною мірою знизить можливість раптового погіршення слуху оскільки часті можливі патології будуть запідозрені вчасно.


Шкідливість шуму

Великої шкоди нашим вухам приносять гучні та постійні звуки. Сила звуку вимірюється у дБ. Щоб розуміти діапазон гучності но, наприклад шепітна мова має діапазон 20 дБ, розмовна мова 30-40 дБ.

Крик людини 60-70 дБ і він уже не є приємним для звукосприйняття, а шум поїзда має приблизно 80 дБ та рахується максимальним безпечним рівнем сили шуму для наших вух. Якщо ж ми чуємо сильніші звуки, то наші вуха знаходяться у небезпеці. Крім сили звуку також важливим негативним ефектом є безперервність звучання шуму.

Не рекомендується також гучно слухати музику  у навушниках з вакуумними вкладками більше як 30 хвилин на день. Постійна дія звукових коливань у навушниках призводить до стійкого зниження слуху вже через 6-7 місяців.   

Дослідження проведенні у США показали що за 6 років молоді люди які постійно слухали музику у навушниках по декілька годин на день погіршили тим самим слух до рівня 85 річного дідуся.

Постійна дія будь-яких шумів, які видають  порохотяг, дриль, газонокосарка чи інші електроприлади негативно впливає на гостроту слуху та все ж таки потрібно поберегти себе та використовувати захисні засоби такі як беруші або захисні навушники.


Медичні препарати.

Здавалося б ліки повинні допомагати у розв'язанні наших проблем зі здоров’ям, та це не завжди так. В медицині близько двох сотень препаратів які погіршують або можуть погіршити наш слух. Та насправді більшість з них використовується при тяжких захворюваннях. Проте багато протизапальних препаратів входять у цей список, та звісно ж усім відомі певні групи антибіотиків, особливо у поєднанні з сечогінними препаратами можуть стати причиною зниження слуху.


Висновки

Найкраще лікування це профілактика. Отож дотримуючись методів запобігання зниження слуху та раннє виявлення зниження слуху є запорукою хорошого самопочуття та високої якості життя у будь-якому віці.

Якщо ж у вас є  зниження слуху чи підозра на це – радо запрошуємо на обстеження у клініку Медекс Плюс, у нас є всі необхідні обстеження та знання для діагностики на лікування проблем зі слухом, ви будете задоволені якістю наданих вам діагностичних, консультаційних та реабілітаційних послуг.

м. Івано-Франківськ

вул. Військових Ветеранів, 10

тел. - 0976607117,  0662375522, (0342)711560

Партнерський матеріал


25.05.2021 1099
Коментарі ()

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

496
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1590 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7113
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14972 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1875
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1142

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

826

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

921

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1704

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1511
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

58
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

496
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

738
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3001
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

718
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1797
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

826
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34965 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

316
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

474
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

795
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

700