Як знизити ймовірність вікових проблем зі слухом?

Як відомо, у людини є п’ять основних сенсорних систем. Зниження якості хоча б одної з них веде до погіршення якості життя.

З віком гострота цих систем зменшується, особливо відчувається зниження гостроти зору та падіння слуху. Ці процеси найчастіше починаються після 50-ти років. За статистикою до віку 65 років повна або часткова глухота спостерігається у кожного третього жителя, а після 75 погано чує кожен другий.


Візит до лікаря

Багато людей після 50-ти років не звертають увагу коли чогось не дочувають. Вони впевнені що зниження слуху незмінна річ яка приходить як бонус до виходу на пенсію. Втім потрібно розуміти що вікове зниження слуху не настільки суттєво впливає на слух як не діагностовані проблеми, вчасно  виявивши котрі можна зупинити або зменшити падіння слуху. Зниження слуху також буває одним із симптомів серйозних захворювань такі як: діабет, серцево-судинні патології, пухлинні процеси.  Тому піти на обстеження варто, а особливо коли слух знижується різко, супроводжується шумом у вухах, запамороченням чи нудотою.


Чим швидше - тим краще

Раннє виявлення зниження слуху збільшує шанси на його відновлення та збереження. Якщо зволікати з візитом до спеціаліста отоларинголога чи сурдолога при наявності скарг на гірший слух – процес реабілітації слуху після встановлення діагнозу значно утруднюється та затягується. Щоб не чекати коли зниження слуху стане відчутним рекомендується з віку 40-ка років регулярно обстежуватись на рівень холестерину та цукру у крові, контролювати рівень артеріального тиску, це значною мірою знизить можливість раптового погіршення слуху оскільки часті можливі патології будуть запідозрені вчасно.


Шкідливість шуму

Великої шкоди нашим вухам приносять гучні та постійні звуки. Сила звуку вимірюється у дБ. Щоб розуміти діапазон гучності но, наприклад шепітна мова має діапазон 20 дБ, розмовна мова 30-40 дБ.

Крик людини 60-70 дБ і він уже не є приємним для звукосприйняття, а шум поїзда має приблизно 80 дБ та рахується максимальним безпечним рівнем сили шуму для наших вух. Якщо ж ми чуємо сильніші звуки, то наші вуха знаходяться у небезпеці. Крім сили звуку також важливим негативним ефектом є безперервність звучання шуму.

Не рекомендується також гучно слухати музику  у навушниках з вакуумними вкладками більше як 30 хвилин на день. Постійна дія звукових коливань у навушниках призводить до стійкого зниження слуху вже через 6-7 місяців.   

Дослідження проведенні у США показали що за 6 років молоді люди які постійно слухали музику у навушниках по декілька годин на день погіршили тим самим слух до рівня 85 річного дідуся.

Постійна дія будь-яких шумів, які видають  порохотяг, дриль, газонокосарка чи інші електроприлади негативно впливає на гостроту слуху та все ж таки потрібно поберегти себе та використовувати захисні засоби такі як беруші або захисні навушники.


Медичні препарати.

Здавалося б ліки повинні допомагати у розв'язанні наших проблем зі здоров’ям, та це не завжди так. В медицині близько двох сотень препаратів які погіршують або можуть погіршити наш слух. Та насправді більшість з них використовується при тяжких захворюваннях. Проте багато протизапальних препаратів входять у цей список, та звісно ж усім відомі певні групи антибіотиків, особливо у поєднанні з сечогінними препаратами можуть стати причиною зниження слуху.


Висновки

Найкраще лікування це профілактика. Отож дотримуючись методів запобігання зниження слуху та раннє виявлення зниження слуху є запорукою хорошого самопочуття та високої якості життя у будь-якому віці.

Якщо ж у вас є  зниження слуху чи підозра на це – радо запрошуємо на обстеження у клініку Медекс Плюс, у нас є всі необхідні обстеження та знання для діагностики на лікування проблем зі слухом, ви будете задоволені якістю наданих вам діагностичних, консультаційних та реабілітаційних послуг.

м. Івано-Франківськ

вул. Військових Ветеранів, 10

тел. - 0976607117,  0662375522, (0342)711560

Партнерський матеріал


25.05.2021 1119
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18626
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1672
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1164
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2208
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3776
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1445

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1885

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

627

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1257

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1406
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

318
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

833
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24348
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

552
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

572
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

711
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1601
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7898
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

285
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

733
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1976 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

698